تبلیغات
وبلاگ خبری ایران و جهان:اخبار اصلاح طلبان کرمانشاه:اخبار کرمانشاه - صدا و سیما بلندگو و تریبونی برای اهالی افراط ، اجمعین!
به سایت ما خوش آمدید
Welcome To My Site
آخرین خبرها
خاتمی: افراط و افراطی گری مگر کاری جز تخریب دارد؟ سیدمحمد خاتمی : توسعه اقتصادی بدون توسعه سیاسی و فرهنگی ممكن نیست آیت الله اسد الله بیات زنجانی : مخالفان دولت در مجلس در انتخابات بد می‌بینند روحانی:نباید به‌گونه‌ای صحبت کرد که دیگران احساس خطر کنند/به دنبال تهاجم نیستیم ولی تهاجم هم نمی‌پذیریم آفرین بر شیخ واقع بین ضرغامی: سیاست ما در مسئله مذاکرات هسته ای حمایتی است/تضعیف دولت به صلاح نیست عباس آخوندی : گفتمان اعتدال گفتمان اصلاحات است خشم تندروها از انذار و اخطار ناطق لاریجانی: مهم توافق نهایی درباره برنامه هسته ای است یورش مجلس نهم به همه وزیران کلیدی روحانی مردم از خسارت‌هایی که به کشور وارد شده چیزی نمی‌دانند روحانی : رقم فساد سه هزار میلیاردی، 9 هزار میلیارد تومان است مشاور روحانی: كاش صدا و سیما، صدای ملت ایران باشد چه کسی آسمان را بست؟ / نگاهی به چگونگی تعطیلی یک رسانه اعتدال گرا خاتمی:نشانه تحول کشور در ماههای اخیر را می‌بینیم/همراهی و حمایت دولت،رمز موفقیت در این مرحله حساس دو کلام بـا آقـای حاتمی کیـا ذوق زدگی رسانه های اصولگرا از توقیف روزنامه ها روزنامه «آسمان»، ​نیامده توقیف شد/ سخنان مدیر مسوول روزنامه آیت الله هاشمی رفسنجانی : سانسور و فشار به دانشجو به جایی نمی رسد وقتی انصار حزب الله مهمتر از مردم باشد؛ترس از ترور، توجیه تندروها برای ادامه حصر مناظره ای هم به عملكرد خودتان اختصاص بدهید! پخش شکلات بـا پلاکارد «فرهـاد رفت» در دانشگاه تهران/تصویـر سردار عراقی: به خاطر رای به خاتمی یا بوسیدن دست منتظری نمی توانیم ریشه فردی را بزنیم فرهاد رهبر برکنار شد/ موج نشاط و شادی در دانشگاه تهران تنها مقام معظم رهبری از دولت حمایت می‌کنند پیام سیدمحمد خاتمی به آسمان مقام معظم رهبری: كاری كه وزارت خارجه شروع كرده ادامه پیدا خواهد كرد/ ایران نقض عهد نخواهدكرد مدیرکل روابط عمومی صدا و سیما: پخش سریال «سرزمین کهن» متوقف شد آیت الله هاشمی رفسنجانی: مشکل رابطه ایران و عربستان، تندروی در هر دو طرف است علی لاریجانی،رییس مجلس شورای اسلامی: درباره موضوع حصر تصمیم سنجیده ای باید اتخاذ شود لیست آخرین خبرها

نوشته شده توسط:محمد حسینی در تاریخ:دوشنبه 6 آبان 1392

صدا و سیما بلندگو و تریبونی برای اهالی افراط ، اجمعین!سالهاست که دیگر صدا و سیما، ملی نیست، شاید کیهانی! باشد یا فارس‌نیوزی! یا لثاراتی و رجانیوزی! اما هر چه هست، ملی نیست. بدون توجه به افکار و نظرات ایرانیان، هر که را بخواهد می‌نوازد و به هر که نخواهد و دوست ندارد (اصول‌گرا و اصلاح‌طلب هم فرق ندارد) می‌تازد.


بهارنیوز ؛ مهیار مشتاق - سالهاست که صدا و سیما دیگر رسانه‌ای فراجناحی نیست، بلندگویی است که صرفا تندروی را فریاد می‌زند و در آن، تنها عده‌ای خاص بدون قبول مسئولیت عواقب آنچه می‌گویند، هر چه می‌خواهند، می‌گویند. رسانه‌ای که وظیفه خود می‌داند تلاش نماید هر اندیشه‌ای را مخالف با اندیشه مسئولینش تخطئه نماید و هر بازی را که در آن سهمی ندارد، بر هم زند!

هر روز از نرخ بیکاری، بزهکاری و فقر مردم آمریکا و اسپانیا و... بگوید و اما چشم بر فقر منجر به خود فروشی و دزدی و بزهکاری و... اتباع ایرانی ببندد. راستی کسی از مسئولین صدا و سیما خبر دارد نرخ کبد چند است؟ آنانکه‌گاه به آوا و تصویر این رسانه گوش فرا می‌دهند و چشم می‌دوزند شهادت دهند براستی تاکنون چند بار از رسانه‌ای که وظیفه خود می‌داند به جای تمام سازمان‌های نظارتی و اجرایی و قضایی انجام وظیفه نماید، گزارشی شنیده‌اند که به مردم توضیح دهد چرا علیرغم هزینه‌های ماهیانه میلیاردی در صدا و سیما، رویگردانی جامعه هر روز از برنامه‌های این رسانه و اقبالشان به برنامه‌های شبکه‌های ماهواره‌ای بیشتر می‌شود؟

کدامیک از مسئولیت غیرتمند این رسانه می‌تواند اعلام نماید منبع دریافت اخبار چند درصد از اتباع ایرانی، صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است؟ سالهاست صدا و سیما از مردم فاصله گرفته است. مردم همواره پویا و در حرکت به جلو بوده‌اند و مسئولین صدا و سیما اسیر رخوت، در جا زده‌اند. گرچه شاید‌گاه وقایعی نظیر انتخابات اخیر ریاست‌جمهوری تلنگری بر افکار منجمد آنان زده اما یکدندگی آنان بر ادامه خط و مشی پیشین، بدون توجه به خواست جامعه، این رسانه را به‌‌ همان حالتی که بوده بازگردانده: بلندگویی برای قرائت پیام افراط! تصور نمی‌کنم نیازی برای ذکر مثال باشد، که هر یک از خوانندگان این سطور قادرند خود چند ده مورد را به خاطر آورند.

در حالیکه تنها چند ماه از حضور مردم در خلق حماسه سیاسی سال می‌گذرد، ظاهرا تاثیر تلنگر اجتماع بر صدا و سیما پایان یافته و این رسانه در راستای استراتژی پیشین خود در ایجاد فاصله هر چه بیشتر از جامعه و گرایشات اجتماعی، تخریب دولت منتخب اکثریت قاطع مردم را در هر زمینه‌ای و به هر بهانه‌ای آغاز کرده است، از شبهه‌افکنی در زمینه مذاکرات هسته‌ای گرفته تا حمله به اظهارات رییس میراث فرهنگی و گردشگری در خصوص مخالفت با محدودیت‌های غیر ضرور موجود در جامعه یا به سخره گرفتن سخنان نماینده وزیر بهداشت در سازمان عالی نظام پزشکی در خصوص پرداخت یارانه پزشکی به مردم صرفا توسط جامعه پزشکی و....!

بی‌شک انتقاد حق هر صاحب نظر و صاحب اندیشه و رسانه‌ای است. به چالش کشاندن هر تفکر و ایده در شرایطی که فضای مناسب برای مباحثات کار‌شناسان موافق و مخالف آن ایده فراهم باشد، نه تنها موجب اتخاذ تصمیماتی با منافع ملی و اجتماعی بیشترخواهد شد، که در پرورش و اعتلای‌‌ همان ایده نیز موثر خواهد بود. بحث بر سر انتقاد نیست، بر سر یک طرفه به قاضی رفتن رسانه‌ای است که خود را رسانه ملی می‌خواند و بسیاری از ایرانیان و از جمله رییس محترم‌جمهور اعتقاد دارند: «متاسفانه صدا و سیما در عملکرد خود به صورت میلی عمل می‌کند و به نظرات مردم احترام نمی‌گذارد».


شاید انتظار درک پیام انتخاب مردم از صدا و سیما و حرکت در جهت احترام به این انتخاب و رعایت اعتدال (به عنوان پیام کلیدی انتخابات) در برنامه‌های خود انتظار زیاده‌ای نباشد، اما علی الظاهر مسئولین محترم صدا و سیما برای این امر نیازمند دریافت تلنگری دیگرند. در همین راستا هرچند تکراری اما پیام انتخابات را مجددا به مسئولین صدا و سیما گوشزد می‌نماییم: لطفا اعتدال را در برنامه‌های خود رعایت فرمایید؛ لطفا با احترام به انتخاب ما، رسانه ملی شوید!ارسال شده در: سیاست ، جامعه ، صدا و سیما ،
برچسب ها: صدا و سیما ، افراطیون ، حماسه سیاسی ، مردم ، صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران ، نرخ بیکاری ، اخبار ،

کد خبر: 569

اشتراک و ارسال مطلب به:


janniepertuit.wordpress.com
چهارشنبه 18 مرداد 1396 04:13 ب.ظ
Thank you for every other excellent article.
The place else could anyone get that kind of info in such
a perfect method of writing? I have a presentation next week, and I'm on the search
for such information.
How long does it take to recover from Achilles injury?
سه شنبه 17 مرداد 1396 09:31 ق.ظ
Generally I do not read post on blogs, but I wish to say that this write-up very forced me to try and do so!

Your writing taste has been amazed me. Thank you, quite nice post.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

نظرات ( )صفحات دیگر


ساعت و تقویم
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : محمد حسینی
نظر سنجی
نظر شما در مورد خبر گذاری چیست؟
لینکدونی
لوگوی وبلاگ
لوگو

لوگوی دوستان

پایگاه خبری امید

آمار وبلاگ
کل بازدید:
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
اطلاعات وبلاگ

Powerd By MIHANBLOG