تبلیغات
وبلاگ خبری ایران و جهان:اخبار اصلاح طلبان کرمانشاه:اخبار کرمانشاه - منطق سیاسی تمامیت خواهان و جبهه افراط/با ما رقابت می‌كنید؟ پس دارید توطئه می‌كنید!
به سایت ما خوش آمدید
Welcome To My Site
آخرین خبرها
خاتمی: افراط و افراطی گری مگر کاری جز تخریب دارد؟ سیدمحمد خاتمی : توسعه اقتصادی بدون توسعه سیاسی و فرهنگی ممكن نیست آیت الله اسد الله بیات زنجانی : مخالفان دولت در مجلس در انتخابات بد می‌بینند روحانی:نباید به‌گونه‌ای صحبت کرد که دیگران احساس خطر کنند/به دنبال تهاجم نیستیم ولی تهاجم هم نمی‌پذیریم آفرین بر شیخ واقع بین ضرغامی: سیاست ما در مسئله مذاکرات هسته ای حمایتی است/تضعیف دولت به صلاح نیست عباس آخوندی : گفتمان اعتدال گفتمان اصلاحات است خشم تندروها از انذار و اخطار ناطق لاریجانی: مهم توافق نهایی درباره برنامه هسته ای است یورش مجلس نهم به همه وزیران کلیدی روحانی مردم از خسارت‌هایی که به کشور وارد شده چیزی نمی‌دانند روحانی : رقم فساد سه هزار میلیاردی، 9 هزار میلیارد تومان است مشاور روحانی: كاش صدا و سیما، صدای ملت ایران باشد چه کسی آسمان را بست؟ / نگاهی به چگونگی تعطیلی یک رسانه اعتدال گرا خاتمی:نشانه تحول کشور در ماههای اخیر را می‌بینیم/همراهی و حمایت دولت،رمز موفقیت در این مرحله حساس دو کلام بـا آقـای حاتمی کیـا ذوق زدگی رسانه های اصولگرا از توقیف روزنامه ها روزنامه «آسمان»، ​نیامده توقیف شد/ سخنان مدیر مسوول روزنامه آیت الله هاشمی رفسنجانی : سانسور و فشار به دانشجو به جایی نمی رسد وقتی انصار حزب الله مهمتر از مردم باشد؛ترس از ترور، توجیه تندروها برای ادامه حصر مناظره ای هم به عملكرد خودتان اختصاص بدهید! پخش شکلات بـا پلاکارد «فرهـاد رفت» در دانشگاه تهران/تصویـر سردار عراقی: به خاطر رای به خاتمی یا بوسیدن دست منتظری نمی توانیم ریشه فردی را بزنیم فرهاد رهبر برکنار شد/ موج نشاط و شادی در دانشگاه تهران تنها مقام معظم رهبری از دولت حمایت می‌کنند پیام سیدمحمد خاتمی به آسمان مقام معظم رهبری: كاری كه وزارت خارجه شروع كرده ادامه پیدا خواهد كرد/ ایران نقض عهد نخواهدكرد مدیرکل روابط عمومی صدا و سیما: پخش سریال «سرزمین کهن» متوقف شد آیت الله هاشمی رفسنجانی: مشکل رابطه ایران و عربستان، تندروی در هر دو طرف است علی لاریجانی،رییس مجلس شورای اسلامی: درباره موضوع حصر تصمیم سنجیده ای باید اتخاذ شود لیست آخرین خبرها

نوشته شده توسط:محمد حسینی در تاریخ:پنجشنبه 9 آبان 1392

منطق سیاسی تمامیت خواهان و جبهه افراط/با ما رقابت می‌كنید؟ پس دارید توطئه می‌كنید!شاید هنوز سخنان یکی از حامیان احمدی نژاد که پس از حوادث انتخابات ریاست جمهوری دهم در فضای مجازی فیلم آن پخش شد از ذهن مردم نرفته باشد. این سخنران با ژستی حق به جانب از فعالیتهای سیاسی اصلاح‌طلبان در گرفتن ریاست‌جمهوری از احمدی‌نژاد- که در سالهای بعد کشور را به مشکلات فوق العاده عظیمی دچار نمود- به نام توطئه یاد می‌کند و در مقابل اقدامات گروههای تندرو در عبور از قانون و سوء استفاده از ابزارهای قدرت حکومتی در جهت تأمین منافع یک جناح سیاسی را امری مشروع و حتی پسندیده، عنوان نمود.

اشکان بنکدار جهرمی
اکنون پس از گذشت حدود 4 سال از آن سخنان، تفکر خود حق پندار مجدداً کلام خود در تخطئه و تهدید رقیب سیاسی را از زبان یکی از روزنامه‌های حامی جناح افراط در جامعه می‌پراکند. در نسخه چهارشنبه هشتم آبان92 این روزنامه، گزارشی تکان دهنده! از فعالیتهای اصلاح طلبان (یا به قول آن روزنامه، تجدیدنظر طلبان) برای کسب کرسی‌های مجلس به چشم می‌خورد که یادآور سبک و سیاق موجود در کلام آن سخنران حامی احمدی‌نژاد می‌نماید. در بخشهایی از این به اصطلاح گزارش آمده است كمتر كسی می‌تواند انكار كند كه جنب و جوش سیاسی رفرمسیم (اصلاح طلبی) داخلی در طول ماه‌های اخیر دامنه‌ای گسترده و فراخ‌تر از گذشته به خود نگرفته است.

بسیار سخت می‌نماید كه حاشا كنیم تجدیدنظر‌طلبان با روی كار آمدن شخص روحانی خیز وسیعی برای بازگشت رسمی به قدرت نداشته و تصمیم ندارند كه از دولت یازدهم سكوی پرتابی برای خود بسازند. پذیرش این نكته آسان نیست كه بگوییم این دسته سیاسی هیچ طرح و برنامه‌ای برای خروج از انزوا و بازیابی قدرت از دست رفته ندارد و تنها به‌ قضای لایزال دل بسته است.

باید گفت که در دنیای کنونی و در هر کشوری که مردمش توانسته باشند ذره ای از هوای مردمسالاری و دموکراسی را استشمام کنند رقابت سیاسی و تلاش برای کسب قدرت و باز پس گرفتن آن از رقیب امری عادی است که از طریق صندوقهای رأی و جلب نظر مردم، امکانات نرم افزاری و سخت افزاری آن فراهم است. در هیچ کشوری تلاش برای کسب قدرت را توطئه! به حساب نمی‌آورند بلکه آن را راهکاری ایمن، عاری از خشونت و به دور از تحولات ناخواسته و ناگهانی در تغییر مسالمت جویانه قدرت می‌دانند مگر این که کسانی فقط خود را عین کشور و نظام بدانند و در تشخیص خواست مردم به جای آنها عمل کنند- که این خود نمود روشنی از دیکتاتوری است.

مطمئناً گروههای اقلیتی که در کسب نظر مردم عاجز و ناتوان هستند و اصولاً با مردم و پذیرش نظر جمعی سر ناسازگاری دارند و در الفاظشان نیز «مردم» فقط همان محدوده چند نفر اطرافیان همفکر ایشان را شامل می‌شود، فعالیت رقیب را که معمولاً می‌پندارند از طریق ابزارهای دموکراتیک به نتیجه می‌رسد را تاب نیاورده و توطئه به حساب می‌آورند. کابوس پیروزی طرف مقابل گاه آنچنان آنها در بر می‌گیرد که حتی راهکارهای ضد مردمسالارانه را در دستور کار خود قرار می‌دهند.

برای این گروه که فقط و فقط خود را حق مطلق می‌پندارد و دیگر گروههای سیاسی هرچند ریشه هایی عظیم و استوار در دفاع از کشور، انقلاب و نظام داشته باشند را به سبب عدم تطابق صد در صدی با خود، در موضع باطل می‌پندارد، رسیدن به قدرت و چیرگی بر مردم از هر راهی حتی در دست گرفتن اهرمهای قدرت- که باید در جهت منافع مردم عمل کنند- مشروع و پذیرفته شده است.

گرچه به نظر می‌رسد سوء مدیریت رئیس دولت نهم و خودسری‌های وی حتی در برابر اوامر حکیمانه مقام معظم رهبری و شکست تئوری حاکمیت یکدست توانست لایه‌های خردگرای جناح اصولگرا را به این نتیجه رساند که ضمن پذیرش شکست در صدد رسیدن به صدر قوه اجرایی از طریق صندوقهای رأی در دوره ای دیگر باشند ولی وجود نظریاتی شدیداً افراطی که حاکمیت را تنها از آن اقلیت فوق العاده کوچک خود می‌داند می‌تواند هشداری برای جامعه تلقی شود.


نگاهی عبرت آموز به انتخابات سال 88 نشان می‌دهد که پیش و پس از آن نیز همین زمزمه‌های انحصار طلبانه که دوز بالایی از خشونت را نیز به جامعه تزریق می‌کند توانست فضای رقابتی آن سالها را تبدیل به دشمنی و سپس جنجالهای بعدی نماید. فرمایشات مقام معظم رهبری در آستانه انتخابات یازدهم ریاست جمهوری در دعوت از همه مردم حتی آنانی که دل خوشی از نظام ندارند به ادای تکلیف میهنی خود در حضور پای صندوقهای رأی و حق الناس خواندن رأی مردم توسط ایشان، ناظر به تأمین فضای سالم و رقابتی آن دوران بود که در کنار تدبیر برخی مسئولین ذی نفوذ و دلسوز توانست عبوری امن را برای جمهوری اسلامی از گردنه اولین انتخابات پس از آن حوادث را رقم زند.

اکنون نیز انتظار می رود جنین افراط که تصمیم به رشد مجدد از میان خاکسترهایی که خود آتش آن را فراهم ساخته بود، دارد با تدابیر خرد گرایانه فضای لازم را برای به انحراف کشاندن انتخابات آتی مجلس به دست نیاورد. فضایی که در صورت انفعال گروه‌های دلسوز کشور و نظام می‌تواند از همین الآن زنگ خطری برای همه باشد. چرا که این گروه که هر گونه فعالیت سیاسی مشروع جهت کسب قدرت از طرف رقیب سیاسی را نوعی توطئه و تهدید می‌داند و تغییر در ارکان قدرت نیز که به اقتضای هر انتخاباتی لازم شمرده می‌شود را انحراف به حساب می‌آورد، در سر سودای رقابتی سالم و از طریق جلب آراء مردم را ندارد بلکه آن چه از این چنین گفتارهایی مفهوم می‌شود این است که گروههای افراطی از هم اکنون به دنبال سرکوب رقیب و رسیدن به آرزوی حاکمیت یک دست با بکار گیری ابزارهای غیر دموکراتیک، ضد مردمی و فرا قانونی هستند. اعمالی که می‌تواند فضای سیاسی و آرام کشور را به ضرر منافع ملی ملتهب و متلاطم سازد.ارسال شده در: سیاست ، احزاب و تشکل ها ، جامعه ،
برچسب ها: تمامیت خواهان ، جبهه افراط ، افراطیون ، اصلاح طلبان ، جناح افراط ، اصلاح طلبی ، اخبار اصلاح طلبان ،

کد خبر: 577

اشتراک و ارسال مطلب به:


How do you get rid of Achilles tendonitis?
دوشنبه 27 شهریور 1396 02:10 ق.ظ
Wow, marvelous weblog format! How lengthy have you been blogging
for? you make running a blog glance easy. The total glance
of your site is fantastic, let alone the content!
http://ameblo.jp
چهارشنبه 18 مرداد 1396 01:45 ب.ظ
I think this is among the most significant info for me.
And i'm glad reading your article. But should remark on few general things, The web site style is wonderful, the articles is really excellent :
D. Good job, cheers
How can you heal an Achilles tendonitis fast?
سه شنبه 17 مرداد 1396 12:36 ب.ظ
Simply wish to say your article is as astonishing. The clarity in your post is just cool and i
could assume you're an expert on this subject. Well
with your permission allow me to grab your feed to keep up to date with forthcoming post.
Thanks a million and please carry on the gratifying work.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

نظرات ( )صفحات دیگر


ساعت و تقویم
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : محمد حسینی
نظر سنجی
نظر شما در مورد خبر گذاری چیست؟
لینکدونی
لوگوی وبلاگ
لوگو

لوگوی دوستان

پایگاه خبری امید

آمار وبلاگ
کل بازدید:
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
اطلاعات وبلاگ

Powerd By MIHANBLOG