تبلیغات
وبلاگ خبری ایران و جهان:اخبار اصلاح طلبان کرمانشاه:اخبار کرمانشاه - معنای تعامل از نوع افراط با دولت 4 ماهه! / احضار، تذكر، کارت زرد، تهدید به استیضاح و ...!
به سایت ما خوش آمدید
Welcome To My Site
آخرین خبرها
خاتمی: افراط و افراطی گری مگر کاری جز تخریب دارد؟ سیدمحمد خاتمی : توسعه اقتصادی بدون توسعه سیاسی و فرهنگی ممكن نیست آیت الله اسد الله بیات زنجانی : مخالفان دولت در مجلس در انتخابات بد می‌بینند روحانی:نباید به‌گونه‌ای صحبت کرد که دیگران احساس خطر کنند/به دنبال تهاجم نیستیم ولی تهاجم هم نمی‌پذیریم آفرین بر شیخ واقع بین ضرغامی: سیاست ما در مسئله مذاکرات هسته ای حمایتی است/تضعیف دولت به صلاح نیست عباس آخوندی : گفتمان اعتدال گفتمان اصلاحات است خشم تندروها از انذار و اخطار ناطق لاریجانی: مهم توافق نهایی درباره برنامه هسته ای است یورش مجلس نهم به همه وزیران کلیدی روحانی مردم از خسارت‌هایی که به کشور وارد شده چیزی نمی‌دانند روحانی : رقم فساد سه هزار میلیاردی، 9 هزار میلیارد تومان است مشاور روحانی: كاش صدا و سیما، صدای ملت ایران باشد چه کسی آسمان را بست؟ / نگاهی به چگونگی تعطیلی یک رسانه اعتدال گرا خاتمی:نشانه تحول کشور در ماههای اخیر را می‌بینیم/همراهی و حمایت دولت،رمز موفقیت در این مرحله حساس دو کلام بـا آقـای حاتمی کیـا ذوق زدگی رسانه های اصولگرا از توقیف روزنامه ها روزنامه «آسمان»، ​نیامده توقیف شد/ سخنان مدیر مسوول روزنامه آیت الله هاشمی رفسنجانی : سانسور و فشار به دانشجو به جایی نمی رسد وقتی انصار حزب الله مهمتر از مردم باشد؛ترس از ترور، توجیه تندروها برای ادامه حصر مناظره ای هم به عملكرد خودتان اختصاص بدهید! پخش شکلات بـا پلاکارد «فرهـاد رفت» در دانشگاه تهران/تصویـر سردار عراقی: به خاطر رای به خاتمی یا بوسیدن دست منتظری نمی توانیم ریشه فردی را بزنیم فرهاد رهبر برکنار شد/ موج نشاط و شادی در دانشگاه تهران تنها مقام معظم رهبری از دولت حمایت می‌کنند پیام سیدمحمد خاتمی به آسمان مقام معظم رهبری: كاری كه وزارت خارجه شروع كرده ادامه پیدا خواهد كرد/ ایران نقض عهد نخواهدكرد مدیرکل روابط عمومی صدا و سیما: پخش سریال «سرزمین کهن» متوقف شد آیت الله هاشمی رفسنجانی: مشکل رابطه ایران و عربستان، تندروی در هر دو طرف است علی لاریجانی،رییس مجلس شورای اسلامی: درباره موضوع حصر تصمیم سنجیده ای باید اتخاذ شود لیست آخرین خبرها

نوشته شده توسط:محمد حسینی در تاریخ:پنجشنبه 12 دی 1392

مجلس : معنای تعامل از نوع افراط با دولت 4 ماهه! / احضار، تذكر، کارت زرد، تهدید به استیضاح و ...!باز هم احضار، دعوت به پاسخ، کارت زرد، سوت زدن به نشانه خطا، استیضاح و امضاء برای برکناری وزرا! واژه هایی که در طی 8 سال گذشته نا آشنا و ممنوعه بودند و انجام و بیان هر کدام از آنان به نوعی ضدیت با کشور و دل شاد نمودن دشمنان این خاک تلقی می‌شد؛ اما گویی در این ماه‌ها فضا آنچنان تغییر کرده است که به بهانه 8 سال گوشه گیری این کلمات و فراموش کردن آگاهانه از وظایت قانونی نمایندگی که به خاطر مسائل پشت پرده و منافعشان از آن چشم پوشی کردند، اینک برخی از مجلسیان می‌خواهند تمام آنچه که در طی این سال‌ها انجام ندادند را یک باره با بهانه غیر منطقی انجام دهند تا شاید درد شکست انتخابات 24 خرداد تسکین یابد.


احسان یوسفی
مجلس اصولگرا به وزیر اصلاح طلب علوم، تحقیقات و فناوری کارت زرد داد.
این اتفاقیست که چند صباحی در فضای سیاسی کشور پیچیده و کام دانشجویان و اساتید را تلخ نمود است نه به آن خاطر که وزیرشان ناتوان و ضعیف است بلکه ناراحتی یشان از این بابت می‌باشد که عده ای می‌خواهند مانع اصلاح، رشد و پویایی دانشگاه شوند تا این قلب محرک کشور را از دولت جدا و آن را در مقابلش قرار دهند تا دیگران بتوانند از این آب گل آلود ماهی کیش قدرتشان را صید کنند.

در قانون اساسی اشاره شده است که وظیفه نمایندگان مجلس قانون گذاری و نظارت بر اجرای قانون است اما در در ایران متاسفانه آنچه در قانون اساسی اشاره می‌شود تا آن زمان که به مرحله اجرا و اعمال می‌رسد تفاوت از زمین تا آسمان است. بدین سان که متاسفانه نمایندگان محترم مجلس پیش از آنکه بر اعمال قانونی و وظایفی که در قانون به آن اشاره شده است اشرافت داشته و نسبت به آن به طور جدی پیگر باشند و خود به قانون پایبند باشند اما متاسفانه آقایان از این رویه دوری جسته‌اند و وقت و قدرت قانونی خود را صرف مواردی می‌کنند که اساسا ارتباطی به حوزه نمایندگی آنان ندارد و بیشتر به دنبال سهم خواهی و تصویه حساب‌های سیاسی هستند.

همواره تغییر سیستم اجرایی یک مجموعه از حقوق ابتدای و اولیه هر رئیسی می‌باشد که آن فرد مجموعه مدیریتی خود را از همفکران و شایستگانی که در گروه خود صاحب حسن شهرت هستند استفاده کنند. اما متاسفانه گویی در کشور ما این قاعده پیچیده و بر عکس است آنچنان که گویی رفتار برخی از مجلسیان اینچنین نمود پیدا می‌کند که گویی تفکر استالینی که می‌گوید: باید واقعیات با افکار ما منطبق شوند حکایت دارد.

مجلس اصولگرای نهم به دکتر فرجی دانا به جرم آنکه همانند اکثریت مجلس نشینان نیندیشیده است و همانند رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از دایره ادب خارج نگشته تا دست به بی حرمتی و هتک حرکت بزند و به خاطر آنکه از محبوبان و شایستگان جامعه دانشگاهی در راس وزارت علوم بهره برده است و به خاطر آنکه این تصمیمات ارزشمند مورد حمایت جامعه فکور و آگاه دانشگاه بوده است را بر نتابیده اند، سعی در تقابل و کشمکش سیاسی با رای ونگاه وزیری برده‌اند که منتخب رئیس جمهوریست که ملت رای قاطع او را برگزیدند و به دیگران نه تاریخی دادند.

یقینا حضور دکتر جعفر توفیقی که از پیشگامان و خوشنامان عرصه دانشگاهی می‌باشند و همواره مورد حمایت جمع کثیر این قلب تپنده کشور بوده‌اند می‌تواند بعد از سالها در وزارتی که به جای آنکه محور تولید اندیشه و علم باشد اما متاسفانه به جایگاه امنیتی و خاموش نمودن زبان‌های صریح و افکار روشن ضمیر گشته بود، بار دیگر به مسیر اصلی خود باز گرداند و امید و آینده روشن را در قلم و بیان دانشجویان احیا کند و یا حضور دکتر میلی منفرد که نامحرمان حضورشان را در قالب وزارت علوم برنتابیدند و اینک بر معاونت آموزشی که حساس ترین مرتبه وزارت علوم می‌باشد و ارتباط مستقیم با جامعه دانشجویی دارد می‌تواند بار دیگر عزت، شان و شخصیت را در بین جامعه دانشگاهی گسترش دهد می‌تواند برخی را ناراحت و عصبانی کند.

اما سوال این چنین است چرا مجلسیان در امور داخلی یک وزارت خانه دخالت می‌کنند؟
چرا وزارت علوم برای آقایان جزء خطوط قرمشان تلقی می‌شود؟
مگر قلم، اندیشه و بیان دانشجویان چه خطری برای آینده سیاسیشان تلقی می‌شوند؟


حضور اساتید با سواد، مشهور با درجه علمی بین المللی که موجب رشد و تولید علم در کشور می‌شوند چرا برخی از مجلسیان نسبت به حضور این عزیزان حساسند؟ مگر فهمیدن و دانستن جرم است؟ مگر در اختیار داشتن بهترین امکانات و منابع گناه است؟ آیا در قانون اینچنین دخالتی در مورد انتصاب‌ها و عزل‌ها وزارتخانه ای برای آقایان پیش بینی شده است؟ آنچه از سوی برخی از آقایان اعمال می‌شود آیا در افکار عمومی بر اساس عقلانیت صورت می‌گیرد یا بر اساس تصویه حساب‌های سیاسی که ریشه در حماسه‌های عظیم و با شکوه دوم خرداد 76 و 24 خرداد 92 دارد سرچشمه می‌گیرد؟

رفتار عجیب و ناپسند برخی از مجلسیان که در امور جزئی و انتصاب‌های یک وازرت خانه سرکشی و دخالت می‌کنند و خواهان وضع موجود و مقابله با اصلاح طلبی هستند بیش از هر چیز موید آن است که هنوز عده ای که در افکار، نگاه و رای ملت جایگاهی نداشته‌اند می‌خواهند در برابر اراده ملت ایستادگی کنند و خواست آنها را نادیده بگیرند.

البته مجلسیان باید اینچنین ناراحت شوند چرا که آنها برای وزارتی که 8 سال تمام قد بر آن سیطره داشتند و دانشگاهی که باید مبدا تحولات و دریایی از تضارت افکار و اندیشه باشد چنان آن را محدود، بسته و یکنواخت نموده‌اند که تک صدایی در آن سایه افکند و تشکل‌های منتقد را پلمپ نمودند و دانشجویانی که تفکر متفاوت با صاحبان قدرت را داشتند ستاره دار کردند و به همین خاطر است که به این راحتی حاضر به تغییر فضا نخواهند بود. چرا که اصلاح وضع موجود به حیات سیاسی عده ای که حضورشان بر گرفته از نا آگاهی و نا امیدی در جامعه است گره خورده است و اگر این تابوی تاریکی و بی انگیزگی در کشور رخت ببندد یقینا در فردای آزاد و باز سیاسی دیگر توسط ملت جایگاهی نخواهند داشت همان گونه که در خرداد 92 این ملت شریف به عینه نشان داد.

مجلسیان باید از حضور وزیر اصلاح طلب در راس وزارت علوم رنجیده خاطر شوند. آخر چگونه می‌شود 8 سال ویترینی از وزیران اصولگرا را بر قامت این وزارت ببینند و هر آنچه می‌خواستند بدون هیچ گونه مزاحمتی و با بی توجهه به خواست ملت انجام دهند بی آنکه به نهاد، مرجع و ملتی پاسخگو باشند که سوال شود چرا اینچنین دست به تفکیک جنسیتی می‌زنید؛ مگر پسران و دختران ما بیمار هستند که حضورشان در کنار هم باعث فساد جامعه شود؟

آیا این کار توهین به شعور ملت نیست؟
آیا این رفتار بر گرفته از اسلام رحمانیست یا اسلامی که برخی هرآنگونه که خود می‌پسندد تعریف و گاهی تحریف می‌کنند؟ یقننا اسلامی رحمانی که خواستار رشد و حضور زنان و مردان در کنار یکدیگرست اینچنین تفکری را نمی پذیریپد چرا که به شان و کرامت انسانی ارج می‌دهد. باید سوال شود اینکه دانشجویان منتقد محروم، اخراج و تعلیق می‌شوند با کدام یک از آئین‌های نظام ما هماهنگی دارد وقتی سنگ بنای جمهوری اسلامی از کلام امام خمینی (ره) تا گفتار شهید مطهری آزادی بیان و اندیشه است.

باید از آقایان افراطیون و وزرای اصولگرای دولت سابق که بر قانون اساسی آگاهی جامع نداشتند سوال شود آیا به اصل 23 ق. ا. ا. مبنی بر این که تفتیش عقاید ممنوع است آگاهی داشتند که متاسفانه بر اساس همین اصل آقایان جمع کثیری از فرزندان این ملت را در چند سال گذشته با بهانه‌های ناجوانمردانه و نابخشودنی بی آنکه فرصت دفاعی داشته باشند از حق تحصیل و زندگی که برای همه محفوظ و محترم است محروم ساختند؟

باید سوال شود چرا نورچشمی‌ها و آقا زاده‌های که شایستگی اعطا بورس را نداشتند اما تنها به خاطر خوش قدمتی به اصحاب قدرت اتوبوسی رشد کردند و بر مناصب شایستگان تکیه زدند مورد بازخواست قرار نگرفتند؟ آنجا زمان که برکناری چند رئیس دانشگاه در زمان سرپرستی دکتر توفیقی در افکار عمومی با سیل عظیمی از شادی و امید همراه شد باید آقایان مجلس نشین در خلوت خود به وجدان‌های به خواب رفته یشان رجوع می‌کردند و به این سوال پاسخ دهند که در گذشته چه سیاست‌های اعمال می‌شد که حال با تغییرآنان ملت اینچنین شاد و مسرور گشته اند؟

آیا دانستن این چنین تاوانی داشت؟
البته این رفتار مجلسیان دور از انتظار نبود وقتی عده از آنان که تفاوت و معنای کلمه اختصاری NPT (کنوانسیون منع تکثیر سلاح‌های هسته‌ای) را نمی داند و در گزارش خود به رسانه‌ها آن را با واژه MPT منتشر می‌کند و بارها و بارها بر آن تاکید می‌ورزد نشان از نشت سوادی آن محترمان است که می‌خواهند برای یک ملت تصمیم گیری کنند.
وقتی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات که خود در گذشته نیز وزیر این وزارت بوده است با لابی گری با نایب رئیس دوم مجلس نتوانست در دولت تدبیر امید که برگرفته از اندیشه، روح و رای اصلاح طلبیست به این رویایی دست نیافتنی خود برسد باید اینچنین سعی در ایجاد سرو و صدا علیه وزیر محبوب علوم بزنند که به گواه منتقدین، دکتر فرجی دانا از همه لحاظ از آن جناب شایسته تر است.

اما همه این رفتار‌ها از عدم رای اعتماد به دکتر نجفی تا کارت زرد به وزرای اقتصاد و علوم و کارشکنی‌های بی پایان و آشکار برخی از این مجلسیان در برابر دولت تدبیر و امید باید بدانند که این رفتار‌ها در ذهن و افکار ملت ثبت و ماندگار خواهند شد و رفتار یکایک آنان را زیر ذره‌بین عادلانه خود به قضاوت خواهند نشست. اگرچه این روزها رفتار‌های مغرضانه و تصویه حساب‌های که حاصل شکست تلخ آقایان در انتخاب ریاست جمهوری حکایت دارد و پی در پی به وزرا کارت‌های زرد نشان می‌دهند.

افراطیون باید بدانند این مسابقه روز به روز، ثانیه به ثانیه به اتمام زمان خود نزدیک می‌شود و به زودی در فضای باز بدون برخورد‌های حذفی و با حضور تمام تفکرات و سلیقه‌ها ملت با رعایت احترام به شخصیت همه افکار به کسانی که در جهت تقابل با رای ملت بر آمدند کارت قرمز نشان خواهند داد تا ثابت کنند مجلس عصاره ملت در جهت ایفای خواسته این مردم است نه بر اساس انتقام گیری از ملتی که آنان را نپذیرفتند؛ تا در تاریخ دوباره ثبت شود که بهارستان خانه ملت است نه خانه شکست خوردگان سیاسی!ارسال شده در: اصلاح طلبان ، سیاست ، احزاب و تشکل ها ، دولت ، دانشگاه ها ، اشخاص و مقامات ، مجلس ،
برچسب ها: مجلس اصولگرا ، وزیر اصلاح طلب علوم تحقیقات و فناوری ، قانون اساسی ، اصلاح طلب ، اصلاح طلبان ، مجلس اصولگرای نهم ، اخبار جدید اصلاح طلبان ،

کد خبر: 597

اشتراک و ارسال مطلب به:


Foot Issues
دوشنبه 16 مرداد 1396 03:04 ق.ظ
Hello are using Wordpress for your blog platform? I'm new to the blog world but I'm trying to
get started and create my own. Do you require any html coding expertise
to make your own blog? Any help would be greatly appreciated!
regineposson.wordpress.com
جمعه 13 مرداد 1396 08:35 ب.ظ
Appreciation to my father who told me concerning this website, this website is really awesome.
manicure
یکشنبه 20 فروردین 1396 05:11 ب.ظ
Heya are using Wordpress for your site platform?
I'm new to the blog world but I'm trying
to get started and set up my own. Do you require any html coding expertise to make your own blog?

Any help would be greatly appreciated!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

نظرات ( )صفحات دیگر


ساعت و تقویم
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : محمد حسینی
نظر سنجی
نظر شما در مورد خبر گذاری چیست؟
لینکدونی
لوگوی وبلاگ
لوگو

لوگوی دوستان

پایگاه خبری امید

آمار وبلاگ
کل بازدید:
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
اطلاعات وبلاگ

Powerd By MIHANBLOG