تبلیغات
وبلاگ خبری ایران و جهان:اخبار اصلاح طلبان کرمانشاه:اخبار کرمانشاه - 8 سال ادبیات بلدوزری به حد کافی به ایران لطمه زد / مگر می‌شود امروز «بی‌منطق» با دنیا صحبت کرد؟
به سایت ما خوش آمدید
Welcome To My Site
آخرین خبرها
خاتمی: افراط و افراطی گری مگر کاری جز تخریب دارد؟ سیدمحمد خاتمی : توسعه اقتصادی بدون توسعه سیاسی و فرهنگی ممكن نیست آیت الله اسد الله بیات زنجانی : مخالفان دولت در مجلس در انتخابات بد می‌بینند روحانی:نباید به‌گونه‌ای صحبت کرد که دیگران احساس خطر کنند/به دنبال تهاجم نیستیم ولی تهاجم هم نمی‌پذیریم آفرین بر شیخ واقع بین ضرغامی: سیاست ما در مسئله مذاکرات هسته ای حمایتی است/تضعیف دولت به صلاح نیست عباس آخوندی : گفتمان اعتدال گفتمان اصلاحات است خشم تندروها از انذار و اخطار ناطق لاریجانی: مهم توافق نهایی درباره برنامه هسته ای است یورش مجلس نهم به همه وزیران کلیدی روحانی مردم از خسارت‌هایی که به کشور وارد شده چیزی نمی‌دانند روحانی : رقم فساد سه هزار میلیاردی، 9 هزار میلیارد تومان است مشاور روحانی: كاش صدا و سیما، صدای ملت ایران باشد چه کسی آسمان را بست؟ / نگاهی به چگونگی تعطیلی یک رسانه اعتدال گرا خاتمی:نشانه تحول کشور در ماههای اخیر را می‌بینیم/همراهی و حمایت دولت،رمز موفقیت در این مرحله حساس دو کلام بـا آقـای حاتمی کیـا ذوق زدگی رسانه های اصولگرا از توقیف روزنامه ها روزنامه «آسمان»، ​نیامده توقیف شد/ سخنان مدیر مسوول روزنامه آیت الله هاشمی رفسنجانی : سانسور و فشار به دانشجو به جایی نمی رسد وقتی انصار حزب الله مهمتر از مردم باشد؛ترس از ترور، توجیه تندروها برای ادامه حصر مناظره ای هم به عملكرد خودتان اختصاص بدهید! پخش شکلات بـا پلاکارد «فرهـاد رفت» در دانشگاه تهران/تصویـر سردار عراقی: به خاطر رای به خاتمی یا بوسیدن دست منتظری نمی توانیم ریشه فردی را بزنیم فرهاد رهبر برکنار شد/ موج نشاط و شادی در دانشگاه تهران تنها مقام معظم رهبری از دولت حمایت می‌کنند پیام سیدمحمد خاتمی به آسمان مقام معظم رهبری: كاری كه وزارت خارجه شروع كرده ادامه پیدا خواهد كرد/ ایران نقض عهد نخواهدكرد مدیرکل روابط عمومی صدا و سیما: پخش سریال «سرزمین کهن» متوقف شد آیت الله هاشمی رفسنجانی: مشکل رابطه ایران و عربستان، تندروی در هر دو طرف است علی لاریجانی،رییس مجلس شورای اسلامی: درباره موضوع حصر تصمیم سنجیده ای باید اتخاذ شود لیست آخرین خبرها

نوشته شده توسط:محمد حسینی در تاریخ:چهارشنبه 9 بهمن 1392

8 سال ادبیات بلدوزری به حد کافی به ایران لطمه زد / مگر می‌شود امروز «بی‌منطق» با دنیا صحبت کرد؟عکسش هست؛ سندش هست! این جملات برای مردمی که به چشم خود هشت سال سند‌سازی و دروغ‌پردازی دیده‌اند، اصلا پدیده تازه‌ای نیست، اما شگفتی ملت از این است که آیا این گروه، از این هشت سال عبرت نگرفته‌اند؟


8 سال ادبیات بلدوزری به حد کافی به ایران لطمه زد
لیلا واحدی
گروه سیاسی: ملت ایران پس از پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم؛ با دمیده شدن روح امید در جامعه سعی در فراموش کردن، هشت سال بی‌منطقی و ادبیات بلدوزری دارند اما ظاهرا برخی سینه‌چاکان افراط، برای ملت به دایه مهربان تر از مادر تبدیل شده‌اند و با ادبیات سخیف همان دوران 8ساله، سعی وافر دارند نخبگان، مسئولان و تفكر اعتدال و اصلاحات را با همان شیوه «سندش موجود است!» مورد تهمت و هجمه قرار دهند،

عکسش هست؛ سندش هست! این جملات برای مردمی که به چشم خود هشت سال سند‌سازی و دروغ‌پردازی دیده‌اند، اصلا پدیده تازه‌ای نیست، اما شگفتی ملت از این است که آیا این گروه، از این هشت سال عبرت نگرفته‌اند؟ آیا نمی‌دانند که سیاست‌های 8 ساله  چه بلایی بر سر این مردم آورده است؟ نمی دانند یا به نفع شان نیست که بدانند؟

بر صاحبان جراید تهمت می‌زنند که رنگ پرچم ایران را به رنگ پیراهن اشتون و کراوات کری فروخته اند! و گویا جز خودشان همه وطن‌فروش و مزدور هستند. بر روحانی و ظریف خرده می‌گیرند که چرا دم از دوستی با آمریکا و غرب می‌زنند و چرا در اجلاس داووس، وعده مدیریت جهان نمی‌دهند! چرا هل من مبارز نمی‌طلبند! و اساسا چرا از صلح و سازش دم می‌زنند! اگر به سبک خود ایشان تفکر کنیم، باید پرسید که مگر سیاست‌های آن هشت سال، چاره‌ای جز این برای دولت باقی گذاشته است؟ مگر می‌توان به ۷۵ میلیون انسان، آرمان و شعار و مبارزه با امپریالیسم خوراند؟

اقتصاد ایران که شاهرگ حیاتش نفت است، با بسته شدن این شاهرگ خواهد مرد. این تلخ ترین واقعیت امروز ایران است که پشت لبخندهای ظریف و روحانی قرار دارد. برای بسیاری از این افراد که روحانی را متهم به باج دادن می‌کنند، ملت در درجه چندم اهمیت قرار دارد. روحانی اگر امروز به زعم اینان مجبور به باج دادن شده است دلیلش را باید در آن هشت سال جست. توافق ژنو با همه خوبی‌ها و بدی‌ها، نتیجه هشت سال ریاست جمهوری احمدی‌نژاد است. هم او که پادشاه یکی از تاثیر گذارترین کشورهای منطقه، حاضر است با شیطان مذاکره کند اما با او نه!

افراطیون سند جعلی به دست، از یک سو با تحریف سخنان ترکان مشاور رئیس جمهور؛ سعی دارند القا کنند که رئیس جمهور و مشاورش، اعتقادی به مردمی که در 24 خرداد به روحانی رای ندادند؛ ندارند. حتی اگر بر فرض محال هم، چنین حرفی صحت داشته باشد؛ باید گفت خس و خاشاک خواندن مخالف و معترض را محمود احمدی‌نژاد در ادبیات سیاسی ایران باب کرد بنابراین سینه چاکان امروزش که نباید از چنین ادبیاتی، (بر فرض محال وجودش) ناراحت باشند!


روحانی اگر امروز به زعم اینان مجبور به باج دادن شده است دلیلش را باید در آن هشت سال جست. توافق ژنو با همه خوبی‌ها و بدی‌ها، نتیجه هشت سال ریاست جمهوری احمدی‌نژاد است.


از سوی دیگر خواستار لطف و لطافت بیشتر دولت با خود هستند و این حقیقت را هنوز درک نکرده‌اند که اگر روحانی درصدد تغییر مدیران اتوبوسی دولت سابق است، تنها می‌خواهد به وعده‌های انتخاباتی خود در مورد شایسته سالاری عمل کند و مدیران احمدی‌نژاد در این هشت سال نشان دادند که انتخابشان ابدا به شایسته بودنشان ربطی نداشته است و همین که اعتراضی به هیج عمل نادرستی نداشتند برای ادامه مدیریتشان کافی بود.

گروهی که اعتقاد دارند روحانی داس و بلدوزر دارد باید به این نکته دقت کنند که برای کندن علف‌های هرز و سازه‌های خطرناک باید هم از داس و بلدوزر استفاده کرد و اساسا برای از بین بردن علف هرز و سازه‌های بی منطق نمی‌توان از کلید استفاده کرد و روحانی برای تحقق وعده هایش لازم است گاهی داس هم به دست بگیرد.

این گروه، روحانی را تشویق به استفاده از بلدوزر در سیاست خارجی می‌کنند که تعجب بر انگیز است.
بر نویسنده این سطور معلوم نیست که این گروه واقعا به آنچه می‌گویند اعتقاد دارند، یا تنها به دنبال لجبازی و تضعیف دولت هستند؟ اما اگر واقعا به این جمله که «بهتر است دولت اعتدال بولدوزر را خرج بیگانگان کند» اعتقاد داشته باشند؛ جای بسی تاسف است؛ و تلخی سخن اینجاست که مگر می‌شود امروز با بلدوزر با دنیا صحبت کرد؟

واقعا نمی‌دانند هستند در این جهان کشورهایی که بلدوزهایی به مراتب قویتر از ما دارند. بلدوزرهایی که در صورت استفاده، و در خوشبینانه ترین حالت ایران را به صد سال پیش پرت خواهد کرد. سوال اساسی این است که با کدام پشتوانه به دنیا بلدوزر نشان دهیم؟ با اقتصاد رو به موت؟ با نخبه هایی که پشت در سفارت‌ها صف کشیده‌اند؟ با جوانانی که دچار بحران هویت شده‌اند؟ با مدیریت بحران پایتخت، که از عهده نجات جان دو نفر از شهروندان در آتش سوزی بر نیامدند و اسباب خنده دنیا را فراهم کردند که آتش نشانی پایتخت ایران تشک نجات و پله اضطراری نداشته است!

خوشبختانه روحانی و دولتش، علاقه‌ای به استفاه از بلدوزر، در ادبیات و سیاست‌های خود ندارند، و اگر منصفانه هم قضاوت کنیم در این هشت سال ادبیات بلدوزری به اندازه کافی به ایران لطمه وارد کرد. کاش این گروه برای ایران هم که شده بلدوزر را کنار بگذارند و برای قلم و سخن و تریبونشان حرمت قائل شوند. و بدانند که ندای صلح که از گلوی روحانی در اجلاس داووس بلند شد، می‌تواند کلام ناحق بسیاری را در دنیا، خنثی سازد و حکمت و مصلحت و عزت هم در این است که ایرانی آباد و قدرتمند و صلح طلب برای ایندگان بر جای بگذاریم.

و برای آنانکه حرمتی برای قلم خود نگه نمی‌دارند و ناسزا گویی را نشانه مسلمانی می‌دانند.
حرمت نگه دار عزیز قلم به دست، حرمت شهیدانی که حتی به صدام هم تهمت حرامزادگی نزده‌اند، مردانه و بدون فحش و ناسزا ایران را از دشمن رهاندند.
حرمت نگه دار عزیز قلم به دست، حرمت وطنی را که ادعای حفظ منافعش را داری.ارسال شده در: اصلاح طلبان ، سیاست ،
برچسب ها: دولت ، حسن روحانی ، توافق ژنو ، اخبار جدید ایران ، خبر جدید ایران ، خبر جدید ، اخبار جدید ،

کد خبر: 608

اشتراک و ارسال مطلب به:


Why is my Achilles tendon burning?
دوشنبه 16 مرداد 1396 11:52 ق.ظ
You've made some really good points there. I checked on the web for
more info about the issue and found most individuals will go along with your views on this site.
manicure
یکشنبه 20 فروردین 1396 07:15 ب.ظ
Hurrah, that's what I was looking for, what a data!
present here at this website, thanks admin of this website.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

نظرات ( )صفحات دیگر


ساعت و تقویم
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : محمد حسینی
نظر سنجی
نظر شما در مورد خبر گذاری چیست؟
لینکدونی
لوگوی وبلاگ
لوگو

لوگوی دوستان

پایگاه خبری امید

آمار وبلاگ
کل بازدید:
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
اطلاعات وبلاگ

Powerd By MIHANBLOG