تبلیغات
وبلاگ خبری ایران و جهان:اخبار اصلاح طلبان کرمانشاه:اخبار کرمانشاه - اصلاح طلبی به معنای براندازی نظام نیست / نگذاریم افراطیون، راهپیمایی 22 بهمن را مصادره کنند
به سایت ما خوش آمدید
Welcome To My Site
آخرین خبرها
خاتمی: افراط و افراطی گری مگر کاری جز تخریب دارد؟ سیدمحمد خاتمی : توسعه اقتصادی بدون توسعه سیاسی و فرهنگی ممكن نیست آیت الله اسد الله بیات زنجانی : مخالفان دولت در مجلس در انتخابات بد می‌بینند روحانی:نباید به‌گونه‌ای صحبت کرد که دیگران احساس خطر کنند/به دنبال تهاجم نیستیم ولی تهاجم هم نمی‌پذیریم آفرین بر شیخ واقع بین ضرغامی: سیاست ما در مسئله مذاکرات هسته ای حمایتی است/تضعیف دولت به صلاح نیست عباس آخوندی : گفتمان اعتدال گفتمان اصلاحات است خشم تندروها از انذار و اخطار ناطق لاریجانی: مهم توافق نهایی درباره برنامه هسته ای است یورش مجلس نهم به همه وزیران کلیدی روحانی مردم از خسارت‌هایی که به کشور وارد شده چیزی نمی‌دانند روحانی : رقم فساد سه هزار میلیاردی، 9 هزار میلیارد تومان است مشاور روحانی: كاش صدا و سیما، صدای ملت ایران باشد چه کسی آسمان را بست؟ / نگاهی به چگونگی تعطیلی یک رسانه اعتدال گرا خاتمی:نشانه تحول کشور در ماههای اخیر را می‌بینیم/همراهی و حمایت دولت،رمز موفقیت در این مرحله حساس دو کلام بـا آقـای حاتمی کیـا ذوق زدگی رسانه های اصولگرا از توقیف روزنامه ها روزنامه «آسمان»، ​نیامده توقیف شد/ سخنان مدیر مسوول روزنامه آیت الله هاشمی رفسنجانی : سانسور و فشار به دانشجو به جایی نمی رسد وقتی انصار حزب الله مهمتر از مردم باشد؛ترس از ترور، توجیه تندروها برای ادامه حصر مناظره ای هم به عملكرد خودتان اختصاص بدهید! پخش شکلات بـا پلاکارد «فرهـاد رفت» در دانشگاه تهران/تصویـر سردار عراقی: به خاطر رای به خاتمی یا بوسیدن دست منتظری نمی توانیم ریشه فردی را بزنیم فرهاد رهبر برکنار شد/ موج نشاط و شادی در دانشگاه تهران تنها مقام معظم رهبری از دولت حمایت می‌کنند پیام سیدمحمد خاتمی به آسمان مقام معظم رهبری: كاری كه وزارت خارجه شروع كرده ادامه پیدا خواهد كرد/ ایران نقض عهد نخواهدكرد مدیرکل روابط عمومی صدا و سیما: پخش سریال «سرزمین کهن» متوقف شد آیت الله هاشمی رفسنجانی: مشکل رابطه ایران و عربستان، تندروی در هر دو طرف است علی لاریجانی،رییس مجلس شورای اسلامی: درباره موضوع حصر تصمیم سنجیده ای باید اتخاذ شود لیست آخرین خبرها

نوشته شده توسط:محمد حسینی در تاریخ:جمعه 11 بهمن 1392

اصلاح طلبی به معنای براندازی نظام نیستیک نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی و عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت گفت: اصلاح طلبان به دنبال براندازی نظام نیستند و صلاح مملکت را در بودن این نظام می‌دانند.
دكتر علی شکوری‌راد در نشست آینده اصلاح‌طلبی که به همت سازمان دانشجویی حزب اسلامی کار برگزار شد، افزود: سال‌ها پیش بحثی را آغاز کردیم به نام اصلاحات و اصلاح‌طلبی که با فراز و نشیب‌های بسیاری روبرو شد و آن به این دلیل بود که برای اصلاح‌طلبی تعریف یکپارچه‌ای وجود نداشت و سردرگمی بخشی از مردم و اتهاماتی که به برخی از اصلاح‌طلبان زده می‌شود به همین دلیل است و به همین جهت باید تعریف اصلاح‌طلبی را ارائه دهیم.

وی با بیان اینکه "اصلاح‌طلبی در ایده و روش اصلاح‌طلبی پرداخته می‌شود"، ادامه داد: ایده اصلاح‌طلبی به این معناست که این نظام بماند و نرود. چه کسانی که ماندن این نظام برایشان مطلوب است و چه کسانی که برخی مسایل را نفی می‌کنند ولی می‌دانند که ماندن این نظام به صلاح کشور است، در شاخه اصلاح‌طلبان می‌گنجند. بعد از رفراندوم جمهوری اسلامی شاهد این هستیم که در برهه‌های مختلف تعاریف بسته‌تری از اسلام ارائه شد و باعث شد که دامنه تعریف اسلام مردم و اسلام حکومت تفاوت پیدا کند. ما می‌گوییم اسلامی که مردم‌ طلب می‌کنند باید مدنظر قرار بگیرد.

شکوری‌راد با اشاره به معنی نظام جمهوری اسلامی، اظهار کرد: جمهوریت یعنی رأی مردم، رأی مردم، حکومت را تشکیل می‌دهد. در اینجا سوالی پیش می‌آید که آیا چیزی هست که رای مردم را نقض کند؟ در جواب می‌بینیم که خیر، دلیلی وجود ندارد که رای مردم نقض شود. کسانی که رای مردم را معارض می‌دانند یعنی جمهوری اسلامی را کامل قبول ندارند. ما اصلاح‌طلب‌ها هم جمهوری و رای مردم را قبول داریم و هم اسلام را. حضرت علی (ع) گفته‌اند خواست مردم شرط حکومت است و خدا غیر آن را نخواسته است. وی با بیان اینکه "اصلاح‌طلبان روش‌های مشخصی دارند"، گفت: روش اصلاح‌طلبی چند ویژگی دارد؛ بر خواست مردم مبتنی و استوار است و نسبت به قانون اساسی وفادار است، بدون خشونت است و به قانون وفادار است و روشش کاملا مستمر و دائمی است.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به مسیر اصلاح‌طلبی خاطرنشان کرد: اصلاح‌طلب‌ها از طریق جامعه مدنی فعالیت می‌کنند و مردم را از این طریق آگاه می‌سازند. NGOها، هیات‌ها و کانون‌های هنری و ادبی و آموزشی از دیگر راه‌هایی است که اصلاح‌طلب‌ها از طریق آنها جامعه را اصلاح می‌کنند. مسیر بعدی حضور اصلاح‌طلب‌ها در حکومت است که از طریق احزاب صورت می‌گیرد. متاسفانه در ایران احزاب به خوبی شکل نگرفته است و سیاست، شخصی شده است. شکوری‌راد اضافه کرد: ما به تدریج باید سیاست شخص‌محور را از بین ببریم؛ البته که در حال حاضر معتقدیم شخص‌محور بودن اگر اصلاحاتی داشته باشد در حال حاضر بهترین روش است. البته طیفی که مخالف اصلاح‌طلبی است، سعی کرده جلوی احزاب و جامعه مدنی را مسدود کند اما کامل نتوانسته است چراکه قانون اساسی از درون از اصلاحات استفاده می‌کند.

وی در ادامه افزود: در انتخابات اخیر دیدیم که مردم وضع موجود را تغییر دادند، البته طرف مقابل سعی کرد بگوید که تغییری نشده اما ما و شما، همچنین مردم می‌دانیم که تغییرات مهمی به وجود آمده، اگر غیر از این بود مخالفان اینقدر تقلا نمی‌کردند. این فعال سیاسی با تاکید بر لزوم مشخص شدن اهداف اصلاحات، گفت: وقتی ما می‌گوییم اصلاحات، اولویت ما اصلاحات در نظام نیست حتی فعلا در قانون اساسی نیز نمی‌خواهیم تغییری را به وجود بیاوریم. آن چیزی که اصرار می‌کنیم اجرای صحیح قانون اساسی است که به همه اصولش به یک اندازه بها داده بشود. خواسته ما اصلاح در روش حکومت است. اگر در روش حکومت کردن تغییری به وجود بیاید بسیاری از مشکلات از بین می‌رود. احزاب قدرتمند و روزنامه‌ها آزاد می‌شوند و مردم می‌توانند در انتخابات فعال‌تر باشند.

شکوری‌راد با اشاره به در پیش بودن دهه فجر، گفت: در آستانه دهه فجر هستیم و می‌توانیم اوایل انقلاب را مرور کنیم. ببینیم یاران نزدیک امام چه کسانی بودند. آنها الان کجا هستند و چه می‌گویند. ما در این انقلاب حوادث بسیاری را پشت سر گذاشتیم اما اسلام از بین نرفت. با فوت امام خمینی (ره) و شهادت شهید بهشتی هنوز هم اسلام زنده است به همین جهت است که می‌گوییم حکومت اسلامی نباید بسنده به یک فرد شود.


وی با بیان اینکه چهره واقعی امام خمینی به جوانان نشان داده نشده است، گفت: متاسفانه در چهار سال گذشته از بیانات امام (ره) در صداوسیما سوء استفاده شده و عده‌ای به قصد عقده‌گشایی، امام را مورد تهاجم قرار دادند. صداوسیما چهره‌ای از امام خمینی برای جوانان ترسیم کرده که دشمنان خارجی هم از آن استفاده می‌کنند. این در حالی است که تفکر امام در تاریخ کشور ما بسیار مهم است. حتی اینکه اصلاح‌طلبان امروز می‌گویند رای مردم معارض ندارد تفکر امام بوده است. این فعال سیاسی، برقراری آزادی را وظیفه حکومت دانست و افزود: وظیفه اولیه حکومت، برقراری امنیت و قضاوت در اختلافات مردم است. در اینجا امنیت به معنای امنیت جانی، مالی، سرزمینی، روانی و آزادی و استقلال و تمامیت ارضی است.

وی ادامه داد: در هشت سال دولت قبل با اینکه بیشترین درآمد نفتی را داشتند و تمام قدرت در دستشان بود دیدیم که آنان دولتی ورشکسته، با فساد و با بدهی‌های بسیار بالا بودند. طرف مقابل ما در ایجاد چنین وضعیتی مقصر است و احمدی‌نژاد جزو آنها بوده است. ما در سال‌های گذشته تجربه خوبی به دست آوردیم و توانستیم در این دوره انتخابات شاهکار ایجاد کنیم. حالا با یک دولتی مواجهیم که در اول اصلاح‌طلب نبوده اما امروز سمت ماست. برای ما مطلوب است که گفتمان اصلاح‌طلبی در حکومت اجرا شود. شکوری‌راد همچنین گفت: ما به دموکراسی قائل هستیم به همین جهت جایگاه اصولگراها را هم می‌شناسیم و با روش و فعالیت آنان مخالفت نداریم. امروز به طرف مقابل می‌گوییم که شما می‌توانید فعالیت کنید و حداقل بودن خود را به اکثریت برسانید اما به شرط اینکه در زمان شما ما هم بتوانیم فعالیت کنیم.

این نماینده پیشین مجلس با اشاره به راهپیمایی 22 بهمن نیز گفت: در سال‌های گذشته راهپیمایی 22 بهمن توسط مخالفان ما مصادره شده بود اما امسال آقای روحانی حضور دارند و سخنران مراسم هستند به همین جهت است که می‌گویم ما باید در راهپیمایی حضور داشته باشیم و نگذاریم باز افراطیون آن را مصادره کنند. عده‌ای از مردم به عشق انقلاب به راهپیمایی می‌رفتند و علاقه‌ای به افراطیون نداشتند اما می‌دیدیم که تا چه اندازه از آنها سوء استفاده می‌کردند و آنان را طرفدار خود می‌نامیدند.

وی در پایان اظهار کرد: در مقابل کسانی که می‌گویند باید به جای راهپیمایی 22 بهمن در 25 بهمن ماه راهپیمایی کنیم، می‌گویم حرکت 25 بهمن 89 در جای خود انجام شد اما نباید آن را مقابل راهپیمایی 22 بهمن قرار بدهیم، چراکه رادیکال‌ها و افراد مخالف ما از آن سوء استفاده می‌کنند.ارسال شده در: سیاست ، اصلاح طلبان ، اشخاص و مقامات ،
برچسب ها: اصلاح طلبی ، نظام ، جمهوری اسلامی ، خبر جدید اصلاح طلبان ، اخبار جدید اصلاح طلبان ، اصلاح طلبان ، اصلاح طلب ،

کد خبر: 609

اشتراک و ارسال مطلب به:


How can you heal an Achilles tendonitis fast?
دوشنبه 30 مرداد 1396 02:28 ب.ظ
Hi i am kavin, its my first occasion to commenting
anyplace, when i read this article i thought i could also create comment due to this good article.
tiaguymon.wordpress.com
چهارشنبه 18 مرداد 1396 02:22 ب.ظ
Your way of telling the whole thing in this post is actually pleasant,
all can easily know it, Thanks a lot.
laceysabata.hatenablog.com
جمعه 13 مرداد 1396 11:24 ب.ظ
I'm truly enjoying the design and layout of your site.
It's a very easy on the eyes which makes it much more
enjoyable for me to come here and visit more often.
Did you hire out a designer to create your theme? Great work!
manicure
یکشنبه 20 فروردین 1396 02:33 ب.ظ
It is really a great and useful piece of information. I'm happy that you just shared this useful info with us.
Please keep us up to date like this. Thank you for sharing.
BHW
جمعه 11 فروردین 1396 09:02 ب.ظ
Wonderful, what a weblog it is! This website gives useful data to us,
keep it up.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

نظرات ( )صفحات دیگر


ساعت و تقویم
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : محمد حسینی
نظر سنجی
نظر شما در مورد خبر گذاری چیست؟
لینکدونی
لوگوی وبلاگ
لوگو

لوگوی دوستان

پایگاه خبری امید

آمار وبلاگ
کل بازدید:
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
اطلاعات وبلاگ

Powerd By MIHANBLOG