تبلیغات
وبلاگ خبری ایران و جهان:اخبار اصلاح طلبان کرمانشاه:اخبار کرمانشاه - سید حسن خمینی : در آستانه فرا رسیدن دهه فجر، این نکته را تکرار کنیم که چرا انقلاب صورت گرفت؟
به سایت ما خوش آمدید
Welcome To My Site
آخرین خبرها
خاتمی: افراط و افراطی گری مگر کاری جز تخریب دارد؟ سیدمحمد خاتمی : توسعه اقتصادی بدون توسعه سیاسی و فرهنگی ممكن نیست آیت الله اسد الله بیات زنجانی : مخالفان دولت در مجلس در انتخابات بد می‌بینند روحانی:نباید به‌گونه‌ای صحبت کرد که دیگران احساس خطر کنند/به دنبال تهاجم نیستیم ولی تهاجم هم نمی‌پذیریم آفرین بر شیخ واقع بین ضرغامی: سیاست ما در مسئله مذاکرات هسته ای حمایتی است/تضعیف دولت به صلاح نیست عباس آخوندی : گفتمان اعتدال گفتمان اصلاحات است خشم تندروها از انذار و اخطار ناطق لاریجانی: مهم توافق نهایی درباره برنامه هسته ای است یورش مجلس نهم به همه وزیران کلیدی روحانی مردم از خسارت‌هایی که به کشور وارد شده چیزی نمی‌دانند روحانی : رقم فساد سه هزار میلیاردی، 9 هزار میلیارد تومان است مشاور روحانی: كاش صدا و سیما، صدای ملت ایران باشد چه کسی آسمان را بست؟ / نگاهی به چگونگی تعطیلی یک رسانه اعتدال گرا خاتمی:نشانه تحول کشور در ماههای اخیر را می‌بینیم/همراهی و حمایت دولت،رمز موفقیت در این مرحله حساس دو کلام بـا آقـای حاتمی کیـا ذوق زدگی رسانه های اصولگرا از توقیف روزنامه ها روزنامه «آسمان»، ​نیامده توقیف شد/ سخنان مدیر مسوول روزنامه آیت الله هاشمی رفسنجانی : سانسور و فشار به دانشجو به جایی نمی رسد وقتی انصار حزب الله مهمتر از مردم باشد؛ترس از ترور، توجیه تندروها برای ادامه حصر مناظره ای هم به عملكرد خودتان اختصاص بدهید! پخش شکلات بـا پلاکارد «فرهـاد رفت» در دانشگاه تهران/تصویـر سردار عراقی: به خاطر رای به خاتمی یا بوسیدن دست منتظری نمی توانیم ریشه فردی را بزنیم فرهاد رهبر برکنار شد/ موج نشاط و شادی در دانشگاه تهران تنها مقام معظم رهبری از دولت حمایت می‌کنند پیام سیدمحمد خاتمی به آسمان مقام معظم رهبری: كاری كه وزارت خارجه شروع كرده ادامه پیدا خواهد كرد/ ایران نقض عهد نخواهدكرد مدیرکل روابط عمومی صدا و سیما: پخش سریال «سرزمین کهن» متوقف شد آیت الله هاشمی رفسنجانی: مشکل رابطه ایران و عربستان، تندروی در هر دو طرف است علی لاریجانی،رییس مجلس شورای اسلامی: درباره موضوع حصر تصمیم سنجیده ای باید اتخاذ شود لیست آخرین خبرها

نوشته شده توسط:محمد حسینی در تاریخ:شنبه 12 بهمن 1392

سید حسن خمینی (نوه حضرت امام خمینی (ره)) :در آستانه فرا رسیدن دهه فجر، این نکته را تکرار کنیم که چرا انقلاب صورت گرفت؟نوه حضرت امام خمینی (ره) در جریان بازدید و حضور تیم تهران‌گردی در حسینیه جماران، گفت: ایام دهه فجر فرصت خوبی است تا بتوانیم دلایل و ضرورت‌های انقلاب را تکرار کنیم.

تیم تهران‌گردی امروز در جریان بازدید از منطقه 1، به جماران آمد و ضمن بازدید از مجموعه حسینیه جماران، خانه تاریخی امام و حیاط زندگی وی، با سید حسن خمینی نیز دیدار کردند. سید حسن خمینی در این دیدار ضمن خوشامدگویی به تیم تهران‌گردی، با اشاره به نزدیکی ایام دهه فجر، گفت: نکته مهمی که در این ایام اهمیت دارد، این است که یادمان بماند چرا مردم در برهه‌ای از تاریخ، رهبری امام را قبول کرده‌اند و این تغییر در کشور رخ داد. وی گفت: باید جزئیات دوران شاهنشاهی و مشکلات آن را بگوییم، چرا که مردم در این دوران به مرحله‌ای رسیده‌ بودند که رهبری امام را قبول کردند و با یک وحدت و دل باختگی، به سوی وی روی آوردند. در جریان پیروزی انقلاب،‌ توجه همه گروه‌ها در عرصه کشور به یک چیز بود و پذیرش رهبری و خط واحد وی مسئله‌ای است که باید همچنان تکرار شود تا یادمان نرود. در عین حال باید یادمان بماند قرار بود چه تغییراتی و چه آرمان‌هایی ایجاد شود. سید حسن خمینی اضافه کرد: باید در این ایام با یادآوری آن روزها، این نکته را تکرار کنیم که چرا انقلاب صورت گرفت؟ اگر عاشورا را زنده نگه می‌داریم و یا واقعه غدیر و اعیاد دیگر و حتی روزهای حزن‌انگیز را ثبت کرده و گرامی می‌داریم برای آن است که این ایام و مناسبات فراموش نشوند و این نکات در ذهن جامعه باقی بماند. دهه فجر نیز مناسبتی است برای این یادآوری و هر سال باید با شور و نشاط بیشتری برگزار شود.

وی با اشاره به سه شعار اصلی «جمهوری اسلامی یعنی استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی» که تبدیل به نماد جمهوری اسلامی شده است، گفت: یکی از تلخ‌ترین موضوعاتی که در دوره سلطنتی وجود داشت، پذیرش دخالت بیگانگان است. دخالت بیگانگان مسئله‌ای بد است، اما بدتر از آن پذیرش این دخالت است که متاسفانه مسؤلین آن دوران این دخالت را پذیرفته بودند. اینکه تصمیم برای کشور را فراتر از مرزهای آن بگیرند و مسؤلان آن متکی به نظر بیگانگان باشند، بسیار ناگوار است و در پرونده تاریخی دوران سلطنتی از 1320 تا دوره ملی شدن نفت و حتی فرار شاه و تا آستانه انقلاب، قدرت تصمیم‌گیری در دست آنها نبوده و این کشورهای خارجی بوده‌اند که تصمیمات را می‌گرفتند و متاسفانه این ویژگی و رفتار در آن زمان کاملا ملموس بوده و حتی شخص شاه منتظر دستور سفیر انگلیس یا آمریکا برای تعیین تکلیف یک فرد یا یک وزیر بوده است و این شرایط برای مردم کاملا ملموس و قابل درک بوده و استقلال به عنوان یک شعار کاملا برای مردم اهمیت ضرورت پیدا می‌کند.

وی افزود: در فضای پس از انقلاب که این شرایط تغییر کرده، فضای بسیار خوب برای مسؤلان به وجود آمده و مسؤلان به صورت مستقل تصمیم‌گیری می‌کنند و دیگر چنین خفتی را در تصمیم‌گیری نداریم. در شرایط فعلی سرنوشت کشور هر چه که باشد، در داخل تصمیم‌گیری می‌شود و توده‌های مردم در جریان این تصمیم‌گیری هستند و همین توده‌ها، آزادی را کاملا درک می‌کنند. وی افزود: همه مردم متفق هستند که جامعه از نبود آزادی سیاسی در آن دوران رنج می‌برده و در عوض تنها برخی گروه‌های مذهبی افراطی نظیر بهائیت، آزادی‌های نسبی داشته‌اند. وی اضافه کرد: باید درد مردم در زمان انقلاب را که چرا انقلاب کردند، در این سال‌ها باز هم نشان دهیم و وجه دیگر انقلاب یعنی جمهوری اسلامی و همگانی بودن حکومت را با مقید بودن و ارزش‌های اسلامی مد نظر قرار دهیم.

حجت الاسلام سید حسن خمینی تاکید کرد که درگیری در کارهای روزمره، انسان را از واقعیت‌ها و فلسفه وجودی خود بازمی‌دارد و باید نسبت به چنین تغییراتی در جامعه حساسیت بیشتری داشت. نوه حضرت امام خمینی (ره) اضافه کرد: یکی دیگر از ابعاد خدمت‌رسانی به مردم همین نگاه همه‌ جانبه‌نگر به خدمت است و شهرداری تلاش‌های خوبی در سال‌های اخیر داشته و اگرچه اشتباهات و کاستی‌هایی صورت می‌گیرد. اما در مجموع نشان از تلاش خوب آنها دارد. وی افزود: در دوره جدید که شورای شهر تهران با ریاست آقای مسجدجامعی شکل گرفته، باید توجه بیشتری به بعد فرهنگی شهر و شهرسازی صورت گیرد و این ابعاد پررنگ‌تر شوند.

وی تاکید کرد که بعد اسلامی انقلاب در تهران بسیار مهم است و تهران باید به عنوان شناسنامه کشور دیده شود و این شناسنامه تهران باید کاملا در دسترس قرار گیرد. سید حسن خمینی تاکید کرد که توجه به روابط و هنجارهای به هم تنیده شده دینی و قدیمی در تهران باید مورد توجه قرار گیرد و افزود: تهران با این هویت زنده است و باید آن را حفظ کرد. وی در ادامه تاکید کرد: باید هر چه زودتر برای مسئله آلودگی هوای تهران چاره‌ای اندیشید و افزود: هوای تهران، هوای نامساعدی است و تنها این چند روز اندکی هوا بهتر شده وگرنه ما در روزهای هفته در قم به سر می‌بریم و این دو روز آخر هفته به تهران می‌آییم اما باز هم هوای ناسالمی وجود دارد. وی با لحنی طنز‌آلود گفت: بهتر است این پنکه‌ای که برای هوای تهران گذاشته‌اید را هر روز روشن کنید تا هوا بهتر شود.  تیم تهران‌گردی در ادامه این بازدید از کوچه‌های اطراف محله جماران، مساجد و درختان قدیمی آن بازدید کردند.ارسال شده در: اصلاح طلبان ، سیاست ، جامعه ، فرهنگ ، اشخاص و مقامات ،
برچسب ها: سید حسن خمینی ، حسینیه جماران ، انقلاب ، جمهوری اسلامی ، رهبری ، نوه حضرت امام خمینی (ره) ، حجت الاسلام سید حسن خمینی ،

کد خبر: 612

اشتراک و ارسال مطلب به:


http://darceykarma.weebly.com
چهارشنبه 18 مرداد 1396 09:33 ق.ظ
I am in fact thankful to the holder of this web site who has shared this wonderful article at at this place.
Foot Issues
سه شنبه 17 مرداد 1396 03:05 ب.ظ
My brother suggested I might like this website.
He was entirely right. This post actually made my day.

You cann't imagine simply how much time I had spent for this info!

Thanks!
manicure
یکشنبه 20 فروردین 1396 02:22 ق.ظ
First off I would like to say wonderful blog!
I had a quick question in which I'd like to ask if you don't mind.
I was curious to know how you center yourself and clear
your mind before writing. I've had trouble clearing my
mind in getting my ideas out. I do take pleasure in writing but
it just seems like the first 10 to 15 minutes are lost simply just trying to figure out how to begin. Any suggestions or
hints? Kudos!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

نظرات ( )صفحات دیگر


ساعت و تقویم
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : محمد حسینی
نظر سنجی
نظر شما در مورد خبر گذاری چیست؟
لینکدونی
لوگوی وبلاگ
لوگو

لوگوی دوستان

پایگاه خبری امید

آمار وبلاگ
کل بازدید:
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
اطلاعات وبلاگ

Powerd By MIHANBLOG