تبلیغات
وبلاگ خبری ایران و جهان:اخبار اصلاح طلبان کرمانشاه:اخبار کرمانشاه - آقای روحانی؛ حامیان واقعی ات را فراموش‌ نكن / برای ریزش ها هم تدبیر نمایید آقای رییس جمهور
به سایت ما خوش آمدید
Welcome To My Site
آخرین خبرها
خاتمی: افراط و افراطی گری مگر کاری جز تخریب دارد؟ سیدمحمد خاتمی : توسعه اقتصادی بدون توسعه سیاسی و فرهنگی ممكن نیست آیت الله اسد الله بیات زنجانی : مخالفان دولت در مجلس در انتخابات بد می‌بینند روحانی:نباید به‌گونه‌ای صحبت کرد که دیگران احساس خطر کنند/به دنبال تهاجم نیستیم ولی تهاجم هم نمی‌پذیریم آفرین بر شیخ واقع بین ضرغامی: سیاست ما در مسئله مذاکرات هسته ای حمایتی است/تضعیف دولت به صلاح نیست عباس آخوندی : گفتمان اعتدال گفتمان اصلاحات است خشم تندروها از انذار و اخطار ناطق لاریجانی: مهم توافق نهایی درباره برنامه هسته ای است یورش مجلس نهم به همه وزیران کلیدی روحانی مردم از خسارت‌هایی که به کشور وارد شده چیزی نمی‌دانند روحانی : رقم فساد سه هزار میلیاردی، 9 هزار میلیارد تومان است مشاور روحانی: كاش صدا و سیما، صدای ملت ایران باشد چه کسی آسمان را بست؟ / نگاهی به چگونگی تعطیلی یک رسانه اعتدال گرا خاتمی:نشانه تحول کشور در ماههای اخیر را می‌بینیم/همراهی و حمایت دولت،رمز موفقیت در این مرحله حساس دو کلام بـا آقـای حاتمی کیـا ذوق زدگی رسانه های اصولگرا از توقیف روزنامه ها روزنامه «آسمان»، ​نیامده توقیف شد/ سخنان مدیر مسوول روزنامه آیت الله هاشمی رفسنجانی : سانسور و فشار به دانشجو به جایی نمی رسد وقتی انصار حزب الله مهمتر از مردم باشد؛ترس از ترور، توجیه تندروها برای ادامه حصر مناظره ای هم به عملكرد خودتان اختصاص بدهید! پخش شکلات بـا پلاکارد «فرهـاد رفت» در دانشگاه تهران/تصویـر سردار عراقی: به خاطر رای به خاتمی یا بوسیدن دست منتظری نمی توانیم ریشه فردی را بزنیم فرهاد رهبر برکنار شد/ موج نشاط و شادی در دانشگاه تهران تنها مقام معظم رهبری از دولت حمایت می‌کنند پیام سیدمحمد خاتمی به آسمان مقام معظم رهبری: كاری كه وزارت خارجه شروع كرده ادامه پیدا خواهد كرد/ ایران نقض عهد نخواهدكرد مدیرکل روابط عمومی صدا و سیما: پخش سریال «سرزمین کهن» متوقف شد آیت الله هاشمی رفسنجانی: مشکل رابطه ایران و عربستان، تندروی در هر دو طرف است علی لاریجانی،رییس مجلس شورای اسلامی: درباره موضوع حصر تصمیم سنجیده ای باید اتخاذ شود لیست آخرین خبرها

نوشته شده توسط:محمد حسینی در تاریخ:شنبه 12 بهمن 1392

آقای روحانی؛ حامیان واقعی ات را فراموش‌ نكن / برای ریزش ها هم تدبیر نمایید آقای رییس جمهورآقای روحانی؛ حامیان واقعی ات را فراموش‌ نكن

شش ماه از عمر دولت تدبیر و امید می‌گذرد، هرچند گذر روز و ایام برای آنهائیکه سرشان در مدیریتها گرم شده است، زیاد محسوس نیست ولی در عوض مردمانی که به امیدهایی به دولت تدبیر و امید بله گفتند، همچنان چشم انتظار لحظه لحظه‌های می‌باشند که از افق تدبیر نوری نیز بر دیار غریبانه آنها تابش نماید، بلکه از باور امید همچنان سوسویی برای زندگی خود تجربه نموده باشند.
حسن فاتحی
هرچند که در این 6 ماه از عمر دولت یازدهم، در عرصه گفتمان بین المللی و نیز رفع خطرات امنیتی برای نظام و مردم قدمهای مثبتی برداشته شده است، ولی همچنان نگرانی مهم پشتوانه‌های مردمی آقای روحانی این است که نکند توجه زیادی به مباحث سیاست خارجی، مانع آن شود که دولت تدبیرو امید مشکلات درونی مردم را ندید بگیرد و یا بخواهد درپوشش رشد دررویکرد جذب بین المللی، به ریزشهای درونی بی توجه باشد؟

همچنانکه در عرصه سیاست خارجه و نیز گفتمان بین المللی مدعیان عدالت! بخاطر نقص و ضعف رویکردهای مدیریتی با مشکلات گوناگونی روبرو شده بودیم، همین نقص و ضعف مدیریتی درعرصه داخلی را نیز برای مردم آبستن مشکلات فراوانی کرده بود، حالا دولت تدبیر و امید اولویت را به رفع چالشهای ایجاد شده در عرصه سیاست خارجه داده است که هرچند کارخوب و قابل تحسینی برای مردم بوده است ولی همچنان مردمی که به روحانی رای داده‌اند منتظرند در عرصه برخورد با مدیران نالایق و فرصت طلب که در اصل همین مدیران نالایق، نظام و مردم را به چالشهای خطرناک انداختند اقدامات ملموسی صورت پذیرد. متاسفانه درعرصه تدبیر برای رفع مشکلات مدیریتی در درون جامعه ما همچنان شاهد معضلات و مشکلات زیر می‌باشیم:

الف- هرچند طی فرمولی خاص و غیراستاندارد، وزیر کشور، استانداران مراکز استانها را با نظر نمایندگان مجلس و نه نظر مردمی که به دولت تدبیر و امید رای داده بودند، انتخاب نمودند که همچنان در برخی استانها نیز لابی هیاهو و بایکوت باکارشکنی موفق به عدم معرفی استاندارشده اند!، ولی طیفی از این استانداران محترم معرفی شده درمراکز استانها نیز همچنان باهمان مدیرکلهای احمدی نژاد انس گرفته‌اند و یا اینکه مدیرکلهای برای ادارات و ارگانهای دولتی معرفی شده که با اندکی تحقیق میدانی می‌توان به شجره و قدرت درسایه آنها پی برد که غالبا" یامتصل به یک نماینده خاصی می‌باشند و یا اینکه نزدیک به افکارمدیریتی معاونتهای سیاسی استانداریها درزمان دولت اسبق می‌باشند.

سوال از رئیس جمهور و خصوصا رئیس‌مجلس این است که آیا وظیفه نمایندگان مجلس قانون گذاری و نظارت بر اجرای قوانین نمی‌باشد؟ اگر چنین است تا کی باید نمایندگان مجلس در امور اجرائی و مدیریتی دخالت نمایند؟ این خیلی برای مردم مسلمان ما افت دارد که موکلینشان با رویکردفرصت طلبی حتی به انتخاب آبدارچی فلان اداره جزئی نیز حساسیت داشته باشند ولی درعرصه قانون گذاری و نظارت براجرای قوانین ما شاهد باشیم که قوانین با سابقه چند دهه تصویب هنوزاجرائی نشده باشد!

امام خمینی (ره) فرمودند "مجلس در راس امور است"، بخاطراینکه این قانون و التزام به قوانین است که ملتی را سرزنده و ملتی را سرافکنده می‌نماید، ولی حالا نماینده مجلس یعنی استاندار یعنی مدیرکل یعنی کارشناس یعنی آبدارچی و.....

نماینده مجلس می‌گوید: فلان مدیرکل سهم من است! و..... آیا علت اینکه درجامعه ما قانون و التزام به قانون جانیفتاده است، یکی ازدلایل مهمش همین الگوهای فرصت طلب نمی‌باشد؟ این حق نمایندگان محترم مجلس است که وقتی مدیری در راستای اجرای قانون کوتاهی کرد، طی پروسه قانونی ازحقوق موکلنشان دفاع فرمایند ولی قطعا" این حق نماینده مجلس نیست که با سوء استفاده ازحق رای به وزراء، از سهام انتخاب مدیران کل استان نیز برخوردارشده باشند. نتیجه این بخش از کلام اینکه، آقای روحانی مدیران نالایق یاعوض نشده‌اند و یااینکه باتاکتیک توبه نامه و رویگردانی صوری از یک جریانی دوباره حق فرصت طلبی و خرابکاری گرفته اند.

ب- دومین معضل مدیریتی درون جامعه ما رفع مشکلات گرانی و بیکاری بود که رویکرد پوپولیستی و عوام فریبانه دولت قبل شاخص فلاکت را به آستانه خطر رسانده بود. آقای روحانی اینکه سکه و طلا قیمتش متحول شده است کار خوبی است ولی کالاها و اقلام ضروری مورد نیاز مردم همچنان گران تامین می‌شود، اقشارمحروم و مستضعف جامعه که تونخ سکه و ارز و ... نیستند، ماباید قدرت خرید استانداردپروتئین مردم را بالا ببریم، ماباید به نان مردم توجه داشته باشیم، ماباید به آرامش روانی و راحتی اقشار محروم جامعه زوم نموده باشیم.

البته هیچ منصفی پیدا نمی‌شود که بگوید در این 6 ماه دولت تدبیر اقلام ضروری موردنیازمردم گران شده است، ولی معیارما نباید قیمت‌های زمان فرصت طلبان و هیاهو محوران بی‌درد باشد، باید استانداردها و نرمهای تحمل قشر متوسط جامعه را مدنظر داشته باشیم. زمزمه‌هایی وجوددارد که قیمت بنزین بالا می‌رود، باید به قیمت بنزین خیلی حساس باشید، برای اینکه یک ریال افزایش در قیمت آن، به شاخص گرانیها نیز تاثیرخواهد گذاشت و تورم زا خواهدبود.

برخی دوستان تنها از زوایه تامین بودجه و بالارفتن سطح آورده بدین موضوع می‌نگرند ولی هیچ توجه نمی‌نمایند که چند برابر آن تنها بخاطر فرصت گرفتن از اقشار کم درآمد برای سفر و تفریح هزینه درمان بیماری‌های جسمی و روانی آنها خواهد شد، حالا گرانیهای جنبی سرجای خود بماند.

ج- سومین نقیصه مدیریتی مدعیان عدالت اسبق، ایجاد فضای امنیتی و دهشتناک برای ترساندن مردم بود تا لب به اعتراض و انتقاد نگشایند و این جماعت فرصت طلب براحتی به سلیقه خویش بیت المال را هدر دهد که متاسفانه چنین هم کردند، مردمانی فهیم به عنوان چشم بینای مردم و ازنسل دوست داران امام راحل و انقلاب بخاطر اعتراض بدین فرصت طلبی مدیریتی و فساد عقیدتی به زندانها افتادند، و .... مردم به آقای روحانی رای دادند تا محصورین آزاد شوند، فاصله ایجاد شده بین مردم و نظام کمتر شود، فرصت طلبان و مدیران نالایق که چنین بساطی را براه انداختند مواخذه شوند و ....

زمان به سرعت می‌گذرد ولی نه مدیران نالایق بازخواست شده اند، نه محصورین آزاد گشته‌اند و تداوم چنین شرایطی به ناامیدی‌ها منجرخواهد شد و ریزش‌های مردمی را فراوان خواهد نمود. ازطرف دیگر خطر این وجود دارد که فرصت طلبان با نفوذی تقلبی در دولت تدبیر دوباره در فصلی دیگر مردم و نظام اسلامی را به چالش بکشند و همان استاندارانی که درزمان دولت سازندگی نمک خورده و نمکدان شکستند همین معضل به شکلی دیگر درحال وقوع می‌باشد.

پاورقی: آقای روحانی جنس دوست داران شما ازجنس قهرمان سازان هزاره‌ای نیست، مردم ما اهل تملق نیستند ولی ببخشید که مرز دوستی ما و شما تدبیر محوری است، هرجا بجای تدبیر فرصت طلبی شد و یا هیاهو صورت پذیرفت، دوستداران واقعی تو صدایشان بلند خواهد شد و این را نوشتم تا فرصت طلبان نقدهای ما را با زیاده خواهیهای خود اشتباه نگیرند.ارسال شده در: سیاست ، دولت ، اشخاص و مقامات ، جامعه ،
برچسب ها: دولت تدبیر و امید ، دولت یازدهم ،

کد خبر: 613

اشتراک و ارسال مطلب به:


medapinneo.hatenablog.com
چهارشنبه 18 مرداد 1396 09:19 ق.ظ
If you would like to grow your familiarity only keep visiting this website and be updated
with the most up-to-date gossip posted here.
Foot Problems
سه شنبه 17 مرداد 1396 07:02 ب.ظ
Hi there! I could have sworn I've visited this site before but after going through some of the
posts I realized it's new to me. Regardless,
I'm certainly pleased I found it and I'll be bookmarking it
and checking back often!
What is leg length discrepancy?
سه شنبه 17 مرداد 1396 06:23 ب.ظ
When I originally commented I clicked the "Notify me when new comments are added" checkbox and
now each time a comment is added I get four emails with
the same comment. Is there any way you can remove me from that service?
Thanks!
lylasanlucas.jimdo.com
شنبه 14 مرداد 1396 03:00 ب.ظ
What's up to all, how is all, I think every one
is getting more from this web page, and your views
are nice in support of new people.
manicure
یکشنبه 20 فروردین 1396 07:03 ق.ظ
I constantly emailed this website post page to all my friends, since if like
to read it then my contacts will too.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

نظرات ( )صفحات دیگر


ساعت و تقویم
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : محمد حسینی
نظر سنجی
نظر شما در مورد خبر گذاری چیست؟
لینکدونی
لوگوی وبلاگ
لوگو

لوگوی دوستان

پایگاه خبری امید

آمار وبلاگ
کل بازدید:
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
اطلاعات وبلاگ

Powerd By MIHANBLOG