تبلیغات
وبلاگ خبری ایران و جهان:اخبار اصلاح طلبان کرمانشاه:اخبار کرمانشاه - چگونه ارشاد به قلع و قمع فیلم های منتقد و مستقل تن داد؟/عصبانی هستم برای «عصبانی نیستم» و این مراسم شرم‌آور!
به سایت ما خوش آمدید
Welcome To My Site
آخرین خبرها
خاتمی: افراط و افراطی گری مگر کاری جز تخریب دارد؟ سیدمحمد خاتمی : توسعه اقتصادی بدون توسعه سیاسی و فرهنگی ممكن نیست آیت الله اسد الله بیات زنجانی : مخالفان دولت در مجلس در انتخابات بد می‌بینند روحانی:نباید به‌گونه‌ای صحبت کرد که دیگران احساس خطر کنند/به دنبال تهاجم نیستیم ولی تهاجم هم نمی‌پذیریم آفرین بر شیخ واقع بین ضرغامی: سیاست ما در مسئله مذاکرات هسته ای حمایتی است/تضعیف دولت به صلاح نیست عباس آخوندی : گفتمان اعتدال گفتمان اصلاحات است خشم تندروها از انذار و اخطار ناطق لاریجانی: مهم توافق نهایی درباره برنامه هسته ای است یورش مجلس نهم به همه وزیران کلیدی روحانی مردم از خسارت‌هایی که به کشور وارد شده چیزی نمی‌دانند روحانی : رقم فساد سه هزار میلیاردی، 9 هزار میلیارد تومان است مشاور روحانی: كاش صدا و سیما، صدای ملت ایران باشد چه کسی آسمان را بست؟ / نگاهی به چگونگی تعطیلی یک رسانه اعتدال گرا خاتمی:نشانه تحول کشور در ماههای اخیر را می‌بینیم/همراهی و حمایت دولت،رمز موفقیت در این مرحله حساس دو کلام بـا آقـای حاتمی کیـا ذوق زدگی رسانه های اصولگرا از توقیف روزنامه ها روزنامه «آسمان»، ​نیامده توقیف شد/ سخنان مدیر مسوول روزنامه آیت الله هاشمی رفسنجانی : سانسور و فشار به دانشجو به جایی نمی رسد وقتی انصار حزب الله مهمتر از مردم باشد؛ترس از ترور، توجیه تندروها برای ادامه حصر مناظره ای هم به عملكرد خودتان اختصاص بدهید! پخش شکلات بـا پلاکارد «فرهـاد رفت» در دانشگاه تهران/تصویـر سردار عراقی: به خاطر رای به خاتمی یا بوسیدن دست منتظری نمی توانیم ریشه فردی را بزنیم فرهاد رهبر برکنار شد/ موج نشاط و شادی در دانشگاه تهران تنها مقام معظم رهبری از دولت حمایت می‌کنند پیام سیدمحمد خاتمی به آسمان مقام معظم رهبری: كاری كه وزارت خارجه شروع كرده ادامه پیدا خواهد كرد/ ایران نقض عهد نخواهدكرد مدیرکل روابط عمومی صدا و سیما: پخش سریال «سرزمین کهن» متوقف شد آیت الله هاشمی رفسنجانی: مشکل رابطه ایران و عربستان، تندروی در هر دو طرف است علی لاریجانی،رییس مجلس شورای اسلامی: درباره موضوع حصر تصمیم سنجیده ای باید اتخاذ شود لیست آخرین خبرها

نوشته شده توسط:محمد حسینی در تاریخ:شنبه 26 بهمن 1392

چگونه ارشاد به قلع و قمع فیلم های منتقد و مستقل تن داد؟/عصبانی هستم برای «عصبانی نیستم» و این مراسم شرم‌آور! جشنواره فیلم فجرشب گذشته در مراسم اختتامیه و معرفی برترین‌های سی و دومین جشنواره فیلم فجر٬ پس از کنار گذاشته شدن فیلم «آشغال های دوست داشتنی»٬ به یكباره همه جوایز فیلم «عصبانی نیستم» حذف و فیلم «قصه‌ها» نیز نامزد دریافت هیچ جایزه‌ای نشد!

این فیلم‌ها در یک هفته گذشته با انتقاد و تهدید گروهی از تندروها مواجه شده بودند و نشست خبری عوامل این فیلم‌ها در پی تهدید لباس شخصی‌ها لغو شده بود! موضوع فیلم‌های «آشغال های دوست‌داشتنی» و «عصبانی نیستم» كه مربوط به حوادث سال ۱۳۸۸ است و همین امر باعث شده بود گروهی از نمایندگان تندروی مجلس به مسئولان وزارت ارشاد درباره این فیلم‌ها تذکر دهند.

محسن امیریوسفی در نامه‌ای گلایه‌ای به خاطر حذف فیلمش (آشغال‌های دوست‌داشتنی) نوشته بود: این فیلم می‌توانست با مدیریت درست در جشنواره حضور داشته باشد، دیده شود و همه شما عوامل این فیلم، که در تمام قسمت‌های کاری سنگ تمام گذاشتید، توسط مردم و داوران جشنواره مورد توجه قرار گیرید، ولی مدیریت این چنینی فقط برای خودی‌هاست که من هیچگاه در این دایره نبودم و نخواهم بود!

ساعتی قبل از شروع مراسم، خبرآنلاین نوشته بود كه جوایز فیلم «عصبانی نیستم» به کارگردانی رضا درمیشیان قرار است در مراسم اختتامیه فیلم فجر به درخواست علیرضا رضا داد دبیر جشنواره حذف شود. مدیران جشنواره فیلم فجر از رضا درمیشیان خواسته اند تا نامه‌ای به دبیر جشنواره بنویسد و در این نامه رقابت در جشنواره امسال انصراف دهد.

درمیشیان ابتدا زیربار این خواسته نرفته و به همین خاطر رضاداد شخصا وارد عمل شده و خواستار حذف جوایز این فیلم شد! نوید محمدزاده به خاطر بازی در این فیلم جایزه بهترین بازگر جشنواره امسال را به دست آورده و باران کوثری هم بر اساس آرای هیات داوران شایسته دریافت دیپلم افتخار شده است. خبرگزاری فارس هم از قبل از شروع اختتامیه از اهدای سیمرغ به این فیلم ابراز نگرانی كرده و نوشته بود: بر اساس شنیده‌ها هیات داوران جشنواره فیلم فجر قرار است امشب در اختتامیه جشنواره به فیلم عصبانی نیستم که مضمون حمایت از فتنه ۸۸ را دارد، سیمرغ اهدا کند. بنا بر گزارش فارس، این فیلم که به دلیل محتوای آن مورد اعتراض برخی رسانه‌ها، نمایندگان مجلس و برخی متدینین قرار گرفته، در ۵ مورد کاندیدای دریافت سیمرغ شد که بر اساس شنیده‌ها قرار است امشب سیمرغ بگیرد.

سرانجام و در زیر فشارهای سنگین وارده به كارگردان این فیلم موفق، درمیشیان با ارسال نامه ای از رقابت در جشنواره امسال انصراف داد! نوید محمدزاده به خاطر بازی در این فیلم جایزه بهترین بازگر جشنواره امسال را به دست آورده و باران کوثری هم بر اساس آرای هیات داوران شایسته دریافت دیپلم افتخار شده بود. فیلم «من عصبانی نیستم» در سی و دومین جشنواره فیلم فجر نامزد دریافت پنج جایزه شده بود که در پی فشار مقام‌های وزارت ارشاد حذف شد، همزمان در جشنواره برلینانه نیز به نمایش درآمده٬ مورد استقبال تماشاچیان و هیات داوران قرار گرفته است.

عصبانی هستم: وقتی "تدبیر" حکم می‌کند که "عدالت" قربانی "مصلحت" شود!

مصطفی رضایی؛ نویسنده سایت "کافه سینما" درباره اختتامیه جشنواره فجر چنین نوشت: با اینکه در حال حاظر عصبانی هستم اما مجبورم در طی نوشتن این یادداشت مدام زیر لب تکرار کنم که "عصبانی نیستم"! نه تنها از آن جهت که این عصبانیت به لحن نوشته ام منتقل نشود، که بیشتر به خاطر ظلم آشکاری که به "عصبانی نیستم!" درمیشیان آن هم در دولت "اعتدال" روا داشته شد.

در دولتی که قرار بود جلوی افراطی‌ها و تندروها ایستادگی کند اما امشب نشان داد لااقل در حوزه سینما فعلا از این خبرها نیست.
منش دولت در این حوزه، همان مثل معروف است که می‌گوید "ما تسلیم زور نمی شویم مگر اینکه زور پرزور باشد" و امشب دبیر جشنواره نشان داد که به سادگی تسلیم خواسته های چند خبرگزای و سایت تندرو که جایگاهی در بین مردم ندارند می‌شود.

من عصبانی نیستم چون، امشب دوباره بیادم آوردند که مهم نیست چه کسانی داور هستند و اشتباه کردم به این دلخوشی که این دوره افراد سینماشناسی جزو هیئت داروان هستند. (براستی اگر مثلا شورجه و سلحشور و بحرانی داور بودند نتایج جز این بود؟) عصبانی نیستم چون بیادم آوردند که "پوپولیسم" مربوط به این دولت و آن دولت نیست. چه بسا که این دولت در آینده در این زمینه " گوی رقابت از دولت های قبلی برباید. (به خصوص در بخش جشنواره فجر در شهرستانها که بعدا مفصل به آن خواهیم پرداخت.)

عصبانی نیستم چون بیادم آوردند که کماکان در این سرزمین باید تاوان مستقل بودن را پرداخت و برای رسیدن به مرغ‌ها و سیمرغ‌ها باید وابسته باشی. چراکه این وابستگی است که هویت ات را شکل می‌دهد. عصبانی نیستم! چون یادم آمد که صداوسیمای جناب ضرغامی کماکان زنان سرزمین اش را فقط در قالب لانگ شات می‌تواند تحمل کند.

عصبانی نیستم! چون بیادم آوردند که "ساز" را که نمی شود نشان داد چه توقع ها!
عصبانی نیستم چون یادم آوردند که سانسور برنامه زنده از اوجب واجبات است حتی اگر برنامه داخلی باشد حتی اگر در آن لحظه سینماگران وطنی دارد می‌گوید همه صداها باید شنیده شود! حتی اگر این مراسم از یکی از کم بیننده ترین شبکه های تلویزیونی پخش شود. اصلن چه معنی دارد برنامه زنده بدون سانسور؟ شاید کسی یک آن هوس کرد ماشین لباسشوئی اش را روشن کند!

عصبانی نیستم، چرا که این "تدبیر" بود که حکم کرد درمیشیان و درمیشیان‌ها قربانی مصلحت شوند.
عصبانی نیستم چون نوید محمدزاده تازه در آغاز راه است. او تنه اش به صابون توقیف خورده است. "لرزاننده چربی" که به تاریخ پیوست اما ...عصبانی نیستم چون فهمیدم که به عدد آدمها می‌توان دیپلم افتخار و سیمرغ خلق کرد!

عصبانی نیستم چون که من یکی از آن هیئت داوران به ظاهر محترم نبودم تا مانند عروسکان خیمه شب بازی با من برخورد شود و پیش روی ام آرای ام را جابجا کنند و دم برنیاورند. و این ننگ را تا ابد به جان بخرم. عصبانی نیستم چون یکی از آنهایی نبودم که می‌دانستند به ناحق سیمرغ کس دیگری را دارند تصاحب می‌کنند ولی لبخند به لب داشتند. این حجم از "رو" را نداشتم. براستی که وقتی "ما" خودمان به یکدیگر رحم نمی کنیم از "آنها" چه توقعی داریم!

عصیانی نیستم چون که دبیر این دوره جشنواره فجر قرار است سال بعد هم بر مسند باشد و بنابراین سال آینده حساب کار دستمان آمد! جای تشکر دارد که به فکر اعصاب و روان ما هستید! اما از دست خودم عصبانی هستم که چطور توانستم این مراسم شرم آور را، این سیرک تلخ را، تا به انتها نگاه کنم...!ارسال شده در: سیاست ، دولت ، اشخاص و مقامات ، جامعه ، سینما و هنرمندان ، فرهنگ ، چند رسانه ای ،
برچسب ها: جشنواره فیلم فجر ، فیلم عصبانی نیستم ، رضا درمیشیان ، رضاداد ، اختتامیه جشنواره فیلم فجر ، آشغال های دوست داشتنی ، تندروها و افراطیون ،

کد خبر: 634

اشتراک و ارسال مطلب به:


What is a heel lift?
دوشنبه 27 شهریور 1396 04:14 ق.ظ
Useful info. Lucky me I discovered your site accidentally, and I am stunned why this accident
did not came about in advance! I bookmarked it.
How long do you grow during puberty?
پنجشنبه 2 شهریور 1396 12:44 ب.ظ
Spot on with this write-up, I seriously feel this web site needs a great
deal more attention. I'll probably be returning to see more, thanks for the info!
What is distraction osteogenesis?
دوشنبه 30 مرداد 1396 06:31 ب.ظ
My spouse and I stumbled over here different web page and thought I might check things out.
I like what I see so now i am following you.
Look forward to looking into your web page for a second time.
Can you get taller with yoga?
سه شنبه 17 مرداد 1396 06:54 ب.ظ
Hola! I've been following your blog for a long time now and finally got
the bravery to go ahead and give you a shout out from Atascocita Texas!
Just wanted to say keep up the fantastic job!
What is distraction osteogenesis?
دوشنبه 16 مرداد 1396 08:25 ب.ظ
This is a topic that is near to my heart...
Thank you! Where are your contact details though?
manicure
یکشنبه 20 فروردین 1396 05:52 ق.ظ
Highly descriptive article, I loved that bit. Will there be a part 2?
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

نظرات ( )صفحات دیگر


ساعت و تقویم
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : محمد حسینی
نظر سنجی
نظر شما در مورد خبر گذاری چیست؟
لینکدونی
لوگوی وبلاگ
لوگو

لوگوی دوستان

پایگاه خبری امید

آمار وبلاگ
کل بازدید:
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
اطلاعات وبلاگ

Powerd By MIHANBLOG