تبلیغات
وبلاگ خبری ایران و جهان:اخبار اصلاح طلبان کرمانشاه:اخبار کرمانشاه - كارگردانی كه می‌خواهد بگوید متفاوت است اما نیست؛ بی‌حرمتی به اقوام ایرانی، فتنه نیست؟
به سایت ما خوش آمدید
Welcome To My Site
آخرین خبرها
خاتمی: افراط و افراطی گری مگر کاری جز تخریب دارد؟ سیدمحمد خاتمی : توسعه اقتصادی بدون توسعه سیاسی و فرهنگی ممكن نیست آیت الله اسد الله بیات زنجانی : مخالفان دولت در مجلس در انتخابات بد می‌بینند روحانی:نباید به‌گونه‌ای صحبت کرد که دیگران احساس خطر کنند/به دنبال تهاجم نیستیم ولی تهاجم هم نمی‌پذیریم آفرین بر شیخ واقع بین ضرغامی: سیاست ما در مسئله مذاکرات هسته ای حمایتی است/تضعیف دولت به صلاح نیست عباس آخوندی : گفتمان اعتدال گفتمان اصلاحات است خشم تندروها از انذار و اخطار ناطق لاریجانی: مهم توافق نهایی درباره برنامه هسته ای است یورش مجلس نهم به همه وزیران کلیدی روحانی مردم از خسارت‌هایی که به کشور وارد شده چیزی نمی‌دانند روحانی : رقم فساد سه هزار میلیاردی، 9 هزار میلیارد تومان است مشاور روحانی: كاش صدا و سیما، صدای ملت ایران باشد چه کسی آسمان را بست؟ / نگاهی به چگونگی تعطیلی یک رسانه اعتدال گرا خاتمی:نشانه تحول کشور در ماههای اخیر را می‌بینیم/همراهی و حمایت دولت،رمز موفقیت در این مرحله حساس دو کلام بـا آقـای حاتمی کیـا ذوق زدگی رسانه های اصولگرا از توقیف روزنامه ها روزنامه «آسمان»، ​نیامده توقیف شد/ سخنان مدیر مسوول روزنامه آیت الله هاشمی رفسنجانی : سانسور و فشار به دانشجو به جایی نمی رسد وقتی انصار حزب الله مهمتر از مردم باشد؛ترس از ترور، توجیه تندروها برای ادامه حصر مناظره ای هم به عملكرد خودتان اختصاص بدهید! پخش شکلات بـا پلاکارد «فرهـاد رفت» در دانشگاه تهران/تصویـر سردار عراقی: به خاطر رای به خاتمی یا بوسیدن دست منتظری نمی توانیم ریشه فردی را بزنیم فرهاد رهبر برکنار شد/ موج نشاط و شادی در دانشگاه تهران تنها مقام معظم رهبری از دولت حمایت می‌کنند پیام سیدمحمد خاتمی به آسمان مقام معظم رهبری: كاری كه وزارت خارجه شروع كرده ادامه پیدا خواهد كرد/ ایران نقض عهد نخواهدكرد مدیرکل روابط عمومی صدا و سیما: پخش سریال «سرزمین کهن» متوقف شد آیت الله هاشمی رفسنجانی: مشکل رابطه ایران و عربستان، تندروی در هر دو طرف است علی لاریجانی،رییس مجلس شورای اسلامی: درباره موضوع حصر تصمیم سنجیده ای باید اتخاذ شود لیست آخرین خبرها

نوشته شده توسط:محمد حسینی در تاریخ:شنبه 26 بهمن 1392

كارگردانی كه می‌خواهد بگوید متفاوت است اما نیست؛ بی‌حرمتی به اقوام ایرانی، فتنه نیست؟چهار هفته‌ است که از شبکه سه سیما سریالی با عنوان سرزمین کهن به نمایش در می‌آید که به وقایع قبل از انقلاب و یک خانواده‌ی درباری (بختیاری‌ها) می‌پردازد. در این فیلم علاوه بر توهین به ایل غیور لر و بختیاری، در کلام کوتاهی در یکی از پلان‌های آن گفته شد: نگم بختیاری‌ها، چطوری بختیاری شدند و ...!
این کلام چنان با وقاحتی گفته شد که انگار بختیاری‌ها اصل و نصب و ریشه‌‌ای در تاریخ ایران نداشته‌اند. هر چند در این سالها صدا و سیما بصورت خطی و در مسیری مشخص اقدام به ساخت سریال هایی این چنینی کرده است و گواه آن فیلم "صنوبر" است که با سواستفاده از نام موسسه تنظیم و نشر آثار امام (ره) و دفتر طرح و برنامه شبکه یک سیما اقدام به تهیه، ساخت و پخش گردید.

در آن سریال نیز بختیاری‌ها را دزد و غارتگر معرفی کردند، هر چند این سریال هم همانند دیگر سریال‌های محمد ورزی دستخوش تحریف است و ارزش چندانی ندارد، ولی آیا رسانه‌ی ملی که باید در راستای اتحاد و رهبری یک کشور نقش و سهم عمده ای داشته باشد، این چنین ناشیانه و بدون بررسی فیلم‌نامه‌های دریافتی اقدام به ساخت سریال‌هایی کند که انزجار و بدبینی را در جامعه رقم بزند.

فتح قندهار، مشروطه و شرکت در هشت سال دفاع مقدس و دیگر عرصه‌های جهادی در کشور توسط بختیاری‌ها بر کسی پوشیده نیست و یقینا یك یا چند فیلم و سریال بی ارزش و زرد نمی‌تواند صداقت، شجاعت، دلیری و مردانگی ایل غیور بختیاری را کتمان نمایند. به قول امام خمینی (ره) که گفته بودند: من شما بختیاری‌ها را می‌شناسم و با شما خاطره دارم، شما مدافع اسلام و ایران بودید، پدران شما به ایران خدمت کردند و همچنین به گفته‌ی مقام معظم رهبری: قوم لر زبده‌ترین قوم‌هاست. حالا چگونه خائن و خودفروخته معرفی می‌شوند را باید از دست اندرکاران صدا وسیما و همچنین نویسنده و کارگردان این سریال یعنی کمال تبریزی و علیرضا طالب‌زاده پرسید ...

جناب آقای ضرغامی، کارنامه‌ی پرحاشیه و دارای شبهه کمال تبریزی را که ورق بزنید متوجه خواهید شد که چگونه بیت‌المال را به خاطر او بر باد داده‌اید! بسیاری از اهالی سینما و كارشناسان این عرصه، در باره سبك كارهای او معتقدند كه كمال تبریزی تمام هم و غمش این است كه به جامعه سینمایی و هنری بقبولاند كه كارگردان و فیلمسازی متفاوت است، اما مشك آن است كه خود ببوید ...و كمال تبریزی اصلا متفاوت نیست؛ فقط دنبال جنجال سازی و حواشی است!

او كه در دهه 70 با فیلم سینمایی (مارمولك) خود را در سینمای ایران مطرح كرد و با سوژه‌ای مبهم و سردرگم، باعث بروز چالش در دوران اصلاحات شد و اصولگرایان را بر علیه وزارت ارشاد دولت آقای خاتمی تحریك نمود، در حالیكه فیلمش هیچ ارزش و پیام خاصی هم نداشت، در سال 1378 سریال " قصه‌های رودخانه " وی با سرمایه‌گذاری سیمای جمهوری اسلامی ایران در کشور مالزی جلوی دوربین رفت و ساخته شد، اما به همان دلیلی که خود می‌دانید امکان پخش آن از شبکه‌ی ملی حاصل نشد و در جوابتان گفت: باید برخی از مسئولان تلویزیون عوض شوند!!

در همان سال، فیلم سینمایی پاداش را با سرمایه گذاری سیما فیلم تولید می‌کند ولی بخاطر عبور از خط قرمزهای اخلاقی و تعرض به برخی مقدسات دینی توقیف می‌شود. در سال 89 فیلم خیابان‌های آرام را کلید می‌زند که آن هم بنا به درخواست تهیه کننده‌اش اکران نمی‌شود!! هم اکنون پس از 5 سال تلاش و کوشش مسئولان صدا وسیما متوجه هدر رفت بودجه‌ی بیت المال می‌شویم که چگونه کارگردانی که این چنین پیشینه‌‌ای و پر حاشیه ای در کارنامه‌ی خود دارد، مسئولین آن را در راس این پروژه قرار می‌دهند که اگر نگوییم انتخاب تهیه کننده بود بهتر است.

باب مورلی گفته‌ی زیبایی دارد که می‌گوید: تو که هستی که بخواهی زندگی من را قضاوت کنی؟ من بی عیب نیستم و نمی‌خواهم باشم. فقط قبل از اینکه شروع کنی و با انگشت من را نشان بدهی، مطمئن شو دستهای خودت پاک است. آقای ضرغامی، ملت ایران قبل از محکم شدن پایه‌های سیاسی خود، آسیب‌های هشت سال دفاع مقدس را در خود دیده است و هنوز بعد از سالها دچار درگیری‌های اقتصادی، روانی، اجتماعی و فرهنگی خویش است. شهدایی را تقدیم انقلاب کرده است که بدون توجه به هیچ امتیاز و چشم داشتی بر سر مین هایی جنگی پا نهادند تا راه آزادی و حرکت کشور را در مسیر پیشرفت بوجود آورند.

برنامه‌ریزان صدا و سیما، اصولا با تولید این سریال آن هم با بودجه چند میلیاردی آن هم از جیب بیت المال مردمی كه به گروهی از آنان بی‌حرمتی و اسائه ادب می‌شود، به دنبال اثبات چه چیزی هستند؟ اینكه یك قومیت اصیل ایرانی را بی‌هویت نشان بدهند؟ بعید است است چنین نیتی داشته باشید و بیشتر به یك ندانم كاری ناشیانه می‌ماند. اما چرا باید بخش‌هایی از كشور را ملتهب و گروه‌هایی از شهروندان صمیمی و اصیل این مرز و بوم كهن را با ندانم كاری، عصبانی كنید و در تداوم این ندانم كاری، اصرار و لجاجت هم به خرج بدهید!؟ چرا به سفارش و درخواست نمایندگان مجلس و ائمه جمعه این مناطق وقعی نمی‌نهید؟

آقای ضرغامی؛ شما بعنوان مدیرکل صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران چه خدمتی در جهت جذب مخاطبان تلویزیون انجام داده‌اید؟ چه نمره‌ای به خود می‌دهید؟ آیا فرار کردن مخاطبین تلویزیونی از شبکه‌های ملی و جذب شبکه‌های بیگانه شکست محسوب نمی‌شود؟ شما که از سال 88 تاکنون بدنبال عوامل فتنه می‌گردید و هر چند روز یکبار در اخبار شبانگاهی آن را برجسته می‌کنند، آیا توهین به بزرگترین قوم و ایل ایرانی (‌بختیاری‌ها) که هر دوره نقش عمده و بسزایی در انتخابات مجلس و ریاست جمهوری ایفاد می‌کنند خود فتنه داخلی و مدل 92 محسوب نمی‌شود؟ و آقای ضرغامی، توجه جنابعالی را به این سخن گوهر بار از زنده یاد دکتر علی شریعتی جلب می‌کنم که گفته بود: زنده بودن را به بیداری بگذرانیم که سالها به اجبار خواهیم خفت.ارسال شده در: اشخاص و مقامات ، جامعه ، فرهنگ ، صدا و سیما ،
برچسب ها: رسانه‌ ملی ، صدا و سیما ، شبکه سه سیما ، سریال سرزمین کهن ، موسسه تنظیم و نشر آثار امام (ره) ،

کد خبر: 635

اشتراک و ارسال مطلب به:


foot complaints
جمعه 24 شهریور 1396 06:00 ق.ظ
I would like to thank you for the efforts
you have put in writing this website. I'm hoping to
check out the same high-grade blog posts from you
in the future as well. In fact, your creative writing abilities has encouraged me to get my very own site now ;)
Can you stretch to get taller?
سه شنبه 17 مرداد 1396 05:40 ق.ظ
Do you have a spam issue on this website; I also am
a blogger, and I was wanting to know your situation; many of us
have created some nice procedures and we are looking to trade solutions with other folks,
why not shoot me an e-mail if interested.
http://cathpunn.jimdo.com/
شنبه 14 مرداد 1396 10:35 ق.ظ
Very good article. I will be going through some of these issues as
well..
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

نظرات ( )صفحات دیگر


ساعت و تقویم
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : محمد حسینی
نظر سنجی
نظر شما در مورد خبر گذاری چیست؟
لینکدونی
لوگوی وبلاگ
لوگو

لوگوی دوستان

پایگاه خبری امید

آمار وبلاگ
کل بازدید:
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
اطلاعات وبلاگ

Powerd By MIHANBLOG