تبلیغات
وبلاگ خبری ایران و جهان:اخبار اصلاح طلبان کرمانشاه:اخبار کرمانشاه - ذوق زدگی رسانه های اصولگرا از توقیف روزنامه ها
به سایت ما خوش آمدید
Welcome To My Site
آخرین خبرها
خاتمی: افراط و افراطی گری مگر کاری جز تخریب دارد؟ سیدمحمد خاتمی : توسعه اقتصادی بدون توسعه سیاسی و فرهنگی ممكن نیست آیت الله اسد الله بیات زنجانی : مخالفان دولت در مجلس در انتخابات بد می‌بینند روحانی:نباید به‌گونه‌ای صحبت کرد که دیگران احساس خطر کنند/به دنبال تهاجم نیستیم ولی تهاجم هم نمی‌پذیریم آفرین بر شیخ واقع بین ضرغامی: سیاست ما در مسئله مذاکرات هسته ای حمایتی است/تضعیف دولت به صلاح نیست عباس آخوندی : گفتمان اعتدال گفتمان اصلاحات است خشم تندروها از انذار و اخطار ناطق لاریجانی: مهم توافق نهایی درباره برنامه هسته ای است یورش مجلس نهم به همه وزیران کلیدی روحانی مردم از خسارت‌هایی که به کشور وارد شده چیزی نمی‌دانند روحانی : رقم فساد سه هزار میلیاردی، 9 هزار میلیارد تومان است مشاور روحانی: كاش صدا و سیما، صدای ملت ایران باشد چه کسی آسمان را بست؟ / نگاهی به چگونگی تعطیلی یک رسانه اعتدال گرا خاتمی:نشانه تحول کشور در ماههای اخیر را می‌بینیم/همراهی و حمایت دولت،رمز موفقیت در این مرحله حساس دو کلام بـا آقـای حاتمی کیـا ذوق زدگی رسانه های اصولگرا از توقیف روزنامه ها روزنامه «آسمان»، ​نیامده توقیف شد/ سخنان مدیر مسوول روزنامه آیت الله هاشمی رفسنجانی : سانسور و فشار به دانشجو به جایی نمی رسد وقتی انصار حزب الله مهمتر از مردم باشد؛ترس از ترور، توجیه تندروها برای ادامه حصر مناظره ای هم به عملكرد خودتان اختصاص بدهید! پخش شکلات بـا پلاکارد «فرهـاد رفت» در دانشگاه تهران/تصویـر سردار عراقی: به خاطر رای به خاتمی یا بوسیدن دست منتظری نمی توانیم ریشه فردی را بزنیم فرهاد رهبر برکنار شد/ موج نشاط و شادی در دانشگاه تهران تنها مقام معظم رهبری از دولت حمایت می‌کنند پیام سیدمحمد خاتمی به آسمان مقام معظم رهبری: كاری كه وزارت خارجه شروع كرده ادامه پیدا خواهد كرد/ ایران نقض عهد نخواهدكرد مدیرکل روابط عمومی صدا و سیما: پخش سریال «سرزمین کهن» متوقف شد آیت الله هاشمی رفسنجانی: مشکل رابطه ایران و عربستان، تندروی در هر دو طرف است علی لاریجانی،رییس مجلس شورای اسلامی: درباره موضوع حصر تصمیم سنجیده ای باید اتخاذ شود لیست آخرین خبرها

نوشته شده توسط:محمد حسینی در تاریخ:جمعه 2 اسفند 1392

ذوق زدگی رسانه های اصولگرا از توقیف روزنامه هارسانه هایی چون فارس و تسنیم و برخی دیگر از رسانه های اصولگرا با ذوق زدگی مفرط خبری را که در آن این واژگان به کار رفته و گزارشی از همایش دانشگاهیان دهه شصت بوده را انعکاسی بی سابقه و غیر منتظره دادند.
امین داودی در سایت خرداد نوشت: رسانه‌های حرفه‌ای رسالتی دارند و وظیفه ای. رسالت شان بسط و تعمیق آگاهی و اندیشه ورزی در سطوح مختلف جامعه و بالطبع آن ایجاد جامعه‌ای بهتر و برخوردارتر است و وظیفه شان عمل در چارچوب قواعد و ضوابط حرفه‌ای است. آنانی که وفق وظایف ذاتی به مثابه چشمان بیدار جامعه اضلاع و اجزاء قدرت را رصد کرده و با نورافشانی بر سطوح مختلف سدی سترگ در برابر کژروی‌ها هستند و از سوی دیگر حلقه وصل میان حاکمیت و ملت بوده و در راستای هم افزایی ملی و عمومی گام بر می‌دارند.

رسانه‌ها اما در کشور ما گاه فارغ از این وظایف ذاتی و عملکردهای حرفه‌ای به مثابه پیش قراولان منازعات طیفی و جناحی بوده و یک پای مجادلات بی حاصل، مچ گیری‌های ناموزون و دعواهای خاله زنکی هستند! دو حادثه در چند روز گذشته نمودی از این رفتار ورزی‌های رسانه‌ای را به عینه نمایان کرد. رویکردهای رسانه‌ای که هیچ توجیه منطقی جز تسویه حساب‌های سیاسی نمی توان برای آن متصور بود.

ماجرای ریش وزیر امور خارجه دکتر محمد جواد ظریف یکی از این موارد بود. رسانه‌ای که از بودجه بیت المال تغذیه می‌کند در حالیکه ظریف در آوردگاهی خطیر به میدان رزم با قدرت‌های جهانی رفته تا یکی از غامض ترین پرونده‌های مورد مناقشه در عرصه راهبردی سیاست خارجی را که بر همه شقوق مختلف زندگی مردم تاثیر گذار است را سر و شکلی مطلوب و به سامان دهد، با یک حاشیه بچه گانه و مضحک روبرو ساخت.

این رسانه با اشاره به تغییر ظاهر وزیر خارجه به ریش آقای ظریف متوسل شد تا برای وی حاشیه ساخته و چنین مدعی شد که ریش پرفسوری ظریف نشانه‌ای بر عدم قاطعیت و دفاع از اصول و آرمان هاست. نکته‌ای که هر خواننده فهیمی را متعجب و متحیر کرده و عمق ساده اندیشی و بلاهت منتقدین را نشان داد، تا بدانجا که خود باشگاه خبرنگاران این نکته چیزی از رویکرد غیر حرفه‌ای مغرضانه و نابخردانه برخی پیرامون موضوعاتی چنین حساس کم می‌کند؟! آیا جای این ایراد گیرهای بنی اسرائیلی و ساده لوحانه در رسانه هایی است که با بودجه بیت المال اداره می‌شوند و ادعای حرفه‌ای گری دارند؟آسمان توقیف شد و مراحل رسیدگی به پرونده خود را طی خواهد کرد اما این دوستان که با ذوق زدگی این گاف را منعکس کرده و حریم‌ها را درنوردیده و موضوعی خرد را به معضلی درسطح ملی تبدیل کرده و بال و پر بسیاری به آن بخشیدند آیا لحظه‌ای در خصوص رفتار ورزی خود تامل می‌کنند؟


دومین وجه از ماجرای رویکردهای خاص رسانه‌ای به انتشار یک تیتر در روزنامه تازآمده " آسمان" باز می‌گشت. این روزنامه در اشتباهی سهوی به گفته دست اندرکارانش در خصوص واژه قصاص تعبیر نادرستی را به کار برده بود. این اشتباه و مغایرت واژه بکار رفته در روزنامه با مبانی واصول اسلامی چیزی نیست که بر کسی پوشیده باشد و دست اندرکاران روزنامه نیز با پذیرش اشتباه رخ داده نسبت به آن عذرخواهی کردند اما...

رسانه هایی چون فارس و تسنیم و برخی دیگر از رسانه‌های اصولگرا با ذوق زدگی مفرط خبری را که در آن این واژگان به کار رفته و گزارشی از همایش دانشگاهیان دهه شصت بوده را انعکاسی بی سابقه و غیر منتظره دادند. در واقع چند کلمه درباره قصاص که شاید هیچ کس توجه‌ای به آن مبذول نداشته و در گوشه یکی از صفحات میانی یک روزنامه تازآمده به عرصه مطبوعات بود با این پروپاگاندای پر دامنه به موضوع داغ روز تبدیل شد و فارغ از آنکه این برون نمایی شتابان و هیجانی و متواتر مصداق بارز اشاعه منکر در جامعه است. نکته جالب هدف و نیت و غرض دست اندرکاران این رسانه هاست.

آنان بی محابا این خبر را انعکاس داده و ده‌ها تحلیل و گفت و گو و گزارش پیرامون آن نگاشتند که چنین شد و چنان رفت، تنها و تنها به این علت که رسانه تازه آمده از جناح مقابل را زمین گیر کرده و به محاق توقیف ببرند و بدین واسطه هجمه‌ای بر دولت وارد آورده و در این میدان جنگ ترسیمی غنیمتی دندان گیر صید کنند. این موج سازی رسانه‌ای بواقع با کدام یک از وظایف ذاتی رسانه‌ای و اخلاق حرفه‌ای همخوان است؟ آیا این عمل با آموزه‌های اسلامی و سیره ائمه ما همخوان است؟ آنانی که مصادق بارز رافت و رحمت و معرفت بودند و با جاذبه خود دشمنان قسم خورده را مجذوب رحمت و مهربانی خود می‌کردند و نه آنکه یک اشتباه از سوییک مسلمان را پیراهن عثمان کرده و برای حذف رقیب سیاسی از هیچ تلاشی فرو گذاری نکنند.

آسمان توقیف شد و مراحل رسیدگی به پرونده خود را طی خواهد کرد اما این دوستان که با ذوق زدگی این گاف را منعکس کرده و حریم‌ها را درنوردیده و موضوعی خرد را به معضلی درسطح ملی تبدیل کرده و بال و پر بسیاری به آن بخشیدند آیا لحظه‌ای در خصوص رفتار ورزی خود تامل می‌کنند؟ آیا این خوب است که جمعی از همکاران آنان در آستانه شب عید از کار بی کار شده در حالیکه می‌شد با مسامحه و رافت اسلامی بر این خطای سهوی چشم پوشید و اگر هم تعمدی در کار بود با تذکر و اخطار مانع گسترش آن شده و یا اصلا مقصر اصلی را شناخته وبه محاکمه سپرده می‌شد؟ ما نیاز داریم برای اصلاح جامعه و حفظ اصول کمی با مدارا و سعه صدر برخورد کرده و این آیه شریفه را همواره سرلوحه خود قرار دهیم: محمد رسول الله و الذین معه اشدا علی الکفار رحما بینهم.ارسال شده در: اصلاح طلبان ، سیاست ، روزنامه ها و مجلات ،
برچسب ها: روزنامه آسمان ، روزنامه ، توقیف ،

کد خبر: 651

اشتراک و ارسال مطلب به:


choc
دوشنبه 10 اردیبهشت 1397 10:07 ق.ظ
Excellent way of telling, and good paragraph to
take facts on the topic of my presentation subject, which i am going to deliver in school.
How does Achilles tendonitis occur?
پنجشنبه 2 شهریور 1396 01:21 ب.ظ
I really love your blog.. Very nice colors & theme. Did you make this site yourself?

Please reply back as I'm planning to create my very own blog
and would like to find out where you got this from
or just what the theme is called. Cheers!
How much can you grow from stretching?
سه شنبه 17 مرداد 1396 02:27 ق.ظ
What a information of un-ambiguity and preserveness of precious
familiarity regarding unpredicted feelings.
http://kathyrnvaneaton.hatenablog.com/archive/2015/08/26
یکشنبه 15 مرداد 1396 02:55 ب.ظ
We absolutely love your blog and find most of your post's to be what
precisely I'm looking for. Do you offer guest writers to write content
available for you? I wouldn't mind composing a post or elaborating on a lot of the subjects you write regarding here.

Again, awesome blog!
Can you increase your height by stretching?
شنبه 14 مرداد 1396 08:06 ق.ظ
This post will assist the internet users for building
up new website or even a weblog from start to end.
Do compression socks help with Achilles tendonitis?
سه شنبه 10 مرداد 1396 12:16 ق.ظ
Good post. I learn something new and challenging on websites I
stumbleupon on a daily basis. It will always be useful to read
through articles from other authors and practice a little something from their websites.
ivelisseharnar.weebly.com
شنبه 7 مرداد 1396 12:27 ق.ظ
Incredible quest there. What happened after? Thanks!
BHW
پنجشنبه 24 فروردین 1396 05:13 ب.ظ
You're so cool! I do not suppose I've read a single thing like
that before. So great to discover someone with original thoughts on this subject.
Seriously.. thank you for starting this up. This website is one thing that is needed on the internet,
someone with a little originality!
manicure
سه شنبه 22 فروردین 1396 04:25 ق.ظ
I like what you guys are up too. Such clever work and
reporting! Keep up the very good works guys I've added you guys
to our blogroll.
manicure
سه شنبه 15 فروردین 1396 01:33 ق.ظ
Having read this I thought it was rather informative. I appreciate you taking the time and energy to put this information together.
I once again find myself personally spending way too much time both reading
and commenting. But so what, it was still worth it!
BHW
شنبه 12 فروردین 1396 01:11 ب.ظ
Generally I do not learn post on blogs, however I would like to say that this write-up
very pressured me to check out and do so! Your writing style has been surprised
me. Thanks, quite nice post.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

نظرات ( )صفحات دیگر


ساعت و تقویم
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : محمد حسینی
نظر سنجی
نظر شما در مورد خبر گذاری چیست؟
لینکدونی
لوگوی وبلاگ
لوگو

لوگوی دوستان

پایگاه خبری امید

آمار وبلاگ
کل بازدید:
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
اطلاعات وبلاگ

Powerd By MIHANBLOG