تبلیغات
وبلاگ خبری ایران و جهان:اخبار اصلاح طلبان کرمانشاه:اخبار کرمانشاه - مردم از خسارت‌هایی که به کشور وارد شده چیزی نمی‌دانند
به سایت ما خوش آمدید
Welcome To My Site
آخرین خبرها
خاتمی: افراط و افراطی گری مگر کاری جز تخریب دارد؟ سیدمحمد خاتمی : توسعه اقتصادی بدون توسعه سیاسی و فرهنگی ممكن نیست آیت الله اسد الله بیات زنجانی : مخالفان دولت در مجلس در انتخابات بد می‌بینند روحانی:نباید به‌گونه‌ای صحبت کرد که دیگران احساس خطر کنند/به دنبال تهاجم نیستیم ولی تهاجم هم نمی‌پذیریم آفرین بر شیخ واقع بین ضرغامی: سیاست ما در مسئله مذاکرات هسته ای حمایتی است/تضعیف دولت به صلاح نیست عباس آخوندی : گفتمان اعتدال گفتمان اصلاحات است خشم تندروها از انذار و اخطار ناطق لاریجانی: مهم توافق نهایی درباره برنامه هسته ای است یورش مجلس نهم به همه وزیران کلیدی روحانی مردم از خسارت‌هایی که به کشور وارد شده چیزی نمی‌دانند روحانی : رقم فساد سه هزار میلیاردی، 9 هزار میلیارد تومان است مشاور روحانی: كاش صدا و سیما، صدای ملت ایران باشد چه کسی آسمان را بست؟ / نگاهی به چگونگی تعطیلی یک رسانه اعتدال گرا خاتمی:نشانه تحول کشور در ماههای اخیر را می‌بینیم/همراهی و حمایت دولت،رمز موفقیت در این مرحله حساس دو کلام بـا آقـای حاتمی کیـا ذوق زدگی رسانه های اصولگرا از توقیف روزنامه ها روزنامه «آسمان»، ​نیامده توقیف شد/ سخنان مدیر مسوول روزنامه آیت الله هاشمی رفسنجانی : سانسور و فشار به دانشجو به جایی نمی رسد وقتی انصار حزب الله مهمتر از مردم باشد؛ترس از ترور، توجیه تندروها برای ادامه حصر مناظره ای هم به عملكرد خودتان اختصاص بدهید! پخش شکلات بـا پلاکارد «فرهـاد رفت» در دانشگاه تهران/تصویـر سردار عراقی: به خاطر رای به خاتمی یا بوسیدن دست منتظری نمی توانیم ریشه فردی را بزنیم فرهاد رهبر برکنار شد/ موج نشاط و شادی در دانشگاه تهران تنها مقام معظم رهبری از دولت حمایت می‌کنند پیام سیدمحمد خاتمی به آسمان مقام معظم رهبری: كاری كه وزارت خارجه شروع كرده ادامه پیدا خواهد كرد/ ایران نقض عهد نخواهدكرد مدیرکل روابط عمومی صدا و سیما: پخش سریال «سرزمین کهن» متوقف شد آیت الله هاشمی رفسنجانی: مشکل رابطه ایران و عربستان، تندروی در هر دو طرف است علی لاریجانی،رییس مجلس شورای اسلامی: درباره موضوع حصر تصمیم سنجیده ای باید اتخاذ شود لیست آخرین خبرها

نوشته شده توسط:محمد حسینی در تاریخ:پنجشنبه 8 اسفند 1392

مردم از خسارت‌هایی که به کشور وارد شده چیزی نمی‌دانندرئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: در طول چند سال اخیر بخاطر سیاست های نادرست برخی خیلی از امکانات را از دست دادیم و اگر سیاست های پیش بینی شده درست عملیاتی می شد ما از قطر در برداشت نفت و گاز عقب نمی ماندیم.آیت الله هاشمی رفسنجانی در سومین سمپوزیوم بین‌المللی ایران 1404 اظهار داشت: از سال های پیش برخی دوستان به فکر این افتادند تا برای بالا بردن سطح زندگی مردم و موقعیت جمهوری اسلامی ایران وارد مسائل زیربنایی شوند، اما متاسفانه زحماتی که در اولین و دومین سمپوزیوم کشیده شد، هنوز به ثمر نرسیده است و نیاز است کسانی که در این زمینه زحمت می کشند، جدی تر وارد عمل شوند. وی با بیان اینکه در همه دنیا مساله انرژی به عنوان مساله ضروری و مبنایی برای بشریت است، گفت: پیش بینی می شد و پیش بینی می شود که بسیاری از جنگ ها و درگیری ها بر سر مساله انرژی است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: برخوردهای محدود و لشکرکشی ناتو به عراق بخاطر مخازن انرژی این کشور است. هاشمی رفسنجانی در ادامه اینطور گفت که در مساله بهار عربی علت لشکرکشی ناتو به لیبی بخاطر منابع انرژی این کشور بود که در همسایگی اروپا قرار داشت. وی همینطور علت حضور ناتو در افغانستان و عراق را بخاطر ایران دانست و تصریح کرد: هدف اول این کشورها ایران است؛ چراکه کشورمان به لحاظ منابع انرژی حرف اول را در جهان می زند و مهمترین منبع تامین انرژی است. رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: متاسفانه بسیاری از کارهایی که برنامه ریزی شد، بر روی کاغذ ماند. وقتی برنامه چهارم توسعه را با توجه به سند چشم انداز تدوین کردیم در مجمع اصلاح شد و خیال می کردیم با این کار راه باز می شود تا نیروهای مردمی به میدان بیایند، اما شاهد بودیم که به اهدافمان نرسیدیم و به جای نزدیک شدن به آن اهداف، دور شده ایم.

هاشمی رفسنجانی با اشاره به رشد منفی اقتصاد گفت: می گویند این رشد منفی 5 درصد بوده در حالی بود که پیش بینی ما مثبت 8 یا 9 درصد بود. وی در ادامه اظهار داشت: در این مدت اقتصاد کوچک و مردم ما فقیر شدند البته شاید برخی این فقر را احساس نکنند، اما وقتی اقتصاد کوچک می شود، مردم هم فقیر می شوند؛ چراکه آنطور که باید از منابع انرژی استفاده نشده است. رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه ایران کلکسیونی از انرژی های فسیلی است، گفت: اگر ما عالمانه و درست از این انرژی ها مصرف می کردیم قدرت عظیمی داشتیم. هاشمی رفسنجانی بیان کرد: بسیاری از منابع خود را بخاطر سیاست خارجی نادرست در این مدت از دست دادیم. ایران جایی است که می تواند آسان‌ترین و امن ترین مسیر لوله های نفت و گاز برای صادرات را در خود داشته باشد. اگر سیاست درست داشته باشیم می توانیم همه محصول پارس جنوبی را به خارج برای مصارف جهانی از ایران عبور دهیم.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: در زمان ما قراردادی را با ترکمنستان امضا کردیم و گاز این کشور را 25 دلار می خریدیم و 95 دلار به ترکیه می فروختیم که سود زیادی برای ما داشت، حتی با آنها قرارداد بستیم برای اینکه وابستگی آنها به روسیه کم شود همه گاز آنها بجز گاز مصرفیشان را بخریم تا انحصار گاز در منطقه در اختیار ایران باشد. رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: حتی نیازوف رئیس جمهور ترکمنستان هم وقتی به تهران و دفتر من آمد، خواهش کرد که به جنوب تهران برویم و با یک حرکت نمایشی جوشکاری خط لوله را انجام دهیم تا همه دنیا بدانند خط لوله انتقال گاز از ترکمنستان به خارج از ایران راه افتاده است.

هاشمی رفسنجانی ادامه داد: اگر خط لوله های نفت و گاز از ایران عبور می کرد، امنیت دنیا وابسته به ایران بود و اینقدر به آسانی مزاحم ایران نمی شدند و این تهدیدها در کار نبود. وی در ادامه افزود: ما همه امکانات را در طول این چند سال گذشته بخاطر سیاست های نادرست برخی از دست دادیم، البته کار از اختیار ما در رفته و برگرداندن آن سخت است. رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام این را هم گفت که اگر سیاست های پیش بینی شده درست عملیاتی می شد، امروز از قطر در برداشت نفت و گاز عقب نبودیم. ما در این مدت خسارت‌های زیادی دیدیم که مردم از این خسارت ها چیزی نمی دانند.

وی گفت: امروز عراقی ها تا مرزهای ما آمده اند چاه زدند و از منابع انرژی استفاده می کنند، آب های مرزی ما امروز هدر می رود و معلوم نیست که چقدر آب به بیرون از کشور می‌فرستیم. هاشمی رفنسجانی توضیح داد: همین الان در مورد آب دچار یک فاجعه هستیم و اگر دریاچه ارومیه با همین سرعت خشک شود، روزی خواهد رسید که همه اطرافش تا شعاع 300 کیلومتری غیرقابل زندگی خواهد بود. رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: با توجه به داشتن آب محدود و مصرف نادرست آب در بخش های مختلف بویژه کشاورزی، نمی دانم 10- 15 سال آینده دیگر کشور چگونه می خواهد زندگی کند.

وی ادامه داد: در 7- 8 سال گذشته ما گرفتار بودیم اما الان با توجه به روزنه کوچکی که باز‌شده است، کشورهای خارجی مانند سوئد درخواست همکاری برای استفاده خورشیدی داده اند و حتی آنها پیشنهاد دادند 50 درصد زباله های شهرهایمان را در اختیار آنها بگذاریم تا نیروگاه‌های کوچکی را در شهرهای مختلف درست کنند. هاشمی رفنسجانی گفت: پیش بینی می شود در سال 2020 آمریکا بزرگترین صادرکننده نفت جهان باشد با این کار دیگر وابستگی آنها به منطقه کم شده و همه چیز برعکس می شود و آمریکایی ها قیمت نفت را تعیین می کنند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با بیان اینکه ما نیاز به تکنولوژی های روز داریم، گفت: این کار برعهده دانشگاهیان است و و نظام باید از هر اختراع خوبی حمایت کند. ما نیز در دانشگاه آزاد در خدمت شما هستیم و قرار است پردیس های زیادی را در این خصوص تاسیس کنیم. ما به عنوان بخش خصوصی دستمان باز است و می توانیم منابع خوبی را تامین کنیم.ارسال شده در: اصلاح طلبان ، سیاست ، اقتصاد ، اشخاص و مقامات ،
برچسب ها: آیت الله هاشمی رفسنجانی ، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ، اخبار اصلاح طلبان ، اخبار اصلاحات ، خبر اصلاح طلبان ، خبر جدید اصلاح طلبان ، اخبار جدید اصلاح طلبان ،

کد خبر: 657

اشتراک و ارسال مطلب به:


What is a heel lift?
دوشنبه 30 مرداد 1396 08:41 ق.ظ
Thanks , I have just been searching for info about this topic for a long time and yours is the greatest
I've came upon till now. But, what about the bottom line?
Are you certain in regards to the source?
salleycazarez.jimdo.com
یکشنبه 15 مرداد 1396 02:29 ب.ظ
When I originally left a comment I seem to have clicked on the -Notify me when new comments are added- checkbox and from now on each time a comment is added I recieve 4 emails with the same comment.
There has to be a means you are able to remove me from that service?
Thanks a lot!
Foot Issues
شنبه 14 مرداد 1396 03:43 ق.ظ
My brother suggested I may like this website.
He used to be entirely right. This publish
truly made my day. You can not imagine just how so much time I had spent for this information! Thanks!
http://russellcjtjdbhvdg.unblog.fr/2015/08
شنبه 7 مرداد 1396 12:06 ق.ظ
I am really loving the theme/design of your website.

Do you ever run into any web browser compatibility problems?
A few of my blog readers have complained about my blog not working correctly in Explorer but looks great in Firefox.
Do you have any advice to help fix this issue?
manicure
دوشنبه 21 فروردین 1396 07:28 ب.ظ
Simply desire to say your article is as astounding.

The clarity in your submit is just nice and that i could assume you're a professional in this subject.
Fine together with your permission allow me to take hold
of your feed to stay updated with impending post.
Thank you one million and please continue the enjoyable work.
manicure
یکشنبه 20 فروردین 1396 01:25 ق.ظ
Spot on with this write-up, I really believe that this website needs
a great deal more attention. I'll probably be returning to see more, thanks for the advice!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

نظرات ( )صفحات دیگر


ساعت و تقویم
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : محمد حسینی
نظر سنجی
نظر شما در مورد خبر گذاری چیست؟
لینکدونی
لوگوی وبلاگ
لوگو

لوگوی دوستان

پایگاه خبری امید

آمار وبلاگ
کل بازدید:
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
اطلاعات وبلاگ

Powerd By MIHANBLOG