تبلیغات
وبلاگ خبری ایران و جهان:اخبار اصلاح طلبان کرمانشاه:اخبار کرمانشاه - یورش مجلس نهم به همه وزیران کلیدی روحانی
به سایت ما خوش آمدید
Welcome To My Site
آخرین خبرها
خاتمی: افراط و افراطی گری مگر کاری جز تخریب دارد؟ سیدمحمد خاتمی : توسعه اقتصادی بدون توسعه سیاسی و فرهنگی ممكن نیست آیت الله اسد الله بیات زنجانی : مخالفان دولت در مجلس در انتخابات بد می‌بینند روحانی:نباید به‌گونه‌ای صحبت کرد که دیگران احساس خطر کنند/به دنبال تهاجم نیستیم ولی تهاجم هم نمی‌پذیریم آفرین بر شیخ واقع بین ضرغامی: سیاست ما در مسئله مذاکرات هسته ای حمایتی است/تضعیف دولت به صلاح نیست عباس آخوندی : گفتمان اعتدال گفتمان اصلاحات است خشم تندروها از انذار و اخطار ناطق لاریجانی: مهم توافق نهایی درباره برنامه هسته ای است یورش مجلس نهم به همه وزیران کلیدی روحانی مردم از خسارت‌هایی که به کشور وارد شده چیزی نمی‌دانند روحانی : رقم فساد سه هزار میلیاردی، 9 هزار میلیارد تومان است مشاور روحانی: كاش صدا و سیما، صدای ملت ایران باشد چه کسی آسمان را بست؟ / نگاهی به چگونگی تعطیلی یک رسانه اعتدال گرا خاتمی:نشانه تحول کشور در ماههای اخیر را می‌بینیم/همراهی و حمایت دولت،رمز موفقیت در این مرحله حساس دو کلام بـا آقـای حاتمی کیـا ذوق زدگی رسانه های اصولگرا از توقیف روزنامه ها روزنامه «آسمان»، ​نیامده توقیف شد/ سخنان مدیر مسوول روزنامه آیت الله هاشمی رفسنجانی : سانسور و فشار به دانشجو به جایی نمی رسد وقتی انصار حزب الله مهمتر از مردم باشد؛ترس از ترور، توجیه تندروها برای ادامه حصر مناظره ای هم به عملكرد خودتان اختصاص بدهید! پخش شکلات بـا پلاکارد «فرهـاد رفت» در دانشگاه تهران/تصویـر سردار عراقی: به خاطر رای به خاتمی یا بوسیدن دست منتظری نمی توانیم ریشه فردی را بزنیم فرهاد رهبر برکنار شد/ موج نشاط و شادی در دانشگاه تهران تنها مقام معظم رهبری از دولت حمایت می‌کنند پیام سیدمحمد خاتمی به آسمان مقام معظم رهبری: كاری كه وزارت خارجه شروع كرده ادامه پیدا خواهد كرد/ ایران نقض عهد نخواهدكرد مدیرکل روابط عمومی صدا و سیما: پخش سریال «سرزمین کهن» متوقف شد آیت الله هاشمی رفسنجانی: مشکل رابطه ایران و عربستان، تندروی در هر دو طرف است علی لاریجانی،رییس مجلس شورای اسلامی: درباره موضوع حصر تصمیم سنجیده ای باید اتخاذ شود لیست آخرین خبرها

نوشته شده توسط:محمد حسینی در تاریخ:پنجشنبه 8 اسفند 1392

یورش مجلس نهم به همه وزیران کلیدی روحانینحوه دشمنی و مخالفت چشم بسته این جماعت با روحانی و تیمش چنان شده که رسانه‌های خارجی را نیز به تعجب واداشته است و این روز‌ها متعجبانه در گزارش‌ةای خود در باره ایران می‌پرسند در ایران چه می‌گذرد؟۶ ماه از عمر دولت روحانی می‌گذرد اما اغلب وزیران دولت او حتی در همین ماه‌های اولیه کارشان یک روز آرام را پشت سر نهاده‌اند! وزیران خارجه، علوم، نفت، صنعت، مسکن، اقتصاد، اطلاعات و... در این مدت کارشان فقط شده است احضار به مجلس توسط نمایندگان اصولگرای حامی احمدی‌نژاد، جلیلی و قالیباف!

طرح سئوال، تهدید به استیضاح و تذکر و کارت زرد! مثل نقل و نبات بر سر ظریف، طیب‌نیا، زنگنه، نعمت‌زاده و، آخوندی و... می‌بارد. آن‌ها برای آب خوردنشان هم ظاهرا باید پاسخگوی چند نماینده شناخته شده افراطی پایداری باشند! وزیران کلیدی روحانی که ویرانة‌هایی به نام وزارتخانه را با خزانه‌های خالی و ورشکسته از دولت محبوب همین نمایندگان! تحویل گرفته‌اند، ۶ ماه است صبح تا شب باید توسط امثال کریمی‌قدوسی‌‌ها سین جیم شوند!

ه‌مان نمایندهایی که تفاوت NPT را با MPT نمی‌دانند! و این حال روز دولتی است که مردم ایران با هزار امید و آرزو انتخابش کرده‌اند. آن هم توسط کسانی که ۸ سال در مقابل دولت‌های نهم و دهم احمدی‌نژاد که مملکت را به ورشکستگی کامل فرو برد دم برنیاوردند و همواره برایش کف می‌زدند و حلوا حلوایش می‌کردند و حالا در غم رفتن و فراقش، داغ دل را بر سر وزیران روحانی در می‌آورند!

نحوه دشمنی و مخالفت چشم بسته این جماعت با روحانی و تیمش چنان شده که رسانه‌های خارجی را نیز به تعجب واداشته است و این روز‌ها متعجبانه در گزارش‌ةای خود در باره ایران می‌پرسند در ایران چه می‌گذرد؟ در همین زمینه سایت فارسی صدای آلمان، گزارشی در باره به هجوم بی‌سابقه مجلس اصولگرا به دولت تهیه کرده است که برای آگاهی از نوع نگرش رسانه‌های خارجی با سنگ‌اندازی‌های افراطیون علیه دولت تدبیر و امید، بخش‌هایی از آن را در ادامه می‌خوانید:

شماری از نمایندگان مجلس با فراخواندن وزیران خارجه و اطلاعات خواستار پاسخگویی آن‌ها به انتقاد‌ها از سیاست خارجی دولت شدند. پاسخ‌های ظریف پرسش‌کنندگان را قانع نکرد و وزیر اطلاعات در نوبت پاسخگویی است. محمد جواد ظریف در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس حاضر شد تا به پرسش‌هایی که برخی از نمایندگان مطرح کرده‌اند پاسخ دهد.

یکی از پرسش‌ها به سخنان وزیر خارجه در دانشگاه تهران درباره توان نظامی ایران و آمریکا مربوط می‌شد که حدود سه ماه پیش ابراز شد و‌‌ همان زمان با واکنش تند شماری از نمایندگان مجلس روبرو شده است. کریمی قدوسی از ظریف خواسته بود درباره اظهاراتش مبنی بر اینکه «آمریکا می‌تواند با یک بمب سیستم دفاعی کشور ما را از کار بیاندازد» توضیح دهد اما از پاسخ او قانع نشد.

وزیر حاضر، پرسش‌کننده غایب!

هفدهم آذر ماه نیز ۵۰ نماینده مجلس در یک تذکر کتبی وزیر خارجه را به خاطر سخنانش در دانشگاه تهران به «وادادگی» متهم کرده بودند. ظریف در نشست ششم اسفندماه به تکرار توضیحات گذشتهٔ خود پرداخت و گفت که به نظر او نه توان نظامی که «فرهنگ شهادت و حضور ملت باعث حفظ شدن نظام ماست». به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجلس (خانه ملت) قرار بود در این نشست ۹ پرسش مطرح شود اما به علت غیبت برخی از سوال‌کنندگان ۴ پرسش بیشتر مطرح نشد.

بنابر این گزارش یکی دیگر از پرسش‌ها به دیدار هیئتی از پارلمان اروپا با نسرین ستوده و جعفر پناهی در سفارت یونان در تهران و اهدای جایزه حقوق بشر این پارلمان به آن‌ها اختصاص داشت. این ماجرا نیز به نیمهٔ دوم آذر ماه مربوط می‌شود و بحث احضار سه وزیر برای پاسخگویی درباره چگونگی این ملاقات‌‌ همان زمان مطرح شده بود.

اشتباه ۵۰ میلیونی نماینده معترض

به گفتهٔ حسین نقوی حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی، پرسش دوم را ابراهیم آقامحمدی مطرح کرد که ستوده و پناهی را «مجرمان فتنه ۸۸» خواند و درباره «تقدیم جایزه ۵۰ میلیون یورویی به هر یک از آنان به پاس معارضه با جمهوری اسلامی» از ظریف توضیح خواست. هیئت پارلمانی اروپا‌‌ همان زمان اعلام کرد که به دلیل موانعی که تحریم بر سر راه مبادلات بانکی جمهوری اسلامی قرار داده، پرداخت وجه نقدی جایزه ساخاروف سال ۲۰۱۲ به برندگان ایرانی آن در حال حاضر ممکن نیست.

ظریف نیز در پاسخ به این پرسش، بدون اشاره به رقم جایزه که ۵۰ هزار یوروست، گفت: «اولا پولی به آن‌ها پرداخت نشده است و ثانیا ما هم مخالفت خود را با ملاقات مذکور اعلام کرده بودیم.» پرسش دیگر را کریمی قدوسی به نمایندگی از سوی ۵۴ عضو دیگر مجلس نهم طرح کرد. او خواهان توضیح درباره «علت مواضع انفعالی وزیر امور خارجه» در برابر اسرائیل و هولوکاست شد. ظریف گفت در برابر اسرائیل، که کریمی قدوسی آن را «رژیم حرام‌زاده صهیونیستی» می‌خواند، «قوی‌ترین مواضع» را اتخاذ کرده و تلاش می‌کند بهانه‌ای دست این کشور ندهد.

پرسش‌های تکراری از وزیر اطلاعات

به گزارش «خانه ملت» پاسخ‌های ظریف به این پرسش‌ها و توضیحات او درباره سوال دیگری در مورد به خطر افتادن منافع ایران در سوریه نمایندگان سوال‌کننده را قانع نکرده است. به نظر می‌رسد هدف شماری از نمایندگان از طرح پرسش‌های تکراری و کشاندن چندباره ظریف به مجلس تحت فشار گذاشتن حسن روحانی باشد که یکی از هدف‌های سیاست خارجی دولت را تنش‌زدایی با کشورهای منطقه و غرب اعلام کرده است.

فراخواندن وزیر اطلاعات به مجلس این گمانه‌زنی را تقویت می‌کند. هم‌زمان با حضور ظریف در مجلس، ۴۱ نماینده سوالی از محمود علوی را تقدیم هیئت رئیسه کردند که محورهای اصلی آن پرسش‌های گذشته درباره سیاست خارجی دولت است. محمد جواد کریمی قدوسی به سایت خبری تسنیم گفت: «جمعی از نمایندگان سوالی را از وزیر اطلاعات طرح کرده‌اند که در مورد اقدامات این وزارتخانه در جلوگیری و برخورد با مصادیق تهدیدات امنیت ملی کشور است.» در شرح این پرسش ۲۱ نکته مطرح شده که حدود نیمی از آن‌ها به مذاکرات هسته‌ای و روابط جمهوری اسلامی با غرب، به ویژه با آمریکا مربوط می‌شود.

گاف بزرگ ۱۱۰ نماینده معترض

شماری از پرسش‌های نمایندگان از وزیر خارجه نیز عینا در شرح سوال از وزیر اطلاعات تکرار شده است. بر این اساس امضاءکنندگان سوال از علوی می‌خواهند درباره «عدم شفافیت مواضع مسئولین دولتی در موضوع رژیم حرام‌زاده صهیونیستی» توضیح دهد! به نوشته تسنیم و به نقل از کریمی قدوسی نمایندگان از وزیر اطلاعات خواسته‌اند درباره «دنبال نمودن عادی‌سازی رابطه با آمریکا که مصداق نظام سلطه است، توسط وزارت امور خارجه و شخص رئیس‌جمهور» و «پیشنهاد درخواست نظرسنجی برای برقراری رابطه با آمریکا توسط مسئولین دولتی» اطلاعات لازم را در اختیار آن‌ها قرار دهد. «تعهدات فرا‌تر از قانون در موافقتنامه ژنو که باعث لطمه زدن به استقلال و امنیت کشور شده است» از دیگر موضوع‌های مطرح شده با وزیر اطلاعات است که پیش‌تر مذاکره‌کنندگان هسته‌ای و وزیر خارجه برای پاسخ دادن به آن به مجلس رفته‌اند.

کریمی قدوسی، از فعال‌ترین مخالفان مذاکرات هسته‌ای، تدوین‌کننده طرحی است که آبان ماه به خط او نوشته شد و توسط اداره قوانین مجلس تکثیر و در اختیار خبرنگاران قرار گرفت. عنوان این طرح آنچنان که این عضو کمیسیون امنیت ملی نوشته «الزام دولت به حفظ حقوق مسلم هسته‌ای و مصادیق آن در چهارچوب معاهده «ام پی تی» در مذاکرات هسته‌ای» است.

در بند نهم این طرح نیز نام پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای (NPT) به اشتباه «ام پی تی» نوشته شده و ۱۱۰ نماینده مجلس نهم بدون خواندن متن یا توجه به این اشتباه آن را امضاء کردند. این طرح که تصویر آن در بسیاری از سایت‌های اینترنتی منتشر شده در رسانه‌های داخلی به عنوان «گاف بزرگ عضو کمیسیون امنیت ملی» مشهور است.ارسال شده در: سیاست ، احزاب و تشکل ها ، دولت ، مجلس ،
برچسب ها: مجلس نهم ، وزرای روحانی ، دولت ، اخبار ، خبر ، اخبار ایران ، خبر ایران ،

کد خبر: 658

اشتراک و ارسال مطلب به:


imvu credit hack
سه شنبه 15 اسفند 1396 10:50 ب.ظ
سلام! من خیلی دوستت دارم! درصد ما نگه دارید تا
مکاتبات بیشتر در مورد پست شما در AOL؟ من به یک متخصص در این زمینه نیاز دارم تا مشکلم را حل کنم.
شاید تو باشی! به امید همکاری با شما.
frozen free fall hack
جمعه 29 دی 1396 09:53 ب.ظ
من فورا فید RSS خودم را می گیرم چون نمی توانم در یافتن پست الکترونیک اشتراکی یا سرویس خبرنامه خودم را پیدا کنم.
آیا شما دارید؟ لطفا به من اجازه دهید که من را بفهمم
می تواند مشترک باشد با تشکر.
chaturbate token generator hack
دوشنبه 13 شهریور 1396 06:25 ق.ظ
Howdy! I know this is kind of off-topic but I had to ask.
Does building a well-established website such as yours require a large amount of work?
I am brand new to running a blog but I do write in my journal
every day. I'd like to start a blog so I can easily share my experience and views online.
Please let me know if you have any recommendations
or tips for brand new aspiring blog owners. Appreciate it!
Traci
دوشنبه 16 مرداد 1396 06:35 ب.ظ
These are genuinely great ideas in about blogging. You have touched some good points here.
Any way keep up wrinting.
What do you do for a strained Achilles tendon?
یکشنبه 15 مرداد 1396 06:40 ب.ظ
Having read this I believed it was really informative.
I appreciate you spending some time and effort to put this informative article together.
I once again find myself spending way too much time both reading and commenting.
But so what, it was still worthwhile!
http://spiffyoutfit3221.page.tl/
یکشنبه 15 مرداد 1396 03:51 ب.ظ
I am regular visitor, how are you everybody? This paragraph posted at this site is truly pleasant.
Foot Problems
شنبه 14 مرداد 1396 08:09 ب.ظ
Do you have a spam issue on this website; I also am a blogger, and I was curious about your
situation; many of us have created some nice practices and
we are looking to trade solutions with others, please shoot me an e-mail if interested.
abashednosh651.exteen.com
جمعه 13 مرداد 1396 01:33 ب.ظ
With havin so much content do you ever run into any problems of plagorism or copyright violation? My blog has a lot of completely unique content I've either created myself or outsourced but
it looks like a lot of it is popping it up all over the web without my agreement.

Do you know any techniques to help protect against
content from being ripped off? I'd genuinely appreciate it.
Can exercise increase your height?
دوشنبه 9 مرداد 1396 10:45 ق.ظ
It's nearly impossible to find experienced people about this topic,
however, you sound like you know what you're talking about!
Thanks
chandadumouchely.snack.ws
دوشنبه 9 مرداد 1396 01:45 ق.ظ
Article writing is also a excitement, if you
know then you can write or else it is complicated to write.
http://lamentabletheor46.over-blog.com/2015/06/what-causes-hammertoe-deformity.html
جمعه 6 مرداد 1396 08:08 ب.ظ
Now I am going away to do my breakfast, afterward having my breakfast coming
over again to read more news.
http://successfulvagra48.jimdo.com/2015/06/28/factors-that-cause-hammer-toe-ache
پنجشنبه 21 اردیبهشت 1396 06:36 ق.ظ
These are actually enormous ideas in on the topic of blogging.
You have touched some nice things here. Any way keep up wrinting.
BHW
چهارشنبه 23 فروردین 1396 07:04 ب.ظ
Everything is very open with a precise clarification of the challenges.
It was definitely informative. Your site is useful.
Thanks for sharing!
manicure
یکشنبه 20 فروردین 1396 01:18 ب.ظ
I simply couldn't depart your website before suggesting that I extremely loved the standard info an individual provide to your visitors?

Is going to be again regularly in order to investigate cross-check new posts
BHW
چهارشنبه 16 فروردین 1396 02:01 ب.ظ
Do you mind if I quote a few of your posts as long as
I provide credit and sources back to your blog?

My blog site is in the exact same area of interest
as yours and my users would genuinely benefit from some of the information you present here.
Please let me know if this okay with you. Thanks a lot!
manicure
سه شنبه 15 فروردین 1396 05:49 ق.ظ
Hello! Quick question that's totally off topic. Do you know how to make your site mobile friendly?
My blog looks weird when browsing from my iphone 4. I'm trying to find a template or plugin that might
be able to correct this issue. If you have any recommendations, please share.
With thanks!
manicure
یکشنبه 13 فروردین 1396 08:56 ق.ظ
Spot on with this write-up, I seriously feel this website needs
a great deal more attention. I'll probably be returning to read more, thanks for the
information!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

نظرات ( )صفحات دیگر


ساعت و تقویم
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : محمد حسینی
نظر سنجی
نظر شما در مورد خبر گذاری چیست؟
لینکدونی
لوگوی وبلاگ
لوگو

لوگوی دوستان

پایگاه خبری امید

آمار وبلاگ
کل بازدید:
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
اطلاعات وبلاگ

Powerd By MIHANBLOG