تبلیغات
وبلاگ خبری ایران و جهان:اخبار اصلاح طلبان کرمانشاه:اخبار کرمانشاه - لاریجانی: مهم توافق نهایی درباره برنامه هسته ای است
به سایت ما خوش آمدید
Welcome To My Site
آخرین خبرها
خاتمی: افراط و افراطی گری مگر کاری جز تخریب دارد؟ سیدمحمد خاتمی : توسعه اقتصادی بدون توسعه سیاسی و فرهنگی ممكن نیست آیت الله اسد الله بیات زنجانی : مخالفان دولت در مجلس در انتخابات بد می‌بینند روحانی:نباید به‌گونه‌ای صحبت کرد که دیگران احساس خطر کنند/به دنبال تهاجم نیستیم ولی تهاجم هم نمی‌پذیریم آفرین بر شیخ واقع بین ضرغامی: سیاست ما در مسئله مذاکرات هسته ای حمایتی است/تضعیف دولت به صلاح نیست عباس آخوندی : گفتمان اعتدال گفتمان اصلاحات است خشم تندروها از انذار و اخطار ناطق لاریجانی: مهم توافق نهایی درباره برنامه هسته ای است یورش مجلس نهم به همه وزیران کلیدی روحانی مردم از خسارت‌هایی که به کشور وارد شده چیزی نمی‌دانند روحانی : رقم فساد سه هزار میلیاردی، 9 هزار میلیارد تومان است مشاور روحانی: كاش صدا و سیما، صدای ملت ایران باشد چه کسی آسمان را بست؟ / نگاهی به چگونگی تعطیلی یک رسانه اعتدال گرا خاتمی:نشانه تحول کشور در ماههای اخیر را می‌بینیم/همراهی و حمایت دولت،رمز موفقیت در این مرحله حساس دو کلام بـا آقـای حاتمی کیـا ذوق زدگی رسانه های اصولگرا از توقیف روزنامه ها روزنامه «آسمان»، ​نیامده توقیف شد/ سخنان مدیر مسوول روزنامه آیت الله هاشمی رفسنجانی : سانسور و فشار به دانشجو به جایی نمی رسد وقتی انصار حزب الله مهمتر از مردم باشد؛ترس از ترور، توجیه تندروها برای ادامه حصر مناظره ای هم به عملكرد خودتان اختصاص بدهید! پخش شکلات بـا پلاکارد «فرهـاد رفت» در دانشگاه تهران/تصویـر سردار عراقی: به خاطر رای به خاتمی یا بوسیدن دست منتظری نمی توانیم ریشه فردی را بزنیم فرهاد رهبر برکنار شد/ موج نشاط و شادی در دانشگاه تهران تنها مقام معظم رهبری از دولت حمایت می‌کنند پیام سیدمحمد خاتمی به آسمان مقام معظم رهبری: كاری كه وزارت خارجه شروع كرده ادامه پیدا خواهد كرد/ ایران نقض عهد نخواهدكرد مدیرکل روابط عمومی صدا و سیما: پخش سریال «سرزمین کهن» متوقف شد آیت الله هاشمی رفسنجانی: مشکل رابطه ایران و عربستان، تندروی در هر دو طرف است علی لاریجانی،رییس مجلس شورای اسلامی: درباره موضوع حصر تصمیم سنجیده ای باید اتخاذ شود لیست آخرین خبرها

نوشته شده توسط:محمد حسینی در تاریخ:جمعه 9 اسفند 1392

لاریجانی: مهم توافق نهایی درباره برنامه هسته ای استمراکز هسته‌ای ایران زیر نظر آژانس فعالیت می‌کنند بنابراین درد غربی‌ها مساله هسته‌ای ایران نیست بلکه ماجراجویی سیاسی است و به دنبال سنگ‌اندازی پیش روی ملت ایران هستند.


رییس مجلس شورای اسلامی پس از استماع اظهارات حجت الاسلام والمسلمین محقق به نمایندگی از روحانیون بازنشسته سپاه ضمن ابراز خرسندی از این دیدار گفت: بازنشستگی در جمهوری اسلامی ایران معنا ندارد؛ بلکه احساس مسوولیت نسبت به سرنوشت انقلاب باید همیشه وجود داشته باشد.
 
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: فکر می‌کنم در این جلسه شرایط صحبت برای وضعیت کشور فراهم باشد.
 
لاریجانی با بیان این که وضعیت کشور هم نقاط قوت و هم نقاط ضعف دارد افزود: کشور در یک مقطع حساسی قرار گرفته است و نقاط قوت و ضعفی دارد و اگر واقع‌بینانه درد را خود بشناسیم، امکان درمان هست و صحبت درباره کشور، مفید است.
 
او ادامه داد: در مجموع شرایط کشور از نظر وضع و اقتدار و جایگاه آن در بین کشورهای همسایه خوب است و نقش آفرینی در کشورهای همسایه و سرمایه‌ای که از انقلاب اسلامی و فداکاری‌ها و ایثارگری‌ها حاصل شده است، سبب عزت کشور شده است.
 
ایران بر مواضع خود در مقابل آمریکا و اسراییل ایستاده است
لاریجانی گفت: ممکن است که عده‌ای حرف‌های نیش‌داری بزنند اما این‌ها در حرف است و اگر بخواهند تعرضی به جمهوری اسلامی انجام بدهند، جرات ندارند و این در حالی است که ایران بر مواضع خود در مقابل آمریکا و اسراییل هم‌چنان ایستادگی می‌کند و در منطقه و خاورمیانه نقش دارد و بسیاری از معضلات منطقه با کمک ایران قابل حل است.
 
رییس مجلس شورای اسلامی افزود: از نظر بین‌المللی هم مشکلاتی که بیش‌تر به چشم می‌آید همین مساله هسته‌ای هست که جنس آن، حقوقی نیست زیرا اگر جنس آن حقوقی باشد، براساس مقررات آژانس عمل می‌شود و می‌آیند و بازرسی می‌کنند و نظارت می‌کنند و دلیلی هم ندارد که نظامات خاصی برای ایران بگذارند زیرا گاهی در حرف‌های‌شان می‌گویند که برای ایران باید نظامات سخت‌گیرانه در نظر گرفته شود.
 
وی ادامه داد: مراکز هسته‌ای ما زیر نظر آژانس فعالیت می‌کنند بنابراین درد آن‌ها مساله هسته‌ای ایران نیست بلکه ماجراجویی سیاسی است و به دنبال سنگ‌اندازی پیش روی ملت ایران هستند و روش‌های مختلفی را آزموده‌اند؛ گاهی تهدید کرده‌اند، گاهی مشکلات دیگری در منطقه علیه ایران درست کرده‌اند و گاهی به دعوای شیعه و سنی دامن می‌زنند و مساله را به یک مجاری می کشانند که به ملت ایران فشار تحمیل کنند.
 
لاریجانی افزود: شاید در چند سال گذشته از این مساله به عنوان یک اهرم فشاری علیه ایران استفاده کرده‌اند و در تبلیغات خودشان عنوان کرده‌اند که ما یک فشاری به ایران آوردیم و ایران به میز مذاکره برگشت اما ایران هیچ‌گاه از مذاکره ابایی نداشت و آن‌ها بودند که میز مذاکره را ترک می‌کردند.
 
او ادامه داد: اگر آن‌ها عقل داشتند، این مشکل را به این‌جا نمی‌رساندند؛ آمریکایی‌ها یک موضعی دارند که نمی‌خواهند ملل مسلمان از یک حدی ترقی کنند و جز چند کشور با ایران، کسی مشکل ندارد و ضمن این که این‌ها می‌خواهند ایران کلا تغییر رفتار دهد و این بحث گاهی در مورد موضع ایران در فلسطین یا در عراق است و در این شرایط تصور می‌کنند که می‌توانند از این طریق ایران را محدود کنند.
 
لاریجانی گفت: تدبیری که از طریق مذاکره انجام می‌شود قبلا نیز وجود داشت؛ در شرایط فعلی مذاکرات، فعلا توافقات مقدماتی و برای یک مدت شش ماهه است که تا یک دوره شش ماهه دیگر نیز قابل تمدید است؛ بنابرانی در این شرایط ما باید به یک توافق بلند مدت و جامع دست یابیم.
 
وی ادامه داد: گاهی مشاهده می‌کنیم که برخی از افراد نسبت به مفاد توافق‌نامه انتقاداتی دارند اما آن چه که مهم است توافق نهایی است که باید علاوه بر این که از دستاوردهای هسته‌ای ایران صیانت شود مساله هسته‌ای ایران از طریق سیاسی حل شود.
 
رییس مجلس شورای اسلامی با بیان این که ایران اعتقادی به سلاح هسته‌ای ندارد، افزود: اما غربی‌ها این موضوع را بهانه می کنند؛ فن‌آوری هسته‌ای دانشی است که برای همه حوزه‌ها از جمله اقتصادی، بهداشتی و سایر موارد قابل استفاده است؛ ضمن این که ایران در سایر علوم نیز پیشرفت‌هایی داشته است؛ بنابراین نگرانی غربی‌ها از موضوع هسته‌ای ایران بهانه است و این موضوع از طریق سیاسی قابل حل است.
 
در ابتدای این دیدار حجت الاسلام والمسلمین محقق به نمایندگی از مسوولان بازنشسته ولی فقیه در سپاه گفت: این جمع یک گروه خودجوش و بدون وابستگی به مرکز خاصی نیستند و 30 سال در سپاه خدمت کرده‌اند و منشاء خدمات فراوانی برای کشور و سپاه بوده‌اند.
 
وی خطاب به رییس مجلس شورای اسلامی گفت: شما را هم سپاهی و هم طلبه می‌دانیم؛ روحیه ساده زیستی و خدماتی که به مردم داشته‌اید، باعث محبوبیت شما بین مردم شده است.
 
محقق افزود: این جماعت بدون هیچ توقع مادی در سپاه فعالیت می‌کنند و افتخار دارند که سرباز جمهوری اسلامی ایران هستند.
 
او تصریح کرد: حوادثی که در طول مدت بعد از انقلاب اسلامی رخ داده است، هر کدام کافی است که یک ملت را از پا در بیاورد که شامل خلق عرب، خلق ترکمن، منافقین و حوادث کردستان است و ما نزدیک به 17 هزار شهید ترور داریم و برخی از افراد این جمع، سندی در طول تاریخ انقلاب هستند.
 
نماینده پیشین ولی فقیه در سپاه پاسداران، تاکید کرد: اگر در یک تروری، نخست‌وزیر، رییس‌جمهور و رییس قوه قضاییه و نمایندگان مجلس به شهادت برسند، دیگر چیزی از آن مملکت باقی نمی‌ماند ولی انقلاب اسلامی به لطف خدا پابرجا ماند و اگر این همبستگی اجتماعی نبود، کافی بود منافقین انقلاب را از پا دربیاورند اما خداوند کمک کرد.
 
محقق تصریح کرد: همان طور که از قم توقعاتی هست، از نماینده قم نیز توقعاتی هست که یکی از آن‌ها مساله امر به معروف و نهی از منکر است و رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند که اگر همین امر به معروف لسانی رواج پیدا کند، ریشه گناه می‌خشکد و اگر بستر این در قم آماده شود، آقایان آماده‌اند هر گونه همکاری‌ای داشته باشند.
 
به گزارش خانه ملت، وی در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به هم‌زمانی ایام نوروز با ایام فاطمیه افزود: روز شهادت حضرت زهرا (س) با روز 13 فروردین مصادف شده است که تقاضا داریم مسوولان کشور این ایام را احترام کنند تا مبادا مردم دچار خطایی شوند که موجب غضب خداوند باشد.ارسال شده در: سیاست ، بین الملل ، اشخاص و مقامات ، انرژی هسته ای ، مجلس ،
برچسب ها: مساله هسته ای ایران ، رییس مجلس شورای اسلامی ، لاریجانی ، اخبار انرژی هسته ای ، اخبار ، خبر ، اخبار ایران ،

کد خبر: 659

اشتراک و ارسال مطلب به:


Can stretching help you grow taller?
دوشنبه 30 مرداد 1396 04:21 ب.ظ
Hi! I've been following your website for some time now
and finally got the bravery to go ahead and give you a shout out from
Porter Texas! Just wanted to mention keep up the great work!
Foot Pain
سه شنبه 17 مرداد 1396 04:58 ق.ظ
Oh my goodness! Amazing article dude! Thank you so
much, However I am experiencing problems with your RSS.
I don't understand the reason why I can't join it. Is there anyone else getting identical RSS
issues? Anyone that knows the answer can you kindly respond?
Thanx!!
Can you grow taller with exercise?
یکشنبه 15 مرداد 1396 11:46 ق.ظ
Simply desire to say your article is as surprising.
The clearness on your put up is simply great and that i can think you're knowledgeable on this subject.
Well together with your permission let me to snatch your feed to keep updated with drawing close post.
Thanks one million and please keep up the gratifying work.
corrinematzek.weebly.com
جمعه 13 مرداد 1396 05:01 ب.ظ
Hi there, just wanted to mention, I enjoyed this article.
It was helpful. Keep on posting!
annesomner.hatenablog.com
دوشنبه 9 مرداد 1396 08:53 ب.ظ
Great blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere?
A theme like yours with a few simple tweeks would really make my blog jump out.
Please let me know where you got your design. Kudos
http://calvin2morris46.jimdo.com/
جمعه 6 مرداد 1396 10:31 ب.ظ
Good blog post. I certainly love this site. Continue the good work!
manicure
دوشنبه 14 فروردین 1396 07:19 ب.ظ
My brother suggested I might like this web site. He was totally right.
This post actually made my day. You can not imagine just how
much time I had spent for this information! Thanks!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

نظرات ( )صفحات دیگر


ساعت و تقویم
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : محمد حسینی
نظر سنجی
نظر شما در مورد خبر گذاری چیست؟
لینکدونی
لوگوی وبلاگ
لوگو

لوگوی دوستان

پایگاه خبری امید

آمار وبلاگ
کل بازدید:
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
اطلاعات وبلاگ

Powerd By MIHANBLOG