تبلیغات
وبلاگ خبری ایران و جهان:اخبار اصلاح طلبان کرمانشاه:اخبار کرمانشاه - خشم تندروها از انذار و اخطار ناطق
به سایت ما خوش آمدید
Welcome To My Site
آخرین خبرها
خاتمی: افراط و افراطی گری مگر کاری جز تخریب دارد؟ سیدمحمد خاتمی : توسعه اقتصادی بدون توسعه سیاسی و فرهنگی ممكن نیست آیت الله اسد الله بیات زنجانی : مخالفان دولت در مجلس در انتخابات بد می‌بینند روحانی:نباید به‌گونه‌ای صحبت کرد که دیگران احساس خطر کنند/به دنبال تهاجم نیستیم ولی تهاجم هم نمی‌پذیریم آفرین بر شیخ واقع بین ضرغامی: سیاست ما در مسئله مذاکرات هسته ای حمایتی است/تضعیف دولت به صلاح نیست عباس آخوندی : گفتمان اعتدال گفتمان اصلاحات است خشم تندروها از انذار و اخطار ناطق لاریجانی: مهم توافق نهایی درباره برنامه هسته ای است یورش مجلس نهم به همه وزیران کلیدی روحانی مردم از خسارت‌هایی که به کشور وارد شده چیزی نمی‌دانند روحانی : رقم فساد سه هزار میلیاردی، 9 هزار میلیارد تومان است مشاور روحانی: كاش صدا و سیما، صدای ملت ایران باشد چه کسی آسمان را بست؟ / نگاهی به چگونگی تعطیلی یک رسانه اعتدال گرا خاتمی:نشانه تحول کشور در ماههای اخیر را می‌بینیم/همراهی و حمایت دولت،رمز موفقیت در این مرحله حساس دو کلام بـا آقـای حاتمی کیـا ذوق زدگی رسانه های اصولگرا از توقیف روزنامه ها روزنامه «آسمان»، ​نیامده توقیف شد/ سخنان مدیر مسوول روزنامه آیت الله هاشمی رفسنجانی : سانسور و فشار به دانشجو به جایی نمی رسد وقتی انصار حزب الله مهمتر از مردم باشد؛ترس از ترور، توجیه تندروها برای ادامه حصر مناظره ای هم به عملكرد خودتان اختصاص بدهید! پخش شکلات بـا پلاکارد «فرهـاد رفت» در دانشگاه تهران/تصویـر سردار عراقی: به خاطر رای به خاتمی یا بوسیدن دست منتظری نمی توانیم ریشه فردی را بزنیم فرهاد رهبر برکنار شد/ موج نشاط و شادی در دانشگاه تهران تنها مقام معظم رهبری از دولت حمایت می‌کنند پیام سیدمحمد خاتمی به آسمان مقام معظم رهبری: كاری كه وزارت خارجه شروع كرده ادامه پیدا خواهد كرد/ ایران نقض عهد نخواهدكرد مدیرکل روابط عمومی صدا و سیما: پخش سریال «سرزمین کهن» متوقف شد آیت الله هاشمی رفسنجانی: مشکل رابطه ایران و عربستان، تندروی در هر دو طرف است علی لاریجانی،رییس مجلس شورای اسلامی: درباره موضوع حصر تصمیم سنجیده ای باید اتخاذ شود لیست آخرین خبرها

نوشته شده توسط:محمد حسینی در تاریخ:جمعه 9 اسفند 1392

خشم تندروها از انذار و اخطار ناطقرضا رئیسی: 6سال برای سیاستمداری که بیش از 50 سال به کنش در صحنه سیاسی ایران پرداخته شاید زمان زیادی محسوب نشود اما علی اکبر ناطق نوری که در انتخابات مجلس هشتم به عنوان ریش سفید اصولگرایان نقش لیدر این جریان سیاسی را عهده‌دار شده بود اکنون از سوی طیف تندرو این جریان نه تنها بزرگ این جریان سیاسی محسوب نمی‌گردد که او را مغضوب و متعلق به طیف مقابل می‌دانند و هر از گاهی به فراخور موقعیت هجمه‌ها بر وی آغازیدن می‌گیرند. حال سوال بزرگ در این میانه آنست که چگونه ناطق از آن سوی میدان به این سوی خط بندی‌های سیاسی نیل یافته و آیا شیخ نور تغییر عیانی در مشی و رویکرد خود لحاظ کرده یا تفاسیر و تاویل جناح تندرو از وی برآمده از ذهنیت‌های خاص است و او را اینگونه می‌بینند. آنان که شیخ علی اکبر ناطق نوری را می‌شناسند و صبغه و عقبه عملکردی وی را می‌دانند فارغ از نوع نگرش و تعلقات سیاسی‌اش در ادوار مختلف او را مردی ماخوذ به حیا و برخوردار از مرام و منشی جوانمردانه می‌دانند، شیخی که دستی در ورزش‌های پهلوانی داشته و با میل و زورخانه نیز قرابتی ویژه دارد. از همان ابتدای انقلاب، امین و همراه امام(ره) بود و از همان وهله‌های آغازین از زمره روحانیون حلقه نزدیک به رهبر انقلاب، از استوانه‌های جناح راست و از موسسین جامعه روحانیت مبارز، دو دوره ریاست مجلس او را آماده تصدی سمت ریاست جمهوری کرده بود و در اوایل سال 76 همگان او را بخت اول ریاست جمهوری می‌دانستند و جناح راست با تمام توان و پتانسیلش به حمایت از وی برخاسته بود اما قرعه به نام سید محمد خاتمی نامزد جریان چپ افتاد و ناطق ساعتی نگذشته و هنوز شمارش آرا به پایان نرسیده بیش و پیش از همه پیام تبریک فرستاد. شیخ نور نه اهل جرزنی بود نه کارشکنی، آرام و بی‌صدا چندین و چند سال را خارج از هیاهوهای عالم سیاست در سمت بازرسی دفتر مقام معظم رهبری سپری کرد و البته جلسات و گعده‌های دوستانه با اهالی سیاست را وانگذاشت. موسم انتخابات مجلس هشتم که رسید با اصرار و ابرام او را به ریش سفیدی میان اصولگرایان خواندند، پذیرفت اما یاران خلف وعده کردند و شیخ ناخشنود از بی‌انصافی‌ها دوباره کنار جست. او که گفته بود هیچ گاه دیگر کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری نخواهد شد بدون هیچ دلیل و منطقی آماج اتهامات در مناظرات انتخاباتی ریاست جمهوری شد و ناخواسته پایش به مجادلات انتخاباتی باز شد. انتظار داشت به رسم معرفت و مرام، یاران دیرین چندین و چند دهه‌ای به دفاع برخاسته و پاسخی مبذول دارند اما سکوت آنان توام با دلخوری شیخ شد و چهار سال تمام خموشی پیشه کرد تا بالاخره پاسخ را مردمی دادند که هم اردوگاهی وی در گفتمان اعتدال را بر مسند امور نشاندند. حال موعد و محفلی دیگر بود و شیخ نور سکوت و کناره‌جویی را دیگر مجاز و
مصلحت نمی‌دانست.

دغدغه‌های اعتدالی شیخ نور

جولان بی‌محابای تازه برآمدگان در عرصه سیاسی در سکوت بزرگان و معتدلین از جناح‌های مختلف چند سالی سپهر سیاسی را دستخوش بداخلاقی‌های ناموزون و نامنصفانه کرده بود تا آنجا که دکتر روحانی به عنوان یکی از کاندیداهای دوره یازدهم ریاست جمهوری سه شعار راهبردی خود را احیای اخلاق در سیاست عنوان کرد و بزرگان سیاسی و سابقون از جناح‌های مختلف برای برون رفت از این فضا به اتحاد و اجماعی مبارک نیل یافتند. آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی و سیدمحمد خاتمی دو چهره نام آوری بودند که در موعد انتخابات تمام قامت به میدان آمده و از کاندیدای اعتدال به حمایت پرداختند اما این حلقه ضلع دیگری هم داشت، استوانه جریان راست اعتدالی و میانه‌رو که هر چند آنچنان به رزم آشکار نیامد اما در برآمدن دولت تدبیر و امید در پشت پرده از هیچ کوششی فروگذار نکرد. شیخ نمی‌خواست درختی که نقد جوانی به پایش ریخته دستخوش تلاطم‌های تندروی جمعی بی‌ملاحظه شود. مقصود حاصل شد اما باروری نهال نوپای اعتدال در عرصه اجرایی نیازمند ممارست و حمایت بزرگان بود و ناطق نیز هر از گاهی به ضرورت و فراخور موقعیت به اظهارنظر پرداخت. چند روز پیش در یکی از همین بزنگاه‌ها، ناطق نوری در مراسم ختم مرحوم حاجی حیدری در واکنش به تحولات روز در سخنانی با وضوح بیشتر انتقادات صریحی را نسبت به خطر میدان‌داری تندروها ابراز داشته و عنوان کرد: «هم‌اکنون یکی از بدبختی‌های کشور ما این است که گرفتار تندروها و بی‌ترمزها هستیم.» این سخنان ناطق نوری کافی بود تا خشم طیف افراطی را برانگیخته و آنان که تاکنون سعی می‌کردند با کمی تلطیف و پرده‌پوشی علیه ناطق نوری به موضع گیری بپردازند، پرده‌ها را فروافکنده و به عیان علیه وی موضع‌گیری کنند.

حذف بی‌محابای ناطق!

اگر سید محمد خاتمی در کانون حملات همیشگی رسانه‌های خاص قرار داشته و آیت‌ا... هاشمی نیز طی چند سال اخیر به تلویح و تصریح مورد هجمه‌های مختلف قرار گرفته، رسانه‌های خاص و یک روزنامه شناخته شده همواره سعی در رعایت حریم ناطق نوری کرده و از آن حیث که او را متعلق به جریان راست سنتی می‌دانستند به‌رغم اختلاف مواضع آشکار و بسیار سعی می‌کردند به صراحت بر ناطق نتازند، نکته‌ای که شاید ملهم ازسکوت چندین ساله رئیس مجلس پیشین هم باشد اما اکنون با میدان‌داری بیشتر ناطق و بخصوص بیان مواضع صریحش درخصوص خطرات و مضرات اقدامات و عملکردهای تندروها، هجمه به وی نیز وجهی عیان‌تر یافته و سرمقاله‌نویس روزنامه تندرو صبح در اقدامی بی‌سابقه تندترین انتقادات را متوجه ناطق نوری کرده است و از همه جالب‌تر آنکه او بی‌‌محابا ناطق را از اردوگاه جریان راست خط زده و او را متعلق به اصلاح‌طلبان اعلام می‌کند. گویی این تفکر تند و رادیکال در این جریان سهم نمایندگی و لیدری برای خود قائل است و هر کس چون آنان نمی‌اندیشید را از دایره سیاست‌ورزی اصولگرایانه! خط می‌زنند.

در نهایت...

اینکه ناطق نوری سال 76 با سال 92 تفاوت دارد، هیچ کس نمی‌تواند منکر این نکته شود اما تفاوت ناطق نه در اصول و معیارهاست بلکه او همانند هر انسان خردورز و صاحب اندیشه‌ای همانگونه که آموزه‌های شیعی تاکید و تصریح دارد در پی باروری روزآمد اندیشه‌هاست و از ایستایی و رکود و رخوت پرهیز می‌کند. او از زمره سیاستمدارانی به حساب می‌آید که با درک بهنگام و سنجیده تحولات از دگم‌اندیشی و سکون پرهیز کرده و می‌داند که جامعه خسته از افراط و تفریط به دنبال اعتدال و تعامل‌ورزی است. اصول و ارزش‌ها برای اینگونه سیاستمداران ثابت و ماناست اما آنان می‌دانند راه رسیدن به نقطه غایی از تندروی و افراط و پرخاشگری غیر اخلاق‌مدارانه نمی‌گذرد و با همین رویکرد، انذار و اخطار می‌دهند تا برخی که کژراهه می‌روند را به مسیر برگردانند؛ نکته‌ای که هضم آن برای برخی ناگوار است و اینگونه از خود واکنش‌های عصبی نارو نشان می‌دهند.

روزنامه آرمانارسال شده در: سیاست ، روزنامه ها و مجلات ، اشخاص و مقامات ، جامعه ،
برچسب ها: سید محمد خاتمی ، ناطق نوری ، علی اکبر ناطق نوری ، مجلس هشتم ، اصلاح طلبان ، اصولگرایان ، اعتدال ،

کد خبر: 660

اشتراک و ارسال مطلب به:


choc
دوشنبه 10 اردیبهشت 1397 03:02 ب.ظ
Hi there would you mind letting me know which webhost you're working
with? I've loaded your blog in 3 different web browsers and I must
say this blog loads a lot quicker then most.
Can you suggest a good web hosting provider at a fair price?
Cheers, I appreciate it!
Can you stretch to get taller?
دوشنبه 27 شهریور 1396 09:48 ب.ظ
Excellent blog post. I absolutely appreciate this site. Continue the good
work!
What is distraction osteogenesis?
دوشنبه 30 مرداد 1396 09:31 ق.ظ
I needed to thank you for this excellent read!! I certainly loved every
bit of it. I have you saved as a favorite to look at
new things you post…
Foot Problems
سه شنبه 17 مرداد 1396 06:04 ق.ظ
Pretty! This has been an incredibly wonderful article. Thank you for supplying this information.
chaturbatetokenshack.online
پنجشنبه 12 مرداد 1396 09:39 ب.ظ
If you wish for to increase your experience just keep
visiting this site and be updated with the hottest
news update posted here.
keithsazyyefzje.jimdo.com
سه شنبه 10 مرداد 1396 01:50 ق.ظ
Hmm it seems like your site ate my first comment (it was super long)
so I guess I'll just sum it up what I wrote
and say, I'm thoroughly enjoying your blog. I as well am an aspiring blog writer but I'm still new to the whole thing.
Do you have any suggestions for inexperienced blog writers?
I'd genuinely appreciate it.
Kristi
دوشنبه 9 مرداد 1396 10:04 ب.ظ
After I initially left a comment I appear to have clicked on the -Notify me when new comments
are added- checkbox and from now on each time a comment is added I recieve 4 emails with the same comment.

Is there a way you can remove me from that service? Thanks
a lot!
Leif
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 09:38 ب.ظ
Aw, this was an incredibly nice post. Finding the time and actual
effort to produce a very good article… but what can I say… I put things off a
lot and never manage to get anything done.
Colby
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 11:24 ق.ظ
I am genuinely thankful to the owner of this web page who has shared this fantastic piece of writing
at here.
BHW
پنجشنبه 24 فروردین 1396 04:06 ق.ظ
Hi i am kavin, its my first time to commenting anyplace,
when i read this piece of writing i thought i could also create comment due to
this brilliant piece of writing.
manicure
سه شنبه 22 فروردین 1396 03:56 ق.ظ
Thanks in favor of sharing such a nice idea, post
is good, thats why i have read it completely
manicure
یکشنبه 20 فروردین 1396 02:40 ب.ظ
Hey this is somewhat of off topic but I was wondering if blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually code with HTML.
I'm starting a blog soon but have no coding skills so I wanted to get advice from someone
with experience. Any help would be enormously appreciated!
manicure
یکشنبه 13 فروردین 1396 11:49 ق.ظ
I like it whenever people come together and share thoughts.
Great site, continue the good work!
manicure
شنبه 12 فروردین 1396 09:09 ب.ظ
Hello, just wanted to mention, I loved this
post. It was funny. Keep on posting!
محمد ایمانی فر
سه شنبه 16 اردیبهشت 1393 10:21 ق.ظ
درود خدا بر زنان و مردان آزاده و اصلاح طلب.
محمد ایمانی فر از هرسین سرافراز
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

نظرات ( )صفحات دیگر


ساعت و تقویم
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : محمد حسینی
نظر سنجی
نظر شما در مورد خبر گذاری چیست؟
لینکدونی
لوگوی وبلاگ
لوگو

لوگوی دوستان

پایگاه خبری امید

آمار وبلاگ
کل بازدید:
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
اطلاعات وبلاگ

Powerd By MIHANBLOG