تبلیغات
وبلاگ خبری ایران و جهان:اخبار اصلاح طلبان کرمانشاه:اخبار کرمانشاه - روحانی:نباید به‌گونه‌ای صحبت کرد که دیگران احساس خطر کنند/به دنبال تهاجم نیستیم ولی تهاجم هم نمی‌پذیریم
به سایت ما خوش آمدید
Welcome To My Site
آخرین خبرها
خاتمی: افراط و افراطی گری مگر کاری جز تخریب دارد؟ سیدمحمد خاتمی : توسعه اقتصادی بدون توسعه سیاسی و فرهنگی ممكن نیست آیت الله اسد الله بیات زنجانی : مخالفان دولت در مجلس در انتخابات بد می‌بینند روحانی:نباید به‌گونه‌ای صحبت کرد که دیگران احساس خطر کنند/به دنبال تهاجم نیستیم ولی تهاجم هم نمی‌پذیریم آفرین بر شیخ واقع بین ضرغامی: سیاست ما در مسئله مذاکرات هسته ای حمایتی است/تضعیف دولت به صلاح نیست عباس آخوندی : گفتمان اعتدال گفتمان اصلاحات است خشم تندروها از انذار و اخطار ناطق لاریجانی: مهم توافق نهایی درباره برنامه هسته ای است یورش مجلس نهم به همه وزیران کلیدی روحانی مردم از خسارت‌هایی که به کشور وارد شده چیزی نمی‌دانند روحانی : رقم فساد سه هزار میلیاردی، 9 هزار میلیارد تومان است مشاور روحانی: كاش صدا و سیما، صدای ملت ایران باشد چه کسی آسمان را بست؟ / نگاهی به چگونگی تعطیلی یک رسانه اعتدال گرا خاتمی:نشانه تحول کشور در ماههای اخیر را می‌بینیم/همراهی و حمایت دولت،رمز موفقیت در این مرحله حساس دو کلام بـا آقـای حاتمی کیـا ذوق زدگی رسانه های اصولگرا از توقیف روزنامه ها روزنامه «آسمان»، ​نیامده توقیف شد/ سخنان مدیر مسوول روزنامه آیت الله هاشمی رفسنجانی : سانسور و فشار به دانشجو به جایی نمی رسد وقتی انصار حزب الله مهمتر از مردم باشد؛ترس از ترور، توجیه تندروها برای ادامه حصر مناظره ای هم به عملكرد خودتان اختصاص بدهید! پخش شکلات بـا پلاکارد «فرهـاد رفت» در دانشگاه تهران/تصویـر سردار عراقی: به خاطر رای به خاتمی یا بوسیدن دست منتظری نمی توانیم ریشه فردی را بزنیم فرهاد رهبر برکنار شد/ موج نشاط و شادی در دانشگاه تهران تنها مقام معظم رهبری از دولت حمایت می‌کنند پیام سیدمحمد خاتمی به آسمان مقام معظم رهبری: كاری كه وزارت خارجه شروع كرده ادامه پیدا خواهد كرد/ ایران نقض عهد نخواهدكرد مدیرکل روابط عمومی صدا و سیما: پخش سریال «سرزمین کهن» متوقف شد آیت الله هاشمی رفسنجانی: مشکل رابطه ایران و عربستان، تندروی در هر دو طرف است علی لاریجانی،رییس مجلس شورای اسلامی: درباره موضوع حصر تصمیم سنجیده ای باید اتخاذ شود لیست آخرین خبرها

نوشته شده توسط:محمد حسینی در تاریخ:شنبه 10 اسفند 1392

رئیس‌جمهور با اشاره به اهمیت وجود امنیت، گفت: بدون امنیت تقریباً هیچ حرکت مهمی در یک جامعه امکان‌پذیر نیست و اگر هم باشد همراه با هزینه‌های گزاف خواهد بود.


روحانی:نباید به‌گونه‌ای صحبت کرد که دیگران احساس خطر کنند/به دنبال تهاجم نیستیم ولی تهاجم هم نمی‌پذیریمحجت‌الاسلام دكتر حسن روحانی  در جمع مدیران ارشد وزارت دفاع، به تعریف مفهوم امنیت پرداخت و افزود: امنیت به معنای آن است که مردم نسبت به انواع تهدیدات احتمالی دغدغه خاصی نداشته باشند و احساس آرامش کنند، یعنی احساس کنند مجموعه مدیریت کشور می‌تواند به خوبی از منافع ملی، ارزش‌های دینی و ملی و همچنین از حقوق مردم، استقلال کشور، وحدت ملی‌ و تمامیت ارضی به خوبی دفاع کند.
وی با بیان اینکه "در بحث دفاع، در واقع دو ستون وجود دارد"، تصریح کرد: یک ستون، وظیفه دفاع را بر عهده دارد که عمدتاً وظیفه پشتیبانی است و یک ستون نیز وظیفه دفاع را بر عهده دارد که عمدتاً وظیفه صف است.
روحانی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه "نیروهای مسلح ما در صف مقدم برای دفاع از کشور هستند"، ادامه داد: یک ارگان باید نیرویی را که در میدان نبرد در حال دفاع از کشور است، پشتیبانی کند به نحوی که نیروهای مسلح برای نیازمندی‌های خود - چه نیازمندی‌های جنگی و زندگی - دغدغه خاطر نداشته باشند و در واقع آن دستگاهی که در این زمینه مسئولیت دارد که دغدغه‌ها را بزداید، وزارت دفاع است.
رئیس‌جمهور افزود: وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در واقع برای تأمین انواع نیازهای نیروهای مسلح و ایجاد آرامش برای آنها وظیفه اصلی را بر عهده دارد. البته دفاع از اهداف و منافع ملی بر عهده یک ارگان یا یک بخش از جامعه نیست و این تنها نیروهای مسلح نیستند که باید از کشور دفاع کنند بلکه همه باید دست به دست هم بدهیم.

وی با بیان اینکه "دیپلماسی و وزارت خارجه ما در این ارتباط نقش دارند"، گفت: آنها‌یی که در روابط خارجی مشغول به کار و تلاش هستند، در واقع آنها سربازان دفاع از منافع ملی، منافع کشور و ارزش‌های دینی و ملی ما هستند. بخش‌های فرهنگی نیز در این ارتباط وظیفه دارند. همه جامعه به هم متصل است. اگر عالمان، اندیشمندان، فیلمسازان و هنرمندان انگیزه لازم برای دفاع را ایجاد نکنند، دفاع بسیار سخت می‌شود.
رئیس‌جمهور در ادامه گفت: نیروهای مسلح نباید صرفاً خود را برای رفع تهدیدهای دشمن آماده کنند، بلکه آنها باید به گونه‌ای عمل کنند که فکر و نقشه دشمن را عوض کنند که این عمل «بازدارندگی» نام دارد.
وی افزود: نیروهای مسلح باید به گونه‌ای عمل کنند که تهدید دشمن عملی نشود، زیرا تهدید به خاطر اشتباه محاسباتی دشمن ممکن است عملیاتی شود و ما باید در قدم اول این بازدارندگی را ایجاد کنیم. در جنگ صدام هم در تجاوز به ایران و بعد در تجاوز به کویت و هم در تجاوز به ملت خود دچار اشتباه بدی شد و درواقع اشتباه محاسباتی بد دردی است.

روحانی در ادامه اظهار کرد: بخشی از بازدارندگی به تجهیز تسلیحات بر می‌گردد. وزارت دفاع به دنبال تجهیز نیروهای مسلح است که تجهیزات تأثیرگذار است، البته نرم‌افزار از سخت‌افزار مهم‌تر است اما ما نباید سخت‌افزار را کنار بگذاریم. در تجهیزات نظامی دقت، سرعت و برد بسیار مهم و تعیین‌کننده است. در جنگ تحمیلی هرگاه هواپیمای اف 14 با موشک فونیکس بلند می‌شد، سایر هواپیماها فرار می‌کردند زیرا این هواپیما تجهیزات قوی‌تری داشت. بسیار مهم است که چه سلاحی و با چه امکاناتی ساخته می‌شود، زیرا سلاح باید اول از خود دفاع کند و سرعت و دقت مناسبی داشته باشد.
روحانی همچنین افزود: در امر بازدارندگی، حضور،‌ پشتیبانی و همبستگی مردم یک اصل اساسی است. اگر مردم از نیروهای مسلح جدا باشند، آن نیرو پیروز نیست. مردم باید نیروهای مسلح را تکیه‌گاه خود بدانند و هرچقدر نیروهای مسلح مردمی‌تر باشند و به نفع ملت اقدام کنند، اعتماد مردم به آنها بیشتر می‌شود. حضور نیروهای مسلح در گرفتاری‌های و بلایای طبیعی بسیار پسندیده بوده است. مردم ببینند در زمان صلح، نیروهای مسلح کار بزرگ و ارزان‌تری انجام می‌دهند.
وی در ادامه اظهار کرد: نباید به‌گونه‌ای صبحت کرد که دیگران احساس خطر کنند. تهدید کردن فقط منوط به برگزاری رزمایش نیست؛ البته رزمایش هم یک ضرورت است. گاهی ما به دنبال تهدید دیگران نیستیم، اما به گونه‌ای صحبت می‌کنیم که دیگران از مواضع ما احساس تهدید می‌کنند. در این بین شلیک یک گلوله می‌تواند همه‌چیز را به هم می‌ریزد؛ پس نوع موضع‌گیری ما بسیار مهم است.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه "سیاست خارجی کشور ما بر مبنای تنش‌زدایی و اعتمادسازی با دنیاست"، اظهار کرد: این سیاست یک تاکتیک نیست، بلکه ما خواهان تنش با دیگران نیستیم، بلکه به دنبال ساخت اعتماد بویژه با همسایگان خود هستیم؛ البته به شرطی که دنیا بداند استقلال،‌ عزت، منابع ملی و ارزش‌های ما برای ما خط قرمز است و ما بر سر آنها معامله نمی‌کنیم. ما حاضر به دوستی با دنیا هستیم ولی خطوط قرمز خود را رد نمی‌کنیم.
وی همچنین گفت: ما با همسایگان به دنبال منافع مشترک هستیم. منافع مشترک ما زیاد و مشکلات ما هم با برادری قابل حل است. در واقع دیگران باید احساس کنند که ما به دنبال همزیستی مسالمت‌آمیز هستیم.

روحانی با بیان اینکه "در نیروهای مسلح کشور ما چند خط قرمز وجود دارد"، اظهار کرد: اولین خط قرمز ما این است که ما به دنبال تهاجم به هیچ کشوری نیستیم. در طول 35 سال گذشته همسایگان ما در شرایط سختی بودند و ما می‌توانستیم به آنها تهاجم داشته باشیم، ولی این کار را نکردیم. ما چشم طمع به ثروت و سرزمین دیگران نداریم ولی اجازه تهاجم هم به کسی نمی‌دهیم. ما یک ملت بزرگ هستیم و زیر بار تحمیل و تجاوز نمی‌رویم.

وی ادامه داد: دومین خط قرمز ما این است که ما دنبال سلاح کشتار جمعی نیستیم. البته این سیاست ما به دلیل وجود انواع کنوانسیون‌ها نیست، زیرا اعتقاد،‌ ایمان،‌ اصول و فقه ما می‌گوید ما نباید دنبال سلاح کشتار جمعی باشیم. ما اگر دنبال سلاح کشتار جمعی بودیم، سلاح‌های شیمیایی و میکروبی می‌ساختیم. ما در جنگ تحمیلی حتی جواب بمباران شیمیایی را ندادیم.
روحانی، رعایت اصول اخلاقی را سومین خط قرمز نیروهای مسلح عنوان کرد و گفت: ما در جنگ اصول اخلاقی را زیر پا نمی‌گذاریم و در جنگ تحمیلی هم ثابت کردیم که با اسیران با احترام برخورد می‌کنیم. ما در طول جنگ تحمیلی حتی جواب بمباران شهرها را نمی‌دادیم و وقتی تصمیم گرفته شد که برای توقف بمباران شهرها عمل متقابلی انجام دهیم، از 48 ساعت قبل اعلام می‌کردیم.رئیس‌جمهور همچنین تاکید کرد: ما با اقدامات بازدارنده به کسانی که چشم طمع و خیانت به کشور ما دارند می‌گوییم که آنها باید فکر و رفتار خود را تغییر دهند.

روحانی با بیان اینکه "به دلیل تحریم‌ها، اکنون توانسته‌ایم تجهیزات 60 سال قبل را به‌روز کنیم"، اظهار کرد: این اقدامات باید ادامه پیدا کند و ما تجهیزات را بازسازی و به‌روز کنیم.

وی به نوآوری‌های بخش‌های دانش‌بنیان نیز اشاره کرد و افزود: در این زمینه گام‌های خوبی برداشته شده و وضعیت ما از اول انقلاب از زمین تا آسمان تغییر کرده است. ما در زمینه تحقیقات باید اولویت‌های خود را مشخص کنیم زیرا منابع ما محدود است.
رئیس‌جمهور همچنین اظهار کرد: قوانین مصوب کرده است که نیروهای مسلح از شهرها خارج شوند. اگر نیروهای مسلح این اقدام را انجام دهند، به شهرها و مردم کمک خوبی می‌کنند.ارسال شده در: سیاست ، دولت ،
برچسب ها: حجت‌الاسلام دكتر حسن روحانی ،

کد خبر: 664

اشتراک و ارسال مطلب به:


fallout shelter cheats
جمعه 4 اسفند 1396 10:07 ب.ظ
من تحت تأثیر قرار می گیرم، باید اعتراف کنم به ندرت با من برخورد می کنی
یک وبلاگ که هر دو به همان اندازه آموزشی و سرگرم کننده است و بدون شک
زدی تو خال. موضوع مسئله ای نیست که کافی باشد
مردان و زنان در مورد هوش مصنوعی صحبت می کنند. حالا من خیلی خوشحالم
این را در طول شکار من برای چیزی در مورد این یافت.
What causes painful Achilles tendon?
یکشنبه 26 شهریور 1396 10:33 ب.ظ
Amazing blog! Do you have any suggestions for aspiring writers?

I'm hoping to start my own site soon but I'm a little lost on everything.
Would you suggest starting with a free platform like
Wordpress or go for a paid option? There are so many choices out there that I'm totally overwhelmed ..
Any tips? Bless you!
What do you do for a sore Achilles tendon?
دوشنبه 30 مرداد 1396 01:23 ب.ظ
I got this website from my friend who shared with me on the topic of this website
and at the moment this time I am browsing this website and reading very informative articles or reviews at this
time.
How much does it cost to lengthen your legs?
سه شنبه 17 مرداد 1396 05:45 ق.ظ
Yes! Finally something about Can you increase your height by stretching?.
Foot Complaints
شنبه 14 مرداد 1396 02:25 ب.ظ
I think this is one of the most important information for me.

And i am glad reading your article. But want
to remark on some general things, The web site style is great,
the articles is really excellent : D. Good job, cheers
How do you get a growth spurt?
سه شنبه 10 مرداد 1396 02:29 ق.ظ
Fastidious response in return of this matter with real arguments and describing everything
concerning that.
Mariam
چهارشنبه 20 اردیبهشت 1396 08:34 ق.ظ
I'm so happy to read this. This is the kind of manual that needs
to be given and not the accidental misinformation that's at the other blogs.

Appreciate your sharing this greatest doc.
manicure
سه شنبه 22 فروردین 1396 05:33 ق.ظ
Hello would you mind stating which blog platform you're
using? I'm looking to start my own blog in the near future but I'm having a difficult time choosing between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal.
The reason I ask is because your layout seems different then most
blogs and I'm looking for something unique.
P.S My apologies for getting off-topic but I had to
ask!
manicure
یکشنبه 20 فروردین 1396 08:07 ب.ظ
Hi there Dear, are you truly visiting this site regularly, if so then you will without
doubt get nice experience.
manicure
دوشنبه 14 فروردین 1396 07:36 ب.ظ
Hi there all, here every person is sharing these knowledge, so it's pleasant to read
this website, and I used to pay a visit this blog daily.
BHW
یکشنبه 13 فروردین 1396 07:31 ب.ظ
After looking at a number of the blog posts on your web page, I seriously like your way of writing
a blog. I bookmarked it to my bookmark webpage
list and will be checking back in the near future. Take a look at
my website too and let me know your opinion.
محمد ایمانی فر
سه شنبه 16 اردیبهشت 1393 10:16 ق.ظ
سلام بر روحانی درود بر خاتمی
محمد ایمانی فر از شهر شهید پرور هرسین
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

نظرات ( )صفحات دیگر


ساعت و تقویم
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : محمد حسینی
نظر سنجی
نظر شما در مورد خبر گذاری چیست؟
لینکدونی
لوگوی وبلاگ
لوگو

لوگوی دوستان

پایگاه خبری امید

آمار وبلاگ
کل بازدید:
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
اطلاعات وبلاگ

Powerd By MIHANBLOG